Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Faktura - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Faktura (/Temat-Faktura-173216)



Faktura - zon - 11-12-2021 12:53

Witam,
w skrócie zakupiłem towar początkiem tygodnia na osobę prywatną, a wczoraj (gdy towar już mam u siebie) założona została działalność gospodarcza.
Czy możliwe jest uwzględnienie tej faktury jako zakup na firmę?


RE: Faktura - Ascoran - 11-12-2021 13:34

W momencie zakupu trzeba poinformować sprzedawcę jeśli chce się otrzymać fakturkę na firmę, więc już nie "poprawisz" tej fakturki. Może nota korygująca by przeszła? Ale wtedy urząd pewnie do daty się dowali, więc marne szanse na rozliczenie tego.


RE: Faktura - nitram - 11-12-2021 16:40

Porozmawiaj z księgową, ale z tego co wiem jakoś to można na firmę wrzucić tylko pytanie jaka kwota i czy warto mieszać i się bawić w to.


Faktura - patrolpxd - 11-12-2021 21:07

Jeśli otworzyłeś JDG to na pewno zakupy „na paragon” da się jakoś wrzucić w koszty. Jak wyżej. Pogadaj z księgowa ona powinna Ci doradzić.


RE: Faktura - zon - 13-12-2021 11:37

Ok, dziękuję za odpowiedzi


RE: Faktura - zon - 14-12-2021 17:58

Księgowa potwierdziła, towar zakupiony na fakture imienną można podciągnąć pod działalność