Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zaległa afiliacja-jak rozliczyć - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zaległa afiliacja-jak rozliczyć (/Temat-Zalegla-afiliacja-jak-rozliczyc-173166)



Zaległa afiliacja-jak rozliczyć - sipaszi - 03-12-2021 09:33

Hej, w marcu tego roku oraz od lipca otrzymywałem trochę pieniędzy (łącznie ponad 3000zł) za promowanie produktów w sieci, zazwyczaj na blogu. Są to firmy rpywatne, a nie sieci afiliacyjne i po prostu jestesmy ugadami, że wypłacają mi kwotę zależna od ilości osób ktora kupi.
Teraz pytanie jak to rozliczyć. Z tego co wyczytałem powinno się to rozliczać do 20 dnia kolejnego miesiąca, a u mnie już trochę mineło Big Grin
Mogę to jakoś uwzględnić w rocznym picie aby nie było przypału?

Drugie pytanie dotyczące afiliacji. Czy jest jakiś próg dochodu przy którym trzeba założyć DG?


RE: Zaległa afiliacja-jak rozliczyć - Vasaki - 03-12-2021 11:51

Zgodnie z obowiązującym prawem kwota wolna od podatku (2018-2021 8000 zł)
Wpisać w przychodach inne w rozliczeniu rocznym pit - 36


RE: Zaległa afiliacja-jak rozliczyć - rachman - 03-12-2021 17:16

Tak bym zrobił - jak wyżej kolega napisał.
Ewentualnie pozycja najem/dzierżawa jeśli miałeś umowę za najem powierzchni reklamowej.


RE: Zaległa afiliacja-jak rozliczyć - sipaszi - 04-12-2021 08:25

(03-12-2021 11:51)Vasaki napisał(a):  Zgodnie z obowiązującym prawem kwota wolna od podatku (2018-2021 8000 zł)
Wpisać w przychodach inne w rozliczeniu rocznym pit - 36

Ale jednocześnie pracuję na etacie, więc kwota ta jest przekroczona

Umowy o najem nie mam. Jest ona niezbędna aby w przyszłości rozliczać się ryczałtem?