Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Glovo - Oszustwo Scam wymuszanie danych osobowych - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+--- Wątek: Glovo - Oszustwo Scam wymuszanie danych osobowych (/Temat-Glovo-Oszustwo-Scam-wymuszanie-danych-osobowych-173101)

Strony: 1 2


RE: Glovo - Oszustwo Scam wymuszanie danych osobowych - itmaster - 25-11-2021 09:27

Ja to jeszcze bym zgłosił ich od UODO - https://uodo.gov.pl/pl/83/155

Jakim prawem jakaś apka, chce skanu dowodu osobistego. beka
A co to, jakaś instytucja finansowa?


RE: Glovo - Oszustwo Scam wymuszanie danych osobowych - karuzel - 25-11-2021 11:58

(24-11-2021 17:33)Ropsont napisał(a):  >Ukraińcy/Inni ludzie ze wschodu
>Jakakolwiek moralność pod względem kradzieży

Tam na wschodzie jest taka bieda, że oni nie myślą cywilizowanymi kategoriami bo muszą nieraz kraść by mieć co w ogóle jeść. Dlatego przyjeżdżają tu do pracy.

Teraz to pojechałeś po całości.
To nawet nie wymaga komentarza, bo sam wystawiłeś sobie opinię (chwała tobie, że ty chociaż myślisz cywilizowanymi kategoriami).


RE: Glovo - Oszustwo Scam wymuszanie danych osobowych - xdax1 - 25-11-2021 21:13

(24-11-2021 14:15)dawid327 napisał(a):  Ja zamawiałem 2 razy przez glovo. Jeden raz zamówiłem jedzenie + cole. Przyjechało tylko jedzenie bez coli (płatność była kartą) Napisałem na czacie, że jedzenie było kiepskie (bo takie było ale to już nie wina glovo) i nie dostałem coli którą zamówiłem. Dostałem zwrot za całosć zamówienia + 8 zł zniżki na następne. A za drugim razem zamówiłem 2 powiększone zestawy z mcdonalds. I podczas transportu wylała się kawa (nic innego nie było zalanego kawą). Napisałem do supportu i od razu wysłałem zdjęcie kawy. Pani tylko zapytała czy kawa była zapakowana osobno itp i powiedziała mi, że zwrócą mi za cale zamówienie i tak też zrobili. Także zamawiałem 2 razy i 2 razy jadłem za free Lol .

A dawno to było? Bo teraz widać całkowicie olali i zaczęli oszukiwać konkretnie, bo inaczej się tego opisać nie da.

Coś mi się wydaję, że ich "biznes" może działa jak podobny scam na allegro gdzie oszust pośredniczy pomiędzy kupującym i sprzedającym a sam zgarnia kasę.


RE: Glovo - Oszustwo Scam wymuszanie danych osobowych - dawid327 - 25-11-2021 22:45

Obie sytuacje w tym miesiącu


RE: Glovo - Oszustwo Scam wymuszanie danych osobowych - Kirito92 - 20-12-2021 10:52

Zamawiałem wielokrotnie z glovo i nigdy nie miałem problemów za to z Uber eats same problemy w postaci znikających zamówień i pieniędzy