Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes (/Temat-Zainwestuje-50-000-zl-w-Twoj-biznes-172644)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes - nitram - 24-09-2021 18:20

Po kolei, ten koleś na Youtube kojarzę go z forum, ale jakby lata świetności jego minęły, a przynajmniej kanał na Youtube trochę słabo wygląda.
Z tymi browarami to nie wiem, ktoś coś w tym już działał co gdzie jak ? Na zasadzie akcji, udziałów procentowych się to odbywa ?

Sztuczna inteligencja nauczanie maszynowe itp. ... fajnie to wygląda i łatwo powiedzieć, ale to raczej szereg badań doświadczeń itp. wiadomo technologie przyszłości, ale jak wskoczyć do tego pociągu nie mam pojęcia.

@[robert294] ile i gdzie w taki serwer mogę zainwestować ?

Nieruchomości dobry temat ale z 50k to ciężko do tego jakoś dobrze podejść.

kryptowaluty coś tam małego trzymam i od czasu do czasu coś sprzedam kupię, ale jak zysk może być duży to i ryzyko też duże.

Kumpel podsunął mi pomysł żeby wpakować w jakieś zabytkowe autko jakiś trabant garbus czy inny mercedes jaguar takie stare auto raczej ciągle będzie rosło na wartości a można by i pomyśleć na wynajmem na wesele czy inne okazje ??? ktoś coś w tym temacie ?


RE: Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes - thomasward - 24-09-2021 20:16

Nic konkretnego nie będę ci doradzać, bo nie chcę być odpowiedzialny za ewentualną wtopę, ale polska firma Useme (https://useme.com/pl/) już wkrótce robi emisję akcji w ramach crowdfundingu - https://www.crowdway.pl/useme/?utm=USEstronaOrganicRL. Platforma jest naprawdę spoko, sam korzystam z niej regularne i faktycznie jest mocno innowacyjnym rozwiązaniem dla freelancerów, ale nie tylko, bo dostarcza też rozwiązania informatyczne dla korporacji ułatwiające rozliczanie się z osobami przy pracy nad konkretnymi projektami. Ja sam włożę 10 tys. w akcje, tak plus minus, bo zobaczymy jak się będzie emisja prezentować. Plany mają ambitne, ma być wejście na giełdę potem i osobiście widzę spory potencjał do wzrostu, ale zobaczymy jak to będzie.


RE: Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes - itmaster - 24-09-2021 21:18

Co do inwestycji w Browar przez crowdfunding udziałowy, zalecałbym ostrożność. Sporo się tego ostatnio porobiło, ale z jakością pomysłów bywa różnie. Polecam śledzić blog - https://crowdnews.pl
Tam leją kubły zimnej wody na rozgrzane głowy inwestorów, którzy marzą o inwestycji w drugiego Revoluta (taka ciekawostka, też można było w niego na początku zainwestować przez crowdfunding).

Jeśli chodzi o emisję w useme, też słyszałem i wygląda ona ciekawie. Osoby które korzystały z serwisu, wiedzą że usługa rozliczania za usługi jest świetna.

Generalnie inwestycje w start-upy, to raczej zabawa w inwestowanie na wiele lat. Bo tak naprawdę mamy zamrożoną kasę, do czasu aż spółka nie wejdzie na giełdę, gdzie będziemy dopiero mogli łatwo sprzedać akcje i to też nie koniecznie zawsze z dużym zyskiem.


RE: Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes - MaLiN - 25-09-2021 00:31

(24-09-2021 18:20)nitram napisał(a):  Kumpel podsunął mi pomysł żeby wpakować w jakieś zabytkowe autko jakiś trabant garbus czy inny mercedes jaguar takie stare auto raczej ciągle będzie rosło na wartości a można by i pomyśleć na wynajmem na wesele czy inne okazje ??? ktoś coś w tym temacie ?

Pomysł też się wydaje ciekawy, tylko teraz pozostają kwestie tego typu:

- jakie auto kupić (im mniej aut było wyprodukowanych, tym cena kolekcjonerska powinna być wyższa)
- gdzie kupić (od handlarza raczej odpada, a czasy gdzie na wsiach takie zabytki stały na podwórkach, już mijają)
- gdzie trzymać (jak już kupisz klasyka, dobrze by było żeby nie stał pod chmurką, z drugiej strony jak będzie to perełka, to musisz zadbać o bezpieczeństwo przed kradzieżą)
- dodatkowe opłaty (ubezpieczenie auta, rejestracja - czy warto w żółte tablice się bawić)

Byłem w połowie września na moto bazarze w Warszawie i był gościu, co wystawiał motorynkę pony (pewnie część z Was kojarzy z lat dzieciństwa), odrestaurowaną w cenie 14k Tongue A jeszcze z 10 lat temu można kupić je za jakieś 2k, oczywiście w gorszym stanie.

Wiadomo, też takie auto może się zużyć nawet jak stoi. No, ale jak masz wolne soboty na wożenie pary młodej i znajomego mechanika (w szczególności, jeśli chodzi o gaźniki, bo dobrych ekspertów od tego jest już naprawdę mało), który będzie się znał na starych modelach samochodów, chyba że sam masz do tego smykałkę to pomysł nie jest głupi Wink

Często takie auta też są poszukiwane do różnego typu reklam, czy nawet filmów - to też dodatkowy potencjalny zarobek.

W przeszłość można inwestować, czy to w stare telefony czy też monety, tylko nie wiesz ile na tym zyskasz.

Jeśli chodzi o numizmatykę, polecam to





moneta 5gr, a warta 100 PLN


RE: Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes - itmaster - 25-09-2021 08:00

No właśnie jeśli chodzi o zabytkowy samochód, to największymi minusami są że trzeba mieć dla niego miejsce garażowe i trzeba płacić coroczne ubezpieczenia.
Kupienie mniejszych rzeczy typu stare telefony czy sprzęt komputerowy (commodore 64 Lol)
jest łatwiejsze, bo po prostu wkładasz do szafy i zapominasz.


RE: Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes - krauze5 - 27-09-2021 23:57

Myślałeś o zdecentralizowanych giełdach? Inwestujesz w Stable Coiny, a z racji decentralizacji nie ma opcji, że ktoś zwinie się z Twoimi oszczędnościami.

Sam bawiłem się z Waves Exchange, gdzie całkiem przyzwoicie zarobiłem. Wypłaciłem kapitał kiedy odsetki za stakowane USDT wyniosły około 9%.

Jest to inwestycja wydaje mi się obarczona niezbyt wysokim ryzykiem, jednak co najważniejsze - nie zamrażasz swojego kapitału jak z klasycznym samochodem, czy innym produktem materialnym ma którego dość ciężko wbrew pozorom znaleźć kupca.

Na poniższych screenach masz obecna ofertę Waves Eschange (strona nie ma affilacji więc żebyś nie pomyślał, że chce Cię naciągnąć).

Tutaj masz tylko część moich historycznych inwestycji na tej platformie

[Obrazek: Screenshot-4.png]


Na tym zdjęciu wyliczyłem dla Ciebie jak wyglądałby zwrot przy założeniu aktualnej ceny USD - PLN. Moim zdaniem całkiem rozsądnie Wink

[Obrazek: Screenshot-5.png]

Może warto się nad tym zastanowić? Jeśli chcesz sobie looknąć zostawiam adres


RE: Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes - mamrocik - 28-09-2021 10:32

@Nitram a może pancakeswap ? Przy 10k $ co miesiąc masz około 500$.


RE: Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes - muniek11 - 29-09-2021 07:10

Nitran a może warto zainwestować w kupno garażu lub miejsca postojowego? Patodewloperzy budują coraz więcej bloków, apartamentowców a miejsc postojowych jest coraz mniej w dużych miejscowościach.
Garaż w zależności od miasta i dzielnicy kosztuje 35000,00 do 60000,00 koszt wynajmu miesięcznego kształtuje się w granicach 400 do 900 zł.
Koszt kupna miejsca postojowego to 10000 do 25000 koszt wynajmu 100 do 350 zl


RE: Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes - malpa2 - 29-09-2021 14:01

Ile miałbyś po miesiącu na lokacie z tych 50k zł?
Ile byś chciał mieć miesięcznie zysku przy współpracy? Być może będę potrzebował kogoś zaufanego i na poziomie.


RE: Zainwestuję 50 000 zł w Twój biznes - twardy - 29-09-2021 14:28

(29-09-2021 14:01)malpa2 napisał(a):  Ile miałbyś po miesiącu na lokacie z tych 50k zł?

Oprocentowanie lokat jest teraz w okolicach 1%/rok gdzie inflacja to dobre 5% misiecznie xD