Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jonizator powietrza - opinie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Jonizator powietrza - opinie (/Temat-Jonizator-powietrza-opinie-172638)



Jonizator powietrza - opinie - itmaster - 19-09-2021 08:19

Kupiłem sobie ostatnio oczyszczacz powietrza, który ma funkcje jonizatora.

Co sądzicie o tego typu urządzeniach? Macie jakieś doświadczenia, albo zagłębialiście się w temat nad jego rzeczywistym pozytywnym wpływem na zdrowie?

W internecie jest masa artykułów, ale większość jest jednocześnie reklamą tego typu urządzeń, więc pewnie ciężko żeby opisywali je w negatywnym świetleWink

Jednocześnie czytałem, że jonizatory mogą wytwarzać ozon, a ten w większych ilościach jest toksyczny dla organizmu człowieka.


RE: Jonizator powietrza - opinie - vipmen - 19-09-2021 12:08

Na pewno czuć coś w powietrzu trochę jak by powiew morza. Wydaje się że trochę oczyszcza powietrze ale ciężko stwierdzić jak bardzo. Mój ma emisja jonów ujemnych: ok. 12 000 000/cm³ i emisji ozonu do 20 mg/h. Stosuje go od czasu do czasu po kilka godzin, nie wiem czy ten ozon w takiej ilości jest groźny ale na noc bym tego włączonego nie zostawił. Jak dla mnie efekty nie są spektakularne.


RE: Jonizator powietrza - opinie - rachman - 19-09-2021 13:12

Ostatnio miałem okazję przebywać w pomieszczeniu... w sumiestaliśmy w korytarzu obok pokoju gdzie było toto włączone. Zapach nie fajny, siada na gardło jakby ciężkie coś, zaczynał mnie kaszel brać, ciężko się oddychało... Finalnie długo nie posiedziałem musiałem wyjść. Inni nie odczuwali tego jak ja ale dowiedziałem się że na niektórych ludzi tak to działa. Nie był to tani badziew, osoba używająca zajmuje się leczeniem więc temat zna dość dobrze. Ostrożnie z tym bo nie każdemu służy albo nie każdy jest tak czuły ...


RE: Jonizator powietrza - opinie - vky - 19-09-2021 13:24

miałem styczność z ozonowaniem pomieszczenia.
teoretycznie jonizator i ozonator działa podobnie, ozon silniej.


pieczenie oczu, drapanie w gardle i swędzenie dłoni.

jak kolega wyżej napisał, nie włączać takich urządzeń na noc.


RE: Jonizator powietrza - opinie - bananmma - 16-12-2022 18:16

Siema

Mam takie urządzenie, u góry znajduje się panel, który wyciąga się z góry a na nim osadza się kurz. Czyli działa, bo przyciąga jednostki kurzu do siebie. Powietrze w pokoju coś ala jak po burzy ale nie ma co z tym przesadzać.


RE: Jonizator powietrza - opinie - depositnice - 14-07-2023 05:41

Byłem w pobliżu ozonu, który był obecny w pokoju.
Chociaż w praktyce ozonator i jonizator działają tak samo, to generator ozonu jest bardziej skuteczny.
slope game