Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dywersyfikacja biznesu - szukam drogi rozwoju. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Dywersyfikacja biznesu - szukam drogi rozwoju. (/Temat-Dywersyfikacja-biznesu-szukam-drogi-rozwoju-172426)



Dywersyfikacja biznesu - szukam drogi rozwoju. - patrykosinnn - 15-08-2021 14:10

Witam wszystkich forumowiczów.

Kiedyś sporo siedziałem na forum szukając swojej drogi. Coś tam działałem na social mediach ale bez powodzenia. Głównym celem było przejść z etatu na własną DG co od jakiegoś czasu się udało. Pracuję dużo (głównie rozwijając obecną działalność) a zarobki wahają się między 5-15k w zależności od miesiąca, wiec jak dla osoby której celem było rzucić etat za 2k całkiem fajnie.

Działam w ecommerce na platformach sprzedażowych i obecnie chciałbym powoli przechodzić na własne sklepy które generowały by mi jakiś dochód.
Natomiast przyszłościowo chciałbym zdywersyfikować źródła moich dochodów i mieć kilka nóg na których stoi moje źródło utrzymania. Niestety nie mam umiejętności biznesowych i wiem że będę miał problemy z zatrudnianiem ludzi, networkingiem itd. Jestem generalnie kompletnie aspołeczny i introwertyczny więc chciałbym się wziąć za coś co będzie sportem indywidualnym, i efekty mojej pracy będą głównie zależały i polegały na mojej pracy. Dlatego na pewno odpadają wszelkie mlm i wszystko inne co wymaga kontaktu z ludźmi, sprzedaży bezpośredniej bo wiem że na starcie zaczynam z dużo gorszej pozycji niż osoby które mają do tego dryg.

Poszukiwania czegoś takiego jest też trochę podyktowane skomplikowaniem prawa i podatków jeżeli chodzi o prowadzenia firmy w PL. Początkowo myślałem o inwestowaniu w akcje/giełdę itd. Pominąłem wszystkich szkoleniowców i zasięgnąłem wiarygodnych opinii od samych daytraderów, czy tych bardziej długoterminowych i statystycznie wiem że nie wygląda to obiecująco. Przy dużym kapitale kilka procent rocznie można zgarnąć, ale obecnie nie mam na tyle dużego majątku aby było to satysfakcjonujące, a jeżeli chodzi o daytrading który z założenia by mi odpowiadał jest na prawdę trudny. Zwroty rzędu 10-15% rocznie są uznawane za bardzo dobre, a niekiedy wyjście w ogóle na plus jest uznawane za sukces. Pomijam czarne łabędzie jak bitcoin bo takie wystrzały są nieprzewidywalne.

Nie jestem dobry z matematyki i jeżeli chodzi o np programowanie to niestety raczej odpada mimo że obecnie byłby to dobry kierunek (chodź nigdy nie próbowałem)
Pracuję w obecnej działalności po 14-16h chodź spokojnie mógłbym zmniejszyć ilość pracy i wygospodarować na dodatkową działalność z 3-4h dziennie + całe weekendy. Nie mam raczej obecnie życia prywatnego, bo z racji młodego wieku chcę teraz jak najwięcej wypracować jeżeli chodzi o zarobek, umiejętności, majątek itd. Działam sporo jako grafik, chodź to raczej nie przełoży się na nic szczególnie ciekawego jeżeli chodzi o dodatkowy biznes. Na pewno nie chciałbym robić czegoś dla konkretnych/indywidualnych klientów jak np logotypy itd.
Wolałbym coś co stworzę raz i mogę wielokrotnie sprzedawać w jakimś systemie, dlatego działam w ecommerce.

Więc przychodzę z pytaniem do starszych i bardziej doświadczonych kolegów, czy macie jakiś pomysł lub wskazówkę czym mógłbym się zainteresować? Więc w dużym skrócie nie chcę iść w typowy biznes który się opiera głównie na znajomościach i networkingu, chcę działać jednoosobowo z internecie. Nie umiem programować, ale mogę zrobić dowolne grafiki, wektory, przeróbki w ps itd. Mogę wygospodarować dużo czasu na rozwój czegoś i mam samozaparcie wspomagane dobrą organizacją czasu (rozpisywanie dużych celów na małe zadania i realizowanie ich)


RE: Dywersyfikacja biznesu - szukam drogi rozwoju. - Shimeon - 15-08-2021 16:36

(15-08-2021 14:10)patrykosinnn napisał(a):  Wolałbym coś co stworzę raz i mogę wielokrotnie sprzedawać w jakimś systemi

(15-08-2021 14:10)patrykosinnn napisał(a):  Mogę wygospodarować dużo czasu na rozwój czegoś i mam samozaparcie wspomagane dobrą organizacją czasu (rozpisywanie dużych celów na małe zadania i realizowanie ich)

Napisz książkę, która stanie się bestsellerem. Tongue

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bestseller


RE: Dywersyfikacja biznesu - szukam drogi rozwoju. - itmaster - 15-08-2021 19:05

Jeśli działasz w ecommerce to może powinieneś uderzyć w dropshipping? Doświadczenie już masz.