Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Windows 11 is coming - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Windows 11 is coming (/Temat-Windows-11-is-coming-172056)

Strony: 1 2


Windows 11 is coming - Hybrid1990 - 25-06-2021 13:34

Nowy system operacyjny - Windows 11 - został już jakiś czas temu zapowiedziany, a wczoraj został zaprezentowany na konferencji Microsoftu.
System będzie się wyróżniał na tle W10 m.in. nowym menu startowym, paskiem zadań, widżetami i zintegrowaną aplikacją Xbox.
Interesującą nowością z pewnością będzie również uruchamianie mobilnych aplikacji z systemu Android bezpośrednio na komputerze z Windowsem 11.

Pierwsze komputery z nowym systemem mogą pojawić się w sklepach jeszcze w tym roku, natomiast obecni posiadacze Windows 10 otrzymają po pewnym czasie możliwość darmowej aktualizacji do W11.

Minimalne wymagania Windows 11:

- 64-bitowy, dwurdzeniowy procesor z zegarem min. 1 GHz
- 4 GB pamięci RAM
- dysk twardy o pojemności 64 GB
- Secure Boot, UEFI i TPM 2.0
- rozdzielczość ekranu 1366 x 768
- karta graficzna kompatybilna z DirectX 12







RE: Windows 11 is coming - Ropsont - 25-06-2021 13:50

Zaraz, zaraz, a to nie 10tka miała być tym "Ostatnim" najlepszym? Lol


RE: Windows 11 is coming - Gremquen - 25-06-2021 13:55

kurde nie wiem jak Wy, ale mam wrażenie, że ten postęp technologiczny trochę wyhamował i nie będzie już z żadnym windowsem przez najbliższe lata takiego WOW jak było przy wprowadzeniu XP'ka, potem 7, 8 (wow nie miało do końca pozytywnego wydźwięku) czy 10'tki.

Teraz mam wrażenie, że jeszcze bardziej będzie to uproszczone wszystko, funkcji będzie tyle co na tablecie i tak to się będzie żyć z tabletami z wielką skrzynką pod biurkiem i monitorami 40-calowymi.


RE: Windows 11 is coming - adamcio99922 - 25-06-2021 14:50

Win7 najlepszy! Jerk


(25-06-2021 13:55)Gremquen napisał(a):  Teraz mam wrażenie, że jeszcze bardziej będzie to uproszczone wszystko, funkcji będzie tyle co na tablecie i tak to się będzie żyć z tabletami z wielką skrzynką pod biurkiem i monitorami 40-calowymi.

Moim zdaniem trafiasz w punkt, aczkolwiek co nie dziwne w dzisiejszych czasach, wg mnie będzie śledził i raportował wszystko w jeszcze większym stopniu.


RE: Windows 11 is coming - shf - 25-06-2021 15:57

Jak dla mnie to ta nowość w tym Win 11 szału nie robi. No i te wymagania 4 GB RAMU na sam system operacyjny to już przesada. Gdzie Win 10 wymaga 2 GB, a Win 7 tylko 1 GB. Gdyby nie to, że niektóre gierki na Win7 nie smigaja i trzeba instalować Bóg wie jakie dodatki/łatki itp to zostałbym przy Win7. Takto na chwilę obecną dopóki nie ma żadnych problemów, zostaję przy Win10 bo jest na chwilę obecną najlepszym systemem oepracyjnym.


RE: Windows 11 is coming - Morricorne - 25-06-2021 17:32

Ja z 10 pro korzystam z musu. Bo na win 7 mi nie działa poprawnie grafika w laptopie. Windows 8.1 zainstalować się nie chce cały czas czarny ekran przy próbie zbootowaniu instalacji z pendrive. Korzystam z tej 10 i szczerze denerwuje mnie i jej nienawidzę. Niby wszystko działa ok. Ale te nachalne aktualizacje co dwa/trzy dni lub podobnie. Zainstaluje człowiek. Nie zdąży w pełni przetestować czy wszystko sprawnie działa. A tu już na kolejny dzień następna. Wkurzyć się idzie. Szczególnie mając ograniczony internet bo mobilny 30gb.
Gdyby mi 7 działała w pełni. To bym dalej na niej siedział i w ogóle nie zmieniał. Poczekam póki co na oficjalną premierę 11 i sprawdzę kiedyś jak działa na moim laptopie z i3, 6gb ram i 512SSD. Jak będzie lepiej niż na tej ohydnej 10 to może się przerzucę na stałe.


RE: Windows 11 is coming - Ascoran - 25-06-2021 18:08

wystarczy TPM 1.2, pewnie w ciągu najbliższych dni wymagania jeszcze trochę się pozmieniają


RE: Windows 11 is coming - shf - 27-06-2021 21:39

(25-06-2021 17:32)Morricorne napisał(a):  Ja z 10 pro korzystam z musu. Bo na win 7 mi nie działa poprawnie grafika w laptopie. Windows 8.1 zainstalować się nie chce cały czas czarny ekran przy próbie zbootowaniu instalacji z pendrive. Korzystam z tej 10 i szczerze denerwuje mnie i jej nienawidzę. Niby wszystko działa ok. Ale te nachalne aktualizacje co dwa/trzy dni lub podobnie. Zainstaluje człowiek. Nie zdąży w pełni przetestować czy wszystko sprawnie działa. A tu już na kolejny dzień następna. Wkurzyć się idzie. Szczególnie mając ograniczony internet bo mobilny 30gb.
Gdyby mi 7 działała w pełni. To bym dalej na niej siedział i w ogóle nie zmieniał. Poczekam póki co na oficjalną premierę 11 i sprawdzę kiedyś jak działa na moim laptopie z i3, 6gb ram i 512SSD. Jak będzie lepiej niż na tej ohydnej 10 to może się przerzucę na stałe.

Win8 to totalna porażka. Już Vista lepszy hah bekabeka
A co do aktualizacji to możesz wyłączyć automatyczne aktualizacje tak jak ja (jeżeli masz orginalny windows) bo w przypadku zcrackowanych to nie trzeba sie martwić bo zcrackowane windowsy nie mogą się updetować Big Grin


RE: Windows 11 is coming - Shimeon - 27-06-2021 22:34

Najlepszy to jest Windows XP. Bez dwóch zdań.

ps: Dlaczego ominęli dziewiątkę w takim razie?


RE: Windows 11 is coming - Morricorne - 27-06-2021 22:55

(27-06-2021 21:39)shf napisał(a):  
(25-06-2021 17:32)Morricorne napisał(a):  Ja z 10 pro korzystam z musu. Bo na win 7 mi nie działa poprawnie grafika w laptopie. Windows 8.1 zainstalować się nie chce cały czas czarny ekran przy próbie zbootowaniu instalacji z pendrive. Korzystam z tej 10 i szczerze denerwuje mnie i jej nienawidzę. Niby wszystko działa ok. Ale te nachalne aktualizacje co dwa/trzy dni lub podobnie. Zainstaluje człowiek. Nie zdąży w pełni przetestować czy wszystko sprawnie działa. A tu już na kolejny dzień następna. Wkurzyć się idzie. Szczególnie mając ograniczony internet bo mobilny 30gb.
Gdyby mi 7 działała w pełni. To bym dalej na niej siedział i w ogóle nie zmieniał. Poczekam póki co na oficjalną premierę 11 i sprawdzę kiedyś jak działa na moim laptopie z i3, 6gb ram i 512SSD. Jak będzie lepiej niż na tej ohydnej 10 to może się przerzucę na stałe.

Win8 to totalna porażka. Już Vista lepszy hah bekabeka
A co do aktualizacji to możesz wyłączyć automatyczne aktualizacje tak jak ja (jeżeli masz orginalny windows) bo w przypadku zcrackowanych to nie trzeba sie martwić bo zcrackowane windowsy nie mogą się updetować Big Grin

Oryginalny, aktywowany kluczem z naklejki od windows 7 pro co tu fabrycznie był.
Poszukałem, poszperałem i mój laptop ten z linku https://www.sony.pl/electronics/support/laptop-pc-vpc-series/vpcsb2m9e/specifications

Się nie łapie na update. Znalazłem obejscie. Obraz win 11 z forum winclub pozbawiony tych całych nowych zabezpieczeń . Na dniach może sprawdzę jak ta 11 Działa na drugim zapasowym dysku ssd . Aczklowiek od pewnego czasu zastanawiam się czy całkiem winzgrozy nie wywalić i jakiegoś linuxa nie wgrać W gry i tak już nie gram na laptopie. Minta z live cd sprawdziłem wczoraj nawet i wszystko od strzała działa więc nie wiem czy na to wizgrozy nie wymienię. Te ciągłe updaty win10 nachalne komunikaty o koniecznosci aktualizacji mnie po prostu denerwują.
Nie zdążyłem sprawdzić czy teraz wszystko poprawnie działa po ostatnim update systemu i sterowników. A oni dali następny już. Stary dobry win 7 ultimate to było coś jednak. Zero problemów.