Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki od inwestycji na Trading212 - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatki od inwestycji na Trading212 (/Temat-Podatki-od-inwestycji-na-Trading212-171929)



Podatki od inwestycji na Trading212 - Isuth - 08-06-2021 20:29

Hej, jestem nową osobą na forum jak i świeżakiem w inwestowaniu, wstępnie szukalem podobnego wątku, ale nie byłem w stanie dojść do pewnego wniosku, dlatego liczę na waszą pomoc. Mianowicie rozumiem że dochód z inwestycji jest opodatkowany i trzeba go rozliczyć w PIT'cie, giełda (w tym wypadku trading212) powinny za moją prośba dostarczyć mi dokument na podstawie którego będę mógł się rozliczyć, tak też zrobilem, ale w dokumencie który mi przysłali nie widnieje ani jedna akcja. Dlatego zastanawiam się czy to dlatego że jeszcze nie wyplacilem zadnych pieniedzy, czy moze cos zle zrozumialem czy najzwyczajniej w swiecie popelnili jakis blad. Tutaj dodam jeszcze zdjecie jak to wyglada. Dodam ze z moich inwestycji jestem na sporym procentowo plusie, wszystkie ruchy wykonywalem w tym roku lub przy koncowce 2020. Korzystalem w konta CFD jak i Invest. Pozdrawiam, z gory dziekuje za pomoc.
[attachment=5075]
[attachment=5076]


RE: Podatki od inwestycji na Trading212 - itmaster - 08-06-2021 21:11

A transakcje były kupna i potem sprzedaży, czy tylko samego kupna akcji?

Bo rozliczasz się dopiero gdy jakiekolwiek akcje sprzedasz, niezależnie czy z zyskiem czy ze stratą.


RE: Podatki od inwestycji na Trading212 - Isuth - 08-06-2021 21:31

Oczywiscie akcje sprzedawalem, z tad moje zaklopotanie. Wyglada to tak:

[Obrazek: 1.png]


RE: Podatki od inwestycji na Trading212 - Gravitronik - 09-06-2021 06:43

W treści dokumentu masz informację, że rozliczenie dotyczy 2020 roku, a na screenie pokazujesz transakcje z 2021. Może w zeszłym roku dokonywałeś tylko kupna?


RE: Podatki od inwestycji na Trading212 - itmaster - 09-06-2021 07:26

No właśnie. Jeśli w 2020 roku tylko kupowałeś to się nie rozliczasz z tego, tym bardziej że już na to za późno Wink

A za sprzedaż w tym roku, będziesz się musiał rozliczyć na PIT-38 do końca kwietnia 2022 dopiero.


RE: Podatki od inwestycji na Trading212 - Isuth - 09-06-2021 19:01

Prosze o zamkniecie, wszystko jest juz jasne