Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jaki Internet do mieszkania? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Jaki Internet do mieszkania? (/Temat-Jaki-Internet-do-mieszkania-171888)



Jaki Internet do mieszkania? - zbuntowany1916 - 04-06-2021 17:32

Siema, to będą głupie pytania, ale pierwszy raz ogarniam to sam. Podziele to na kilka pytan.

1. Jakie sa rodzaje neta? Bo wiem, że są radiowe, mobilne, światłowody, LTE. To są główne 4 rodzaje?

2. Rozumiem, że mobilny do mieszkania nie jest mi potrzebny skoro mam już mobilny na Smartfonie razem z umową na tel. Czy jednak ma to sens?

3. Na ten moment mam Internet od lokalnego dostawcy. Mam jednak router, dzięki któremu jest Wi-Fi. Czy przy każdym rodzaju neta można tak zrobić?

4. Moje wymagania są niskie - podstawowe korzystanie z neta, rozmowy przez kamerkę, żadnych większych uploadów, żadnych gier opróćz fify. Jaki internet bedzie dla mnie najlepszym wyborem? Interesuje mnie mozliwie najtansza opcja z tym routerem jako Wi-Fi.

Z góry dzięki za pomoc. Smile


RE: Jaki Internet do mieszkania? - Gremquen - 04-06-2021 17:56

Mobilny i LTE to to samo. LTE (4G to standard sieci mobilnej - teraz wchodzi tez nowe 5G, na zadupiach spotyka się jeszcze 3G, im nowszy standard tym m.in szybsza transmisja danych).

Jest tez radiowy i stacjonarny/kablowy.

Radiowy montuje się w ostateczności jeśli nic innego nie ma, generalnie nie polecam, podczas burzy często pada zasięg itp.

Najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie internet stacjonarny kablowy - albo standardowy albo światłowód, który jest znacznie szybszy. Jeśli u Ciebie jest już instalacja światłowodów to będzie to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o stabilność i stosunek prędkości do ceny. W UPC, Netia itp jest już necik światłowód z prędkością około 300MB/S za ok 5 dyszek - jak u ciebie jest możliwość to bierz.

Jak nie ma to internet mobilny - jak jesteś w jakimś mieście i zasięgu LTE to szybkość bedxie wystarczająca, z tym ze internet mobilny cechuje się limitem transferu - np 20GB w miesiącu a potem internet wygasa lub zwalnia do bardzo małych prędkości. Musisz oszacować ile mniej więcej zużywasz itp.

Jak masz już internet w telefonie to w teorii nie musisz kupować bo możesz sobie robić router z telefonu - o ile wystarczy ci transferu i nie jest problemem ze jak gdzieś wyjdziesz z telefonem to domownicy nie będą mieć neta.

Możesz tez wziąć internet mobilny na osobnej karcie SIM i kupić router wifi który takie karty sim obsługuje - stawiasz w domu, wkładasz kartę i jest net cały czas.

Co do pytania o router z wifi - tak, każdy rodzaj internetu na to pozwala


RE: Jaki Internet do mieszkania? - zbuntowany1916 - 04-06-2021 18:25


Dzięki mistrzu Smile

(04-06-2021 17:56)Gremquen napisał(a):  W UPC, Netia itp jest już necik światłowód z prędkością około 300MB/S za ok 5 dyszek - jak u ciebie jest możliwość to bierz.

Dzięki mistrzu. Smile


RE: Jaki Internet do mieszkania? - PremAccHack - 04-06-2021 19:47

(04-06-2021 18:25)zbuntowany1916 napisał(a):  
(04-06-2021 17:56)Gremquen napisał(a):  

Dzięki mistrzu Smile

(04-06-2021 17:56)Gremquen napisał(a):  W UPC, Netia itp jest już necik światłowód z prędkością około 300MB/S za ok 5 dyszek - jak u ciebie jest możliwość to bierz.

Dzięki mistrzu. Smile

Popatrz po lokalnych dostawcach. U mnie mam od lokalnego światłowód 120mb/s za 29zl + iptv i nic więcej do szczęścia Ci nie trzeba.