Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
home.pl i certyfikaty ssl - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Hostingi i Serwery (/Forum-Hostingi-i-Serwery-359)
+--- Wątek: home.pl i certyfikaty ssl (/Temat-home-pl-i-certyfikaty-ssl-171877)



home.pl i certyfikaty ssl - Blasterm92 - 02-06-2021 08:53

Witam,
jest jakaś możliwość (po za migracją na inny hosting) aby ogarnąć certyfikat SSL na hostingi home.pl i nie płacić tym wariatom 150 zł/rocznie za ssl ? XD albo 50 zł za zainstalowanie mojego certyfikatu?
Wtyczki lets encrypt, cloudflare itp poblokowane przy instalacji, chyba nie ma możliwości obejść tego żeby je zainstalować.


RE: home.pl i certyfikaty ssl - itmaster - 02-06-2021 11:28

Naprawdę zblokowali możliwość instalacji Lets encrypt???
Kurcze przecież w innych hostingach to jest darmowy standard, że nawet nie musisz instalować tego, tylko uruchamiasz jednym kliknięciem w panelu admina.

Przecież jak masz dużo serwisów na domenach i subdomenach, to zapłacisz za to wszystko majątek.facepalm


RE: home.pl i certyfikaty ssl - Blasterm92 - 04-06-2021 09:36

No zablokowane, dzwoniłem nawet do nich to życzą sobie 50 zł za usługę instalacji, albo wykupić ich SSL. Tak jak mój szefu posiada ponad 10 stron u nich to kazali mi wykupić za około 450 zł pakiet 2x5 SSL i potem przedłużenie co rok prawie 900 zł i to w kwotach netto wszystko xD
Także posiada ktoś jakiś pomysł czy da się to obejść?


RE: home.pl i certyfikaty ssl - rachman - 04-06-2021 10:11

Obejść? Chyba wyjść...
Skoro strony szefa to niech buli albo się ogarnie. Niech da Tobie te 900 i mu znajdź hosting a nie atrapę na której dopłacasz za "standard".
Jeśli domena i pliki są na danym hostingu, wszystko poblokowane i skoro wprost Ci mówią - płać i płacz to wątpię byś to obszedł.


RE: home.pl i certyfikaty ssl - nSo - 04-06-2021 10:42

Możesz też skorzystać z CloudFlare.


RE: home.pl i certyfikaty ssl - rachman - 04-06-2021 12:21

Napisał że CF zablokowane.


RE: home.pl i certyfikaty ssl - nSo - 04-06-2021 13:54

@[rachman] Wtyczki mogą być zablokowane, jednak można wkleić wygenerowany certyfikat przez CloudFlare.


RE: home.pl i certyfikaty ssl - rachman - 04-06-2021 21:37

Tak, tylko gdzie wkleić... Musi być w panelu formularz by podpiąć? Raczej sam plik np. txt w strukturze plików nie wystarczy? Wink Nie wiem jak się podpina CF (jak wiesz opisz pokrótce to może coś wymyślimy?) ale jeśli wtyczki nawet blokują to wątpliwe by jakieś inne wymagające od nich metody udostępniali. Musiałby wleźć i pogrzebać Wink inaczej gdybanie.