Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Gdzie promować własny sklep WWW? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Gdzie promować własny sklep WWW? (/Temat-Gdzie-promowac-wlasny-sklep-WWW-171869)

Strony: 1 2


Gdzie promować własny sklep WWW? - shf - 01-06-2021 18:02

Gdybyście prowadzili/bądź prowadzicie sklep WWW to gdzie inwestujecie w reklamę? FB Ads? Google Ads? YT Ads ?


RE: Gdzie promować własny sklep WWW? - Akaishi909 - 02-06-2021 08:01

Fb, zgarniasz ruch, potem robisz LLA i nagle sprzedaż sama wzrasta Smile


RE: Gdzie promować własny sklep WWW? - shf - 02-06-2021 12:23

(02-06-2021 08:01)Akaishi909 napisał(a):  Fb, zgarniasz ruch, potem robisz LLA i nagle sprzedaż sama wzrasta Smile

LLA ? Co to jest?

+ reput leci za odpowiedź Smile


RE: Gdzie promować własny sklep WWW? - mysc - 02-06-2021 17:29

@[shf], zależy jaka to tematyka sklepu. Do każdej tematyki można dobierać jakies strony/blogi branżowe. Można udzialać się na forach z danych branż, na wykopie na określonych tagach, itp.


Uniwersalny metody, dające się dostosować do większości tematyk, to właśnie płatne adsy -> i tak naprawdę i FB, i GOOGLE, i YT będą ok. Kwestia targetowania Smile

Pytanie czy warto się reklamować w płatnych reklamach w social mediach, to taki sam poziom ogólności jak czy warto się reklamować w internecie. Jest tu masa możliwości i masa zmiennych wpływających na wynik.


RE: Gdzie promować własny sklep WWW? - shf - 02-06-2021 17:55

Rozumiem, dziekuje bardzo za obszerne wyjasnienie.


RE: Gdzie promować własny sklep WWW? - Hoolig4n - 06-06-2021 21:06

Google Ads (+Google Shopping), fb ads, bo jestem fanem ruchu płatnego. Natomiast w długiej perspektywie czasu SEO (co w przypadku sklepu jest nieco trudniejsze). Można też ponegocjować z jakimiś infulenserami z instagrama o promo sklepu. To w zasadzie jedyne techniki, które przyszły mi do głowy. Także wtedy, kiedy prowadziłem swój sklep internetowy, bo po prostu dobrze się sprawdzały Wink


RE: Gdzie promować własny sklep WWW? - shf - 11-06-2021 17:48

(06-06-2021 21:06)Hoolig4n napisał(a):  Google Ads (+Google Shopping), fb ads, bo jestem fanem ruchu płatnego. Natomiast w długiej perspektywie czasu SEO (co w przypadku sklepu jest nieco trudniejsze). Można też ponegocjować z jakimiś infulenserami z instagrama o promo sklepu. To w zasadzie jedyne techniki, które przyszły mi do głowy. Także wtedy, kiedy prowadziłem swój sklep internetowy, bo po prostu dobrze się sprawdzały Wink

Na tą chwilę nie prowadzisz sklepu? Coś się stało konkretnego? Jak masz jakieś lifehacki dla początkujacych zaczynajacych z wlasnym sklepem to z checia wyslucham hah Big Grin


RE: Gdzie promować własny sklep WWW? - MyLead.pl - 17-06-2021 12:14

Tak jak zostało to już napisane wyżej, wszystko zależy od tematyki strony i targetowania jednak klasyką dla e-commerce jest płatny ruch [Google, Facebook, Instagram] i pozycjonowanie SEO, z którym oczywiście jest dużo roboty, ale efekty mogą zaskoczyć. Jeśli chodzi o płatne reklamy warto zastanowić się nad Pinterestem. Pamiętaj jednak, że to medium bardzo wizualne, upewnij się więc, że taka forma odpowiada potrzebom Twojego biznesu. Popróbuj wszystkiego i po prostu zobacz, co w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej. Zwróć uwagę na e-mail marketing i lejki mailingowe, w tym w połączeniu z SMS, zwłaszcza dla porzuconych koszyków, i przesłanie swojej witryny do tematycznych katalogów online, czy publikacje na tematycznych forach. Ewentualnie może zainteresowałbyś się reklamą offline? Smile

Ciekawą opcją na promowanie własnego sklepu byłoby też podjęcie współpracy z siecią afiliacyjną jako reklamodawca. To jeden ze skuteczniejszych sposobów na uzyskanie nowej i szerokiej bazy klientów, ponieważ całą ""robotę"" wykonują wydawcy afiliacyjni, a nie właściciel sklepu. Jeśli oczekujesz sprawnego kontaktu z supportem i śledzenia swoich statystyk w czasie rzeczywistym oraz liczysz na indywidualne podejście i przedstawienie szczegółowego planu działania, zapraszamy do MyLead.


Z pozdrowieniami, Natalia, MyLead


RE: Gdzie promować własny sklep WWW? - wariat123 - 18-06-2021 10:39

wszystko zależy od tematyki, ale najlepszym kanałem sprzedaży z mojego doświadczenia jest FB ads, jeśli nie masz kasy, to polecam grupy facebookowe


RE: Gdzie promować własny sklep WWW? - shf - 19-06-2021 12:59

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Lipiec/Sierpień ruszy własny sklep i napewno skorzystam z tej wiedzy.