Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Blospot a szybkie wybicie? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarządzanie stronami Internetowymi (/Forum-Zarzadzanie-stronami-Internetowymi-358)
+--- Dział: Bloger, Blogspot i inne blogi (/Forum-Bloger-Blogspot-i-inne-blogi-361)
+--- Wątek: Blospot a szybkie wybicie? (/Temat-Blospot-a-szybkie-wybicie-171795)



Blospot a szybkie wybicie? - shf - 26-05-2021 09:22

Czy BlogSpot dalej daje możliwość szybkiego wybicie w google ? Pamiętam, że za czasów PPA wybijał się dość dobrze. Myślę o zdobyciu dodatkwoego trafficu do mojej strony dzięki blogspotowi.


RE: Blospot a szybkie wybicie? - itmaster - 26-05-2021 09:55

Mam kilka blogów na blogspocie i musze przyznać, że dość fajnie to wygląda. Wiadomo że treści na tym musisz mieć ok itd. ale według mnie google blogów na swojej platformie nie będzie traktować gorzej niż resztę stron Wink


RE: Blospot a szybkie wybicie? - shf - 27-05-2021 11:37

(26-05-2021 09:55)itmaster napisał(a):  Mam kilka blogów na blogspocie i musze przyznać, że dość fajnie to wygląda. Wiadomo że treści na tym musisz mieć ok itd. ale według mnie google blogów na swojej platformie nie będzie traktować gorzej niż resztę stron Wink

Dzięki za informację, a po ile słów masz na poscie z takiego bloga ? Jest minimum 300 ?


RE: Blospot a szybkie wybicie? - itmaster - 27-05-2021 12:03

Ja preferuje dużo więcej 500-600 słów, ale to oczywiście zależy od Twojego czasu i jaki charakter ma mieć ten blog Wink


RE: Blospot a szybkie wybicie? - MyLead.pl - 19-07-2021 13:28

Cześć, @shf

Po pierwsze, blogowanie jest bardzo dobrym pomysłem, jeśli chcesz używać go jako dodatkowe źródło ruchu do Twojej strony. Jeśli chodzi o Twoje pytanie, tak jak napisano powyżej, w przypadku, w którym posiadasz bloga, Google nie będzie Twoim wrogiem w kontekście pozycjonowania. Jednak mamy dla Ciebie kilka rad, jak zwiększyć ruch organiczny na blogu.

1. Przede wszystkim pisz długie artykuły - tutaj wszystko zależy oczywiście od danej tematyki, ale długie artykuły mają wyższą pozycję w wyszukiwarce niż krótsze. Dlaczego? Google lubi szczegółowe treści i chce dać użytkownikowi to, co najlepsze. Staraj się, aby Twoje teksty były dłuższe niż 500-600 słów.

2. Twórz atrakcyjne treści – ciekawa, wartościowa, konkretna i oryginalna treść jest tym, co Google (i użytkownicy też) lubi najbardziej. Daj użytkownikowi odpowiedź na pytanie, którego szuka. Zadaj sobie pytanie, z czym Twoi odbiorcy mogą mieć problem, a następnie go rozwiąż. Algorytm wyszukiwarki mierzy czas, jaki użytkownik spędził na stronie. Im dłużej tym lepiej, bo dla Google oznacza to, że treść jest ciekawa i warta promocji. Jest to jeden z najważniejszych czynników, dzięki którym strona internetowa ma wysoką pozycję.

3. Dowiedz się, z jakiego urządzenia korzystają użytkownicy przeglądający Twoją witrynę afiliacyjną i upewnij się, że interfejs jest dostosowany do danego urządzenia.

Dopasowując swoją stronę do urządzeń, z których korzysta czytelnik, zwiększysz liczbę odwiedzin.

4. Unikaj sztuczek - odpuść sobie czarne SEO, czyli nielegalne metody zwiększania pozycji. Google surowo za to karze.

5. Dodanie strony do Google Search Console - Jedną z zalet jest prawidłowa i szybsza indeksacja strony w Google, a drugą - dostęp do szeregu statystyk oferowanych przez GSC; ilość ruchu, błędy do poprawienia, linki i raporty. Dodanie strony do GSC to jedna z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, gdy zaczynasz dowolną stronę, w tym stronę afiliacyjną!

Oprócz tych rzeczy zawsze powinieneś brać pod uwagę promocję w mediach społecznościowych. Aby zobaczyć, dlaczego warto to zrobić, kliknij tutaj i przeczytaj nasz wpis na blogu na ten temat.

Nie zapomnij też o testach A/B, dzięki czemu będziesz mógł sprawdzać, co najlepiej sprawdza się w Twoim przypadku. O zaletach testów A/B napisaliśmy tutaj.

Pozdrawiam, Natalia, MyLead