Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Nieruchomości - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Nieruchomości (/Temat-Nieruchomosci-171627)



Nieruchomości - Obywatel - 09-05-2021 10:32

Witam,
dzięki krypto udało mi się coś tam zarobić.
Sporo słyszałem info odnośnie flipów. Ktoś działa w Tej branży? Zechciałby się podzielić swoimi uwagami/przemyśleniami?

Pozdrawiam.


RE: Nieruchomości - lolek111 - 07-11-2021 20:30

Znam 2 metody na flip:

1. Kupujesz mieszkanie w okazyjnej cenie, robisz drobne odświeżenie, ładne zdjęcia i wystawiasz np. 20% drożej. Drobne odświeżenie to dla mnie malowanie, wymiana mebli, drobne naprawy - coś co zrobisz sam, bez ekipy remontowej.
2. kupujesz ruinę i robisz ją od zera. Ja wolę tę metodę. Kupuję mieszkanie do generalnego remontu i robię pod siebie. Remont trwa miesiące, chyba że masz swoją ekipę remontową która jest na zawołanie. Tylko ja nie robię flipów a wynajmuję.

Ogólnie branża nieruchomości jest teraz bardzo trudna. opisuję rynek w Warszawie. Jest bardzo duży popyt, przez co ciężko o okazję. Musisz wertować internet non stop i być praktycznie pierwszą osobą do oglądania mieszkania. Jak jesteś drugi, a mieszkanie jest okazją, to ten przed tobą je kupuje. Tak to mniej więcej wygląda. To co jest do kupienia nieokazyjnie to do flipa nie bardzo się nadaje, bo cena już wyśrubowana i ciężko będzie sprzedać drożej.

Mam wiedzę i jestem na tym rynku od lat, ale nie biorę się za flipy bo nie mam dobrej ekipy i bardzo ciężko coś sensownego kupić w dobrej cenie. Trzeba pamiętać też o podatku. Jak sprzedasz mieszkanie drożej i miałeś je krócej niż 5 lat to płacisz podatek 19% od dochodu. Jak miałeś mieszkanie dłużej niż 5 lat to przy sprzedaży nie płacisz podatku. Jest jednak wyjątek. Jeśli sprzedajesz mieszkanie przed upływem 5 lat, ale pozyskane pieniądze przeznaczasz na zakup innej nieruchomości, to podatku nie płacisz.


RE: Nieruchomości - shf - 08-11-2021 19:59

Wojna się zbliża, trzymaj hajs w zachodnich bankach bądź w crypto Big Grin


RE: Nieruchomości - lolek111 - 09-11-2021 16:06

Zgadzam się, że coś się szykuje. Nie wiem czy wojna czy zaraza czy tylko hiperinflacja. Ale jak nie będzie prądu to za cyfrowe pieniądze w zagranicznych bankach ani za krypto kury i mleka nie kupisz. Lepiej złoto/srebro fizyczne albo waluty zagraniczne w papierze. Wiadomo że dużych sum nikt w domu nie trzyma ale trochę warto mieć na wszelki wypadek.