Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Spadek w pozycji google - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Spadek w pozycji google (/Temat-Spadek-w-pozycji-google-171585)

Strony: 1 2


Spadek w pozycji google - Blasterm92 - 05-05-2021 09:10

Witam. Mam taki problem odnośnie pozycji w google.
Posiadam bloga wypozycjonowanego pod 2 frazy na 1 pozycje w google. I ten blog tak stał nie ruszany od paru miesięcy i wczoraj w dzień dodałem nowy post a w starych postach TYLKO podmieniłem linki z mylead na inne, tzn też z mylead ale innej kampani i zgłosiłem bloga do reklam adsense, miałem po kilkaset wejść dziennie to troche grosza by wpadło, a teraz mam zaledwie kilka wejść.
Dzisiaj sprawdzam bo mi leady strasznie spadły a mój blog jest na jakiejs 10-11 pozycji. To wina nowo dodanego postu? Czy to się ogarnie i wróci na swoje miejsce?

2 sprawa to szukam jakichś zagranicznych darmowych hostingów, mogą być pod cms, coś w stylu cba albo prv tylko żeby była możliwość rozszerzonej domeny .com itp


RE: Spadek w pozycji google - Oskarqq - 05-05-2021 09:44

Mogło wydarzyć się w sumie dużo rzeczy, bez linka może być ciężko. Jeśli nowy post powiela tamte frazy, doszło do kanibalizacji. Adsense mógł zamulić Ci stronę, co też mogłoby się przełożyć na spadek. Pod koniec zeszłego tygodnia był drobny update - może dostałeś. Mogło też się zadziać wiele innych rzeczy, także wróżenie z fusów.


RE: Spadek w pozycji google - Blasterm92 - 05-05-2021 10:26

A i jeszcze jedno mi się przypomniało, do kodu html strony dokleiłem coś takiego od adsense, po to aby sam automatycznie dobierał i w odpowiednie miejsca wklejał reklamy.
<script async='async' data-ad-client='ca-pub-mój_kod_xxxxxxx' src='https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js'/>

Nowy post raczej nie powiela tamtych fraz w 100%, były tematy na temat 1 filmu ale na jakich różnych stronach go obejrzeć, a dodałem kolejny z tą samą nazwą filmu ale z dopiskiem innej www do obejrzenia go. Jedynce co się powtarza po za nazwą to kod html do miniaturki (avatara) i linku w środku "Click HERE".


RE: Spadek w pozycji google - itmaster - 05-05-2021 10:51

(05-05-2021 09:44)Oskarqq napisał(a):  Adsense mógł zamulić Ci stronę, co też mogłoby się przełożyć na spadek.

Google chyba tak nie reaguje na umieszczone reklamy adsense które są od nich. Miałby za to karać strony, które pomagają im zarabiać?


RE: Spadek w pozycji google - Oskarqq - 05-05-2021 12:43

Reaguje, bo wciąż jest to skrypt, nie ważne czy google czy nie.

To tak samo jak niektórzy wciąż wierzą, że jak się zainstaluje adsense, to pozycje pójdą w górę >.< Albo podepnie się gsc i analyticsa xD


RE: Spadek w pozycji google - mahuzz - 05-05-2021 12:56

Google teraz tasuje na porządku dziennym. Z drugiej strony, prędkość strony ma znaczenie, ale nieduże, a z całą pewnością nie decydujące, szczególnie, jeśli nie było to drastyczne spowolnienie.
Taki fun fact: sprawdźcie to https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl&url=https%3A%2F%2Fdevelopers.google.com%2F Big Grin - google samo ma średnią prędkość Big Grin


Ja bym na Twoim miejscu poprawił linkowanie wewnętrzne, żeby właśnie nie było kanibalizacji i czekał. Z dnia na dzień jakąkolwiek zmianą nic nie ugrasz Smile


RE: Spadek w pozycji google - Oskarqq - 05-05-2021 13:38

No nie do końca, jeśli źle wgrał adsense, to może blokować wczytywanie treści ze strony i mimo że nie spowolniło to wczytywania jakoś mocno, to zablokowało np. treść dla robotów i naprawa tego by wpłynęła z dnia na dzień. Ale tak jak pisałem, wróżenie z fusów.


RE: Spadek w pozycji google - Blasterm92 - 05-05-2021 18:01

Ten skrypt zaraz z początku po <head> przeniosłem go na sam koniec, zaraz przed </head>. Sprawdzę jutro jak wygląda sytuacja, czy się cos poprawiło, jak nie to go wyrzuce i wtedy zobaczę i dam znać tutaj dla jasności. Lepiej jak będą wpadać leady niż kilkanaście zł miesięcznie z reklam


RE: Spadek w pozycji google - Oskarqq - 05-05-2021 19:42

To niekoniecznie może być przyczyna, raczej skupiłbym się na innych rzeczach, to jest samo wywołanie skryptu, które i tak było ładowane asynchronicznie, więc przerzucenie go na dół za wiele nie zmieni xD


RE: Spadek w pozycji google - Blasterm92 - 05-05-2021 23:00

W sumie racja, co parę godzin zmienia pozycje na wyższą, było przez chwilę na 7 ale znowu podskoczyło na 8. To dziwne naprawdę, bo od paru miesięcy było bezkompromisowo na 1 pozycji dzień w dzień i naglę taki spadek w ciągu chwili.