Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Chia - nowa trochę inna kryptowaluta - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+---- Dział: Inne waluty (/Forum-Inne-waluty-376)
+---- Wątek: Chia - nowa trochę inna kryptowaluta (/Temat-Chia-nowa-troche-inna-kryptowaluta-171552)



Chia - nowa trochę inna kryptowaluta - itmaster - 30-04-2021 19:29

Ostatnio kumpel wspomniał mi o nowej kryptowalucie Chia.
Jest ona trochę odmienna od chociażby Bitcoina, bo nie opiera się na mocy obliczeniowej, tylko o nośnik danych Proof-of-Space (HDD i SSD). Czyli żeby ją "kopać" potrzeba dużej powierzchni dyskowej, a nie jak w przypadku bitcoina mieć dobre procesory lub karty graficzne do obliczeń.

Chia jest nowa i ma być dopiero w obrocie na początku mają, także nie ma jeszcze wyceny.

Słyszeliście coś o tej kryptowalucie i jeśli tak to jakie macie zdanie na jej temat?


RE: Chia - nowa trochę inna kryptowaluta - rachman - 30-04-2021 20:10

W Chinach głośno o niej. Sporo artykułów o niej jest, że kolejny komponent po kartach graficznych - dyski - będą drożeć Wink bo już wykupują tam dyski. Ponoć hdd jest lepsze do tego niż ssd.
Nie wiem jak to działa do końca. Myślę że jakąś nisze wypełni ale czy to pożyje... Zagadka. Myślę że na dłuższą metę będzie jak większość krypto - nie metodą płatności itd. a zwykłą okazją do "inwestycji".


RE: Chia - nowa trochę inna kryptowaluta - M$ney - 30-04-2021 20:36

Na jakiej giełdzie będzie to można kupić?


RE: Chia - nowa trochę inna kryptowaluta - itmaster - 09-06-2021 19:10

Już można kupić Chia na giełdach, choć od debiutu kurs trochę poleciał na pysk.

Mam pytanie czy ktoś z Was próbował samemu "zbierać" tą kryptowalutę lub zna kto się tym zajmuje? Jestem ciekaw ile realnie można zgarnąć, mając określoną powierzchnię dyskową.