Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wpłaty i wypłaty z Binance, parę pytań. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+--- Wątek: Wpłaty i wypłaty z Binance, parę pytań. (/Temat-Wplaty-i-wyplaty-z-Binance-pare-pytan-171543)



Wpłaty i wypłaty z Binance, parę pytań. - Ketrelo - 29-04-2021 18:15

Witam,
Pierwszy raz napotykam na taki problem, wynikający z mnogości sposobów wpłat i wypłat kryptowalut z największej giełdy świata.
Chcąc wypłacić BTC na portfel, z którego korzystam czyli mobilny Coinomi mam do dyspozycji parę sieci czyli
-Binance Chain (BNB) bazujący na BEP2
-Binance Smart Chain (BSC) bazujący na BEP20 (BSC)
-sieć Bitcoinowa
-sieć Ethereum (ETH) bazujące na ERC20

No i zgłupiałem...
Najprościej byłoby wybrać po prostu sieć BTC jednak prowizja za wypłatę to 100zl, nie mało nie ma się co oszukiwać.
Najkorzystniej więc byłoby wybrać więc te dwie pierwsze gdzie prowizja wynosi lekko ponad złotówkę.

Z tego co czytam BEP2 obsługuje krypto Link oraz USDT zaś BEP20 takie krypto jak BCH, Band. BTC, ETH i inne.

Przyznam, że zupełnie nie rozumiem o co chodzi, nie rozumiem też, dlaczego chcąc wypłacić Bitcoina mam do wyboru łańcuch ERC20.


Prosiłbym o jakieś rozjaśnienie o co chodzi, czy BTC przechodzi przez BEP2 lub BEP20, czym one się różnią, jak mogę sprawdzić czy mój portfel obsługuje te standardy i skąd tak wysoka prowizja za wypłatę w BTC.
Dzięki za odpowiedzi.


RE: Wpłaty i wypłaty z Binance, parę pytań. - Nightmer22 - 29-04-2021 20:41

BEP i BEP20 możesz wysłać tylko na portfel który obsługuje te sieci, jest to sieć smart chain od Binance, która charakteryzuje się niższymi opłatami, niestety jak wyślesz na inne giełdy przez te sieci to stracisz te pieniądze, musisz wysłać przez standardowy BTC, No chyba że giełda ta obsługuje Smart chaina w co wątpię bo z tego co wiem to tylko Binance i niektore portfele ją obsługują jak np Trustwallet, ale jak wyślesz na Trustwallet to i tak musisz Dodać tego Bitcoina do tokenow Bitcoin-peg czy jakoś tak i tak czy siak możesz wysłać tylko ja Binance z powrotem. Nie wiem czy zrozumiałeś, dokładniej też nie chce mi się tłumaczyć bo jestem po pracy. Najlepiej będzie jak zrobisz Trade na Litecoina, wyślesz tego Litecoina tam gdzie chcesz i znowu zrobisz trade na BTC.


RE: Wpłaty i wypłaty z Binance, parę pytań. - tommystar - 02-05-2021 06:57

(29-04-2021 20:41)Nightmer22 napisał(a):  niestety jak wyślesz na inne giełdy przez te sieci to stracisz te pieniądze

Znajomy tak sobie wysłał środki właśnie i był zdziwiony, że kasa nie dotarła. Wyglądało to tak, że pieniądze zeszły z konta Binance, ale nie pojawiły się na docelowym adresie.
Jednak po kontakcie z supportem Binance udało mu się sytuację odkręcić i kasa wróciła na jego konto na giełdzie.


RE: Wpłaty i wypłaty z Binance, parę pytań. - Matoro132 - 02-05-2021 07:55

Jeśli chodzi o wyplaty btc i niskie fee to polecam przesłać pieniądze na coinbase np xlm i tam zamienic na btc i wysłać na adres docelowy. Wtedy fee przy wypłacie btc to kwestia 2-3tyś sat


RE: Wpłaty i wypłaty z Binance, parę pytań. - kosa12341 - 15-11-2021 08:17

Mam pytanie odnośnie wypłat, jeśli z Binance wysłałem LTC na portfel coinbase za pomocą Binance Smart chain którego coinbase nie obsługuje jest jakaś możliwość odzyskania krypto? Seeda z coinbase wprowadziłem do metamaska jednak tam się nic niw pojawiło, support coinbase mówi ze dopiero jak oni wprowadzą to technologie to dostanę a binance już nie może pomóc


RE: Wpłaty i wypłaty z Binance, parę pytań. - SkylineR34 - 15-11-2021 09:09

@kosa12341
No już nic nie zrobisz.
W crypto nie ma anulowania/zwrotu przelewu, a przy błędnie wybranej sieci ewentualne odzyskanie jest możliwe tylko jeśli giełda na którą wpłacasz wykonuje takie usługi (i nie są to tanie sprawy).
Na przyszłość wysyła się nie po najtańszej sieci, a po takiej którą obie strony akceptują - sam Coinbase akceptuje tylko sieci własne danej crypto, w tym wypadku LTC wysyła się po sieci LTC.


RE: Wpłaty i wypłaty z Binance, parę pytań. - kosa12341 - 15-11-2021 21:06

Krypto mam już na portfelu metamask tylko teraz muszę je wrócić na binance żeby zmienić na inny standard bo na Binance bridge mam niestety zbyt mała kwotę. Dalej warto wypłacać w XLM czy lepiej na jakieś inne krypto zamienić?


RE: Wpłaty i wypłaty z Binance, parę pytań. - SkylineR34 - 15-11-2021 21:50

Dalej XLM najtańszy w przesyle (koszt poniżej 1centa).
Ale nie zapomnij wpisać memo przy wysyłaniu XLM bo wtedy znów będą problemy i wyjaśnienia z supportem.