Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
PIT dla młodych wypełniać czy nie wypełniać - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: PIT dla młodych wypełniać czy nie wypełniać (/Temat-PIT-dla-mlodych-wypelniac-czy-nie-wypelniac-171410)



PIT dla młodych wypełniać czy nie wypełniać - 13371337 - 16-04-2021 08:11

W 2020 roku zarobiłem kilka tysięcy przez neta i zacząłem szukać informacji o rozliczeniu się. Dowiedziałem się że nawet jak kwota nie przekracza kwoty wolnej od podatku to i tak trzeba składać PIT
Ale później przeczytałem że osoby do 26 roku jak nie przekroczą 85k są zwolnione z obowiązku wysyłania do US rozliczenia PIT.
I teraz już się kompletnie pogubiłem i nie wiem czy trzeba czy nie trzeba...
Moze ktoś tutaj jest bardziej ogarnięty w tych sprawach


RE: PIT dla młodych wypełniać czy nie wypełniać - Czad Masters - 17-08-2021 18:41

też jestem ciekaw


RE: PIT dla młodych wypełniać czy nie wypełniać - itmaster - 18-08-2021 06:40

Ale jeszcze uściślij czy to jest Twój jedyny dochód w tym roku, czy pracujesz jeszcze na etacie?


RE: PIT dla młodych wypełniać czy nie wypełniać - Oskarqq - 18-08-2021 07:45

Raczej trzeba składać PIT, niezależnie czy przekroczyłeś czy nie przekroczyłeś. Może się coś zmieniło, nie wiem. W każdym razie ja wysyłałem PIT przed 26 rokiem, a nie przekraczałem 85k rocznie i nie słyszałem w ogóle o tym, że nie trzeba wysyłać PIT, wręcz przeciwnie. Może mylisz fakty i chodzi Ci o podatek przed 26 rokiem życia?


RE: PIT dla młodych wypełniać czy nie wypełniać - rachman - 19-08-2021 00:18

"przeczytałem że osoby do 26 roku jak nie przekroczą 85k są zwolnione z obowiązku wysyłania do US rozliczenia PIT."

Gdzie to czytałeś? Czasem dwa słowa robią różnicę...

"warto pamiętać o osobach do 26. roku życia. Takie osoby w sytuacji, gdy osiągnęły tylko dochody zwolnione z podatku, a mogą to być np. dochody z umowy o pracę lub umowy-zlecenia, nie mają w ogóle obowiązku składania zeznań rocznych PIT, ponieważ te dochody nie są opodatkowane."
Źródło: https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/pit-2020-co-z-osobami-do-26-roku-zycia-pit-dla-mlodych/e9m49rn.amp

Ja tu widzę ważną informację... Upewnij się odnośnie tego w stosunku swoich zarobków i masz odpowiedź...
Skup się na: "osiągnęły tylko dochody zwolnione z podatku"

Edit: zerknij tu:
https://www.pit.pl/aktualnosci/ulga-dla-mlodych-czy-konieczne-jest-rozliczenie-pit-za-2020-rok-1005125
Także... "... przez neta..." ale czy zwolnione to z podatku? Umowy itd. były czy nie? Jak nie ... to nie widzę podstaw jeśli są to NIE zwolnione dochody z podatku by nie musieć składać PITa.