Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Muzyka Creative Commons - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: YouTube (/Forum-YouTube-454)
+--- Wątek: Muzyka Creative Commons (/Temat-Muzyka-Creative-Commons-171333)



Muzyka Creative Commons - Pakula - 08-04-2021 20:18

Chciałbym pobrać z serwisu Soundcloud muzykę na licencji Creative Common (Do komercyjnego użycia) i wrzucić taką muzykę na Youtube na swój kanał poświęcony muzyce. Czy to jest zgodne z prawem?
Licencja wygląda tak: https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Czy mogę taką muzykę wrzucić na swój kanał na Youtube?
Z góry dziękuje za odpowiedzi Wink


RE: Muzyka Creative Commons - Shimeon - 09-04-2021 13:21

(08-04-2021 20:18)Pakula napisał(a):  Czy mogę taką muzykę wrzucić na swój kanał na Youtube?
Z góry dziękuje za odpowiedzi Wink

Na stronie, do której podałeś link jest wszystko ładnie zreferowane.

Dozwolone jest:

"Kopiować i rozpowszechniać utwór w dowolnym medium i formacie."
"Remiksować, zmieniać i tworzyć na bazie utworu dla dowolnego celu, także komercyjnego."

Na następujących warunkach:

"Utwór należy odpowiednio oznaczyć, podać link do licencji i wskazać jeśli zostały dokonane w nim zmiany."

Warto zapoznać się również ze zdaniem:

"Licencjodawca nie daje żadnych gwarancji. Licencja może nie zapewniać wszystkich niezbędnych zgód dla niektórych użyć utworu. Dotyczy to w szczególności innych praw, takich jak ochrona wizerunku, prywatności czy autorskie prawa osobiste. Mogą one ograniczać możliwości wykorzystania utworu."


RE: Muzyka Creative Commons - przemoprzemek4 - 26-04-2021 22:11

Cytat:Pewne prawa zastrzeżone – Creative Commons (CC)

Kolejnym rodzajem licencji, który przedstawię to Creative Commons (CC). Zastępuje tradycyjny model “Wszelkie prawa zastrzeżone” podobną zasadą – “Pewne prawa zastrzeżone”. W skrócie, autor dzieła może sam wyznaczyć zasady. Podstawowymi warunkami tej licencji jest:

Uznanie autorstwa.
Użycie tylko do projektów niekomercyjnych.
Rozprowadzanie utworów jedynie na licencji identycznej do tej, na której udostępniono utwór oryginalny.
Możliwość kopiowania, rozprowadzania, przedstawiania oraz wykonywania dzieła jedynie w oryginalnej postaci.....
Źródło: licencja creative commons

Kiedyś zrobiłem wpis na swojego bloga o tego rodzaju licencji, mam nadzieje, że jakoś ci pomoże.