Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Biznes na wsi - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Biznes na wsi (/Temat-Biznes-na-wsi-171078)

Strony: 1 2


Biznes na wsi - Kubaka2424 - 16-03-2021 10:12

Witam posiadam dwa duże pomieszczenia jedno z kanałem do napraw aut drugie po hurtowni chciałbym coś tam otworzyć lecz mechanika odpada zbyt dużą konkurencja. Co można by było otworzyć Wioska liczy około 2500 mieszkancow.


RE: Biznes na wsi - itmaster - 16-03-2021 11:55

Ale myślisz koniecznie o czymś usługowym, czy np. o jakieś produkcji, hodowli czegoś?


RE: Biznes na wsi - Kubaka2424 - 16-03-2021 12:46

Co by się opłacało myślałem nad hodowla czegoś.
W planach też może lumpeks nie ma nigdzie blisko.


RE: Biznes na wsi - itmaster - 16-03-2021 13:18

Jeśli chodzi o hodowlę, to czytałem kiedyś o hodowli ślimaków, fajna i nietypowa nisza, wręcz egzotyczna Big Grin

Tylko właśnie, trzeba do tego mieć przestrzeń i budynki. Czego niestety nie mam, ale jeśli byłbym rolnikiem i miał potrzebną infrastrukturę, to bym spróbował. Lepsze to niż coś pospolitego, z czego kasa mała "bo wszyscy to hodują".

Jest też parę firm w Polsce, które dają know-how i skupią ślimaki, które potem idą na eksport, głównie do Francji.

Tutaj przykład takiej firmy - https://www.snailsgarden.com/wycieczki-grupowe/hodowla-ślimaków.html


RE: Biznes na wsi - Kubaka2424 - 16-03-2021 13:25

Czytałem dużo opinii o tych hodowlach dużo osób skarżylo się że kupić łatwo sprzedać drożej dużo umiera koniec końców zarabia tylko firma sprzedającą mlode.


RE: Biznes na wsi - qwerty_89 - 16-03-2021 22:01

Natknąłem się kiedyś na jakimś forum na kalkulacje dla biznesu polegającego na uprawie iglaków (np. tuja szmaragd). Mieszkasz na wsi, więc prawdopodobnie dysponujesz niezbędną przestrzenią (ogrodzony teren), wejście w biznes nie jest kosztowne, z każdym kolejnym rokiem iglaki większe i tym samym droższe, więc ewentualne straty w roślinach mogą być zrekompensowane wyższymi cenami sprzedawanych krzewów. Zainteresowanie domami obecnie rośnie, więc nie powinno być też problemu ze zbytem.


RE: Biznes na wsi - Zasiu - 16-03-2021 22:37

Też słyszałem, że z tymi ślimakami to ciężki biznes. Lumpeks? Jest to wieś gminna? Zjeżdżają się tam mieszkańcy z innych wsi? Jest to w centrum? Jeśli nie to wydaje mi się, że kiepsko. Lokalizacja ma znaczenie.


RE: Biznes na wsi - rachman - 17-03-2021 00:19

Lumpex - można przeprowadzić wywiad. Popytać, sklepową poprosić by popytała o zainteresowanie itp.? W sumie można popytać ludzi co by im się "przydało" może całkiem ciekawą niszę znajdziesz Wink


RE: Biznes na wsi - Anziej - 17-03-2021 07:46

Najlepszy biznes to kury i sprzedawać jajka Big Grin


RE: Biznes na wsi - itmaster - 17-03-2021 07:57

(17-03-2021 07:46)Anziej napisał(a):  Najlepszy biznes to kury i sprzedawać jajka Big Grin

No, to dobry pomysł. Tym bardziej że są pomysły odnośnie zakazu chowu klatkowego kur niosek w całej UE. To może podnieść cenę, albo dużo łatwiej będzie sprzedać takie jajka z własnego wybiegu.

Co do ślimaków, tylko zarzuciłem temat. Może i nie jest to takie proste na jakie wygląda Smile