Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pozycjonowanie sklepu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Pozycjonowanie sklepu (/Temat-Pozycjonowanie-sklepu-170969)



Pozycjonowanie sklepu - hetmanik - 04-03-2021 20:18

Cześć! Mam zamiar pozycjonować sklep internetowy (swój własny). Moja wiedza jest dosyć obszerna (tak myślę). Ogarniam te wszystkie pbn'y, web2.0, działanie stron internetowych od technicznej strony (full stack dev). Brakuje mi głównie praktyki do przetestowania mojej wiedzy (nie mogę wymyślić niszy, jak ktoś chce mi pomóc to zapraszam hehe).

Może ktoś kiedyś pozycjonował sklep i chce dać jakieś wskazówki Tongue

Cała treść na sklepie jest unikalna. Obszerny opis kategorii, opisy produktów.
Branża bardzo ciężka, bardzo konkurencyjna, dlatego głównym celem jest wybicie się pod long tail frazy oraz przynajmniej do top 20 we frazach ogólnych (top 20 daje już świetne wyniki - kilka tysięcy organicznych wejść na jednej frazie).

Jako, że nie mam właśnie tej praktycznej strony, układałem sobie lekko plan działania, po krótce go przedstawię.
- Strona technicznie prawie ogarnięta została mi optymalizacja obrazków na stronie głównej oraz przygotowanie strony do majowej aktualizacji (cls za wysokie, prawdopodobnie przez jeden skrypt js'a - do ogarnięcia na spokojnie)
- Najpierw socjale ogarnąć, w między czasie kampania na fb pod lajki,
- wszystko elegancko linkować wewnętrznie, dodam, że na stronie linkowanie wewnętrzne jest porobione.
- Następnym krokiem działania będzie guest posting. Nie mam doświadczenia dlatego wszystko będę robił manualnie, żeby niczego nie zwalić.
- Dodatkowo będą robione blogi na moim sklepie - cała treść unikalna podkreślam jeszcze raz.
- Następnie zabiorę się za komentowanie różnych forum oraz blogów, web 2.0, jakiś PBN. Tutaj też mam do was pytanie jaka ilość web 2.0 jest optymalna do zrobienia, wiem, że to zależy od branży i konkurencji, ale nie mam pojęcia nawet w jakich widełkach określić sobie ilość zrobienia web 2.0, jak już mówiłem niestety nie mam praktycznego doświadczenia.

Cały czas będę leciał te wszystkie rzeczy i później tier 2 kontynuując jednocześnie działania na tier 1. Nie chce się już więcej rozpisywać, ale myślicie, że ogólnie plan na tier 1 jest git? Czy coś dodać jeszcze. Może macie jakieś wskazówki? Opisałem moje planowane działania bardzo ogólnikowo, ale jak widzę tę ścianę tekstu to myślę, że nikomu się już nie będzie chciało czytać więcej :/


Pozycjonowanie sklepu - bubu93 - 04-03-2021 21:01

Dobrze by było gdyby dla przeciętnego usera Twoje "web 2.0" wyglądało jak realne strony, przedstawiające jakąś wartość. Z ruchem z organica. Najlepiej z tematyki pokrewnej/zbieżnej z docelowym biznesem. W zależności od skali pamiętaj, żeby trzymać to na różnych adresach IP

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


RE: Pozycjonowanie sklepu - hetmanik - 05-03-2021 00:35

(04-03-2021 21:01)bubu93 napisał(a):  Dobrze by było gdyby dla przeciętnego usera Twoje "web 2.0" wyglądało jak realne strony, przedstawiające jakąś wartość. Z ruchem z organica. Najlepiej z tematyki pokrewnej/zbieżnej z docelowym biznesem. W zależności od skali pamiętaj, żeby trzymać to na różnych adresach IP

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Taki mam właśnie plan, żeby były tam unikalne treści w miarę usefull. Rozumiem, że jedno proxy do jednego konta na danej platformie? tzn. na jednym proxy np. 10 kont ale każde konto na innej platformie, byle nie jedno proxy do kilku kont na jednej platformie.


RE: Pozycjonowanie sklepu - mysc - 05-03-2021 17:10

@[hetmanik]

Nie potrzeba proxy przy blogach web 2.0. Skąd google miałby znać adres IP rejestracji konta w niezależnej platformie?

PBN'y stawiane na własnym hostingu, zwłaszcza na hostingu na którym stoi także pozycjonowana domena, są ryzykowne -> wykrycie takiego PBN'a przez google może zakończyć się filtrem. Tego typu "manipulacja" wynikami wyszukiwania są uznawana za metody niezgodne z wytycznymi google'a i zwalczane. W takiej sytuacji trzeba się maskować z zapleczem. W przypadku PBN'ów stworzonych w oparciu o blogi web 2.0 nie. Każdy blog (oddzielna platforma) stoi na innym adresie IP przecież. Twoje IP logowań mogą być te same Wink

Powodzenia!


RE: Pozycjonowanie sklepu - hetmanik - 05-03-2021 18:59

@[mysc]

Nie wiem czy tutaj nie chodziło o proxy dlatego, że usuwają strony na danej platformie jak jest kilka stron na jednym IP.