Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Skelp z e-papierosami stacjonarny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Pomysły na biznes (/Forum-Pomysly-na-biznes-444)
+--- Wątek: Skelp z e-papierosami stacjonarny (/Temat-Skelp-z-e-papierosami-stacjonarny-170916)

Strony: 1 2


Skelp z e-papierosami stacjonarny - crrl - 01-03-2021 09:36

Witam, chciałbym się was zapytać czy wiecie jak zacząć sprzedawać wyroby do papierosów elektronicznych oraz same papierosy elektroniczne. Co trzeba mieć i gdzie można nabyć towar?


RE: Skelp z e-papierosami stacjonarny - Vasaki - 01-03-2021 10:42

Wybaczcie skromność, ale chyba nie mamy tutaj osoby na forum z szerszym doświadczeniem Big Grin
@[crrl] Podeślij na PW numer telefonu, powiem Ci wszystko co potrzeba.


RE: Skelp z e-papierosami stacjonarny - Urias - 01-03-2021 14:23

(01-03-2021 09:36)crrl napisał(a):  Witam, chciałbym się was zapytać czy wiecie jak zacząć sprzedawać wyroby do papierosów elektronicznych oraz same papierosy elektroniczne. Co trzeba mieć i gdzie można nabyć towar?
Słaby czas sobie na to wybrałeś. Akcyza itd, przejście sporego % sprzedaży do szarej strefy. Z konkurencyjnością cen nie masz szans z gigantem na polskim rynku bo mają swoje rozlewnie a co za tym idzie mimo akcyzy wzrost cen znikomy. Co najwyżej możesz rywalizować pod względem ilości towaru lub kombinować w inny sposób. A co do brania towaru to musiałbyś się odezwać do jakiejś hurtowni których trochę jest i wystarczy poszukać.


RE: Skelp z e-papierosami stacjonarny - Vasaki - 01-03-2021 14:52

@[Urias]

Z konkurencyjnością cen nie masz szans z gigantem na polskim rynku bo mają swoje rozlewnie

O kim piszesz bo zgłupiałem Big Grin

#Edit

Rozlewni jest całkiem sporo, a jeszcze więcej podwykonawców.
Tym bardziej zastanawiam się kogo dokładnie masz na myśli.


RE: Skelp z e-papierosami stacjonarny - Urias - 01-03-2021 17:23

(01-03-2021 14:52)Vasaki napisał(a):  @[Urias]

Z konkurencyjnością cen nie masz szans z gigantem na polskim rynku bo mają swoje rozlewnie

O kim piszesz bo zgłupiałem Big Grin

#Edit

Rozlewni jest całkiem sporo, a jeszcze więcej podwykonawców.
Tym bardziej zastanawiam się kogo dokładnie masz na myśli.
Najtaniej jest wtedy gdy ty sam produkujesz i ty sam to sprzedajesz Big Grin. Takie ceny są bezkonkurencyjne w zasadzie. W mniejszych miastach jest tylko E-DYM i nic poza nim. Bo nic innego nie jest w stanie się nawet utrzymać ze względów ekonomicznych prowincji. Są to sklepy oferujące najmniejszą marżę dzięki temu że działają dosłownie wszędzie. I gdy akcyza pokaże swoje oblicze w cenach to myślę że sporo mniejszych sklepów upadnie. Już teraz na różnych grupach ludzie mówią że rzucają itd. A reszta już teraz kupuje ze sklepów internetowych aromaty, glikol, gliceryne,nikotyne można dostać bez problemu zza granicy. Przedostatnia grupa ludzi będzie szukała najtańszych cen i w miarę okej jakości (czytaj największe sieci już istniejące które mogą zejść z marży). Najmniejsza grupa osób będzie miała wywalone na ceny.


RE: Skelp z e-papierosami stacjonarny - Vasaki - 01-03-2021 18:47

E-Dym to wbrew pozorom pierdułka, w sumie nie ma aktualnie sieci która dominowała by rynek.
Przy okazji, e-dym nie jest producentem jest jedynie dystrybutorem płynów pod "swoją" marką.
Ceny płynów nie skoczą tak jak sieje sie postrach na grupach z dzieciakami.
Przy założeniu, że ktoś pali 3mg płyny to różnica w cenie wyniesie około 10 zł za 60 ml, to tak jak by przejść z darkline na geo.

Już taką panikę w tej branży widziałem dwukrotnie, pierwszy raz przy zakazie sprzedaży internetowej i drugi raz kiedy wprowadzono zakaz sprzedaży pojemników z nikotyną pow. 10 zł.

Nie będę wrzucał informacji tutaj jak będziemy wyglądać po akcyzie bo chcemy zachować wiele rzeczy w tajemnicy aby nie było sytuacji jak kilka lat temu kiedy shoty miały być 72 a premixy 50/60ml gdzie po połączeniu miano by otrzymać 12mg/ml.
Rządzący wyczaili całość, bo ludzie publicznie wypisywali im, że są debilami i w efekcie wprowadzono korektę po której maksymalna ilość nikotyny nie mogła przekraczać 20mg/ml.

#edit
Piszę jako dystrybutor, właściciel swojej marki płynów, handlowiec detaliczny i członek stowarzyszenia, hurtownik oraz osoba z 10 letnim doświadczeniem już prawie w branży.
Więc błagam trochę więcej wiary w nas Wink

P.S.
Zgodnie z tym co piszesz na rynku zostało by tylko 6 (głównych producentów płynów) firmy i w sumie żadna nie ma swoich sklepów Smile
BeMyJuice nie ma swojej fabryki.
e-Dym nie ma swojej fabryki.
VCP nie ma swojej fabryki.
Tak tylko podpowiem z tych "Gigantów".


RE: Skelp z e-papierosami stacjonarny - Urias - 02-03-2021 00:26

(01-03-2021 18:47)Vasaki napisał(a):  E-Dym to wbrew pozorom pierdułka, w sumie nie ma aktualnie sieci która dominowała by rynek.
Przy okazji, e-dym nie jest producentem jest jedynie dystrybutorem płynów pod "swoją" marką.
Ceny płynów nie skoczą tak jak sieje sie postrach na grupach z dzieciakami.
Przy założeniu, że ktoś pali 3mg płyny to różnica w cenie wyniesie około 10 zł za 60 ml, to tak jak by przejść z darkline na geo.

Już taką panikę w tej branży widziałem dwukrotnie, pierwszy raz przy zakazie sprzedaży internetowej i drugi raz kiedy wprowadzono zakaz sprzedaży pojemników z nikotyną pow. 10 zł.

Nie będę wrzucał informacji tutaj jak będziemy wyglądać po akcyzie bo chcemy zachować wiele rzeczy w tajemnicy aby nie było sytuacji jak kilka lat temu kiedy shoty miały być 72 a premixy 50/60ml gdzie po połączeniu miano by otrzymać 12mg/ml.
Rządzący wyczaili całość, bo ludzie publicznie wypisywali im, że są debilami i w efekcie wprowadzono korektę po której maksymalna ilość nikotyny nie mogła przekraczać 20mg/ml.

#edit
Piszę jako dystrybutor, właściciel swojej marki płynów, handlowiec detaliczny i członek stowarzyszenia, hurtownik oraz osoba z 10 letnim doświadczeniem już prawie w branży.
Więc błagam trochę więcej wiary w nas Wink

P.S.
Zgodnie z tym co piszesz na rynku zostało by tylko 6 (głównych producentów płynów) firmy i w sumie żadna nie ma swoich sklepów Smile
BeMyJuice nie ma swojej fabryki.
e-Dym nie ma swojej fabryki.
VCP nie ma swojej fabryki.
Tak tylko podpowiem z tych "Gigantów".
Dodam tylko że DJDP to spółka należąca do E-DYMU. Po drugie sama akcyza za 60 ml wyniesie 33 zł + vat. Dawniej dało się kupić płyn za 20 zł. Tzn dalej się bedzie dało bo MaiArtowi podwyżki nie grożą. Nie wiem jakim cudem dany płyn podrożeje o 10 zł. Jak najtańsze płyny będą po około 45 zł (wcześniej były po 15 nawet). Oczywiście zejdą coś tam z marżami sklepy oraz hurtownie. Ale mimo wszystko będzie znacznie drożej. Mnie to w sumie nie interesuje bo w sklepie to może od czasu do czasu po aromaty jestem a koszt za 100 ml to jest całe nic. Pod względem zysków E-DYM jest niekonkurencyjny taka jest prawda. Poza tym gdzieniegdzie można już spotkać płyny z akcyzą polecam zapoznać się z cenami. W sumie jak używasz jakiegoś poda to nie ma to znaczenia dla Ciebie. Ja to widzę może ze perspektywy zaawansowanego użytkownika który ma kilka litrów nikotyny w zapasie. Mi 50 ml schodzi w kilka dni. Za każdą butelke liczmy 50 zł (a mówimy tu o jednym z najtańszych płynów bo te droższe będą pewnie ciut droższe ;D) i policzmy że 2x w tygodniu taką używam (choć bardziej 3 no ale niech będzie że 2). To jest 400 zł, przy takiej kwocie wchodzi do głowy już kombinowanie. Ja nwm czy chociaż 5 dych wydaje miesięcznie. Jest różnica ? Chyba znaczna szczególnie na mniejszych miastach gdzie prawie każdy zarabia minimalną. Wiadomo że w wielkiej aglomeracji miejskiej jest inaczej. A również rozmawiając o tym z ludźmi którzy w tym siedzą oni mówią o spadku sprzedaży o 50 % jak nie więcej. We Włoszech było inaczej Big Grin? Spadek o 80 % i zmniejszenie stawki akcyzowej.

Sama akcyza to 33 zł+VAT. Zobaczymy co tam przyszykujecie Big Grin. Nie biorę informacji z FB tylko z salonu i sądze że dla polskich przedsiębiorców zmiany będą zabójcze ale zobaczymy Big Grin.
Poza tym myślę że przy zwroście cen popularność internetowych portali sprzedających "aromaty" i "premixy" do ciast i płyny do odświeżaczy powietrza. I tam pójdzie spora ilość świadomych użytkowników.
Oczywiście wśród najdroższych płynów wzrost będzie najmniejszy przyjmijmy 20 %. Wśród płynów tanich wzrost rzędu 100 % i więcej.
Warto dodać że są to tylko moje przemyślenia. Smile i zobaczymy jak to będzie. Pewnie pojawią się longfille i tak będzie można zniwelować wpływ akcyzy na cenę końcową.


RE: Skelp z e-papierosami stacjonarny - Karmi - 17-03-2021 08:46

Też właśnie nad tym się zastanawiałem, miasteczko 10-15tyś osób, dużo przyjezdnych z okolic, a e-papierosowego nie ma żadnego. Jedynie w jednym sklepie sprzedają kilka smaków 10ml liquidów. Bo u mnie już nawet żabka wycofała (a były także premixy). Akcyza jednak mnie przeraża, bo też jestem e-palaczem i na pewno po takich cenach nie będę kupował. Więc może to zabić biznes, ale może będzie się dało to jakoś obejść, coś tam słyszałem o premixach o dużym stężeniu (parę mililitrów + dużo miejsca na dolanie bazy, ale baza nikotynowa też chyba będzie oakcyzowana, więc nie mam pojęcia jak ma to działać).

Póki co tematu nie ruszam i poczekam na rozwój sytuacji, gdyż nieoszukujmy się, ale ponad 100% wzrost cen spowoduje, że dużo potencjalnych klientów odpadnie.


RE: Skelp z e-papierosami stacjonarny - Urias - 17-03-2021 16:46

(17-03-2021 08:46)Karmi napisał(a):  Też właśnie nad tym się zastanawiałem, miasteczko 10-15tyś osób, dużo przyjezdnych z okolic, a e-papierosowego nie ma żadnego. Jedynie w jednym sklepie sprzedają kilka smaków 10ml liquidów. Bo u mnie już nawet żabka wycofała (a były także premixy). Akcyza jednak mnie przeraża, bo też jestem e-palaczem i na pewno po takich cenach nie będę kupował. Więc może to zabić biznes, ale może będzie się dało to jakoś obejść, coś tam słyszałem o premixach o dużym stężeniu (parę mililitrów + dużo miejsca na dolanie bazy, ale baza nikotynowa też chyba będzie oakcyzowana, więc nie mam pojęcia jak ma to działać).

Póki co tematu nie ruszam i poczekam na rozwój sytuacji, gdyż nieoszukujmy się, ale ponad 100% wzrost cen spowoduje, że dużo potencjalnych klientów odpadnie.
Moim zdaniem poczekać te 2-3 miesiące i wtedy zdecydować, zobaczyć jak się rynek zmienił. Chwilę czasu trzeba dać Big Grin


RE: Skelp z e-papierosami stacjonarny - Vasaki - 20-03-2021 21:29

Daj jak napisałem Ci na PW.
Podrzuć numer, powiem Ci jak się na to zaopatrujemy itp. od środka.