Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Test SEO by Uni3X - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Test SEO by Uni3X (/Temat-Test-SEO-by-Uni3X-170796)

Strony: 1 2


Test SEO by Uni3X - Uni3X - 19-02-2021 15:57

Witam

Zamierzam zrobić test SEO tak naprawdę od samego zera bez żadnych płatnych
narzędzi czy kupowania linków, jak narazie Smile zobaczymy w jakim kierunku będzie
to szło, z pozycjonowaniem stron internetowych mam trochę doświadczenia,
stwierdziłbym na poziomie ponad przeciętnego kowalskiego Smile
Oczywiście jest to TEST takie ruchy jakie będę robił, nie pozwoliłbym sobie na moich
głównych stronach.

Czy będzie ciekawie zobaczymy, możliwe że dostanę bana od razu i się skończy tematLol


Zasady TESTU:
1. Utworzenie domeny pod frazę
2. Skrupulatnie wybranie 1 frazy (1-1,5mln wysz./ 1k-1,5k wejść miesięcznie)
3. Wybranie programu partnerskiego
4. Wbicie frazy do TOP3 / potem POMPA na Pierwsze miejsce


RE: Test SEO by Uni3X - Oskarqq - 19-02-2021 16:05

Taki test nie ma większego sensu, upadnie po pewnym czasie. Nie masz żadnych szans na topkę przy domenie pod 1 frazę, która ma takie widełki wyszukiwania. O ban też nie musisz się martwić, teraz nawet przy mocnym spamie linków ciężko o bana, co najwyżej jakiś filtr na kilka miesięcy.

Proponowałbym Ci zrobić stronę pod daną branżę, a nie pod jedną frazę i w branży szukać fraz z long taila, gdzie łatwiej będzie Ci cokolwiek osiągnąć. W pół roku nie wróże Ci top3 nawet na long taile, także życzę cierpliwości Smile


RE: Test SEO by Uni3X - Uni3X - 19-02-2021 16:33

Tak jak pisałem to jest TEST, nie strony główne moje gdzie takiej rzeczy bym nie
zrobił

"Proponowałbym Ci zrobić stronę pod daną branżę, a nie pod jedną frazę i w branży szukać fraz z long taila"

Chce spróbować czegoś innego, jak nie wyjdzie to trudno, będę wiedział na przyszłość,
również inni skorzystają mam nadzieję, jak będzie słabo szło będę zmieniał taktykę
szukał różnych rozwiązań

Czyli po twoim komentarzu jestem zielony Big Grin
Moim zdaniem bez filtra ani bana top 3 w pół roku jest realne,
Zobaczymy Smile


RE: Test SEO by Uni3X - Oskarqq - 19-02-2021 17:02

W Google jest coś takiego jak sandbox i przez pierwsze 6-12 miesięcy przy nowej domenie nie masz szans na topki na frazach choć trochę konkurencyjnych. Takich testów jest ogólnie masa, więc po prostu stwierdzam fakty, to nie jest nic nowego i to co piszę jest po prostu potwierdzone.
Ale oczywiście nie zniechęcam, testy w seo są mega ważne, więc jeśli to ma być Twoja początkowa droga, to rób, tylko następnym razem staraj się robić testy, na które odpowiedzi nie mogłeś znaleźć w necie Smile


RE: Test SEO by Uni3X - Uni3X - 19-02-2021 17:52

Ten sandbox nie wiadomo do końca ile on trwa, są różne dane na ten temat, nie raz trwa trzy miesiące a nie raz pół roku, nie ma wytycznych
google dokładne "Potwierdzone"

"Moim zdaniem bez filtra ani bana top 3 w pół roku jest realne"
Napisałem powyżej "sandbox - filtr", a poza tym ja nie pisałem że zrobię to np
w 3 miesiące moje ZASADY są inne

tylko następnym razem staraj się robić testy, na które odpowiedzi nie mogłeś znaleźć w necie Smile
Najbardziej człowiek uczy się na własnych błędach, test ma pokazać co innego

Dziękuje za wypowiedzi


RE: Test SEO by Uni3X - Oskarqq - 10-08-2021 12:45

I jak tam test po 6 miesiącach? Wink


RE: Test SEO by Uni3X - dzemba - 10-08-2021 13:02

(10-08-2021 12:45)Oskarqq napisał(a):  I jak tam test po 6 miesiącach? Wink

Nie wierzę, że pamiętałeś o takiej pierdole pół roku xD na 100% miałeś ustawione przypomnienie Lol


RE: Test SEO by Uni3X - Oskarqq - 10-08-2021 13:04

Mam pamięć absolutną ^^


RE: Test SEO by Uni3X - Solando - 10-08-2021 16:07

(19-02-2021 16:05)Oskarqq napisał(a):  Taki test nie ma większego sensu, upadnie po pewnym czasie. Nie masz żadnych szans na topkę przy domenie pod 1 frazę, która ma takie widełki wyszukiwania.

Czemu nie ma szans? Można spokojnie wbić one page na frazę o liczbie wyszukiwania kilka tysięcy. Kolejna sprawa, nawet jak robi się LP pod jedną frazę to siłą rzeczy i tak łapie kilkanaście-kilkadziesiąt innych pobocznych jeśli treść jest odpowiednio rozbudowana. Jeśli na swoim LP rozbuduje odpowiednio content i wyczerpie dany temat to taka strona jest w stanie szybko zarankować. Oczywiście bez linkowania samym on-page nie zrobi tego.

Sandbox sandboxem ale jest jeszcze coś w rodzaju FSB. Z moich obserwacji wynika że stronka z potencjałem (nie wiem na jakiej zasadzie jest on oceniany - może dobra treść, może duży przyrost linków) dostaje boosta który albo się utrzyma albo nie. O tym czy się utrzyma prawdopodobnie decyduje wiele czynników (typu CTR, współczynnik odrzuceń, długość sesji, czy użytkownik wraca do wyszukiwarki czy idzie dalej, dalszy przyrost linków itp.). W każdym razie test jest jak najbardziej realny no ale autorowi zabrakło pewnie zapału Smile


RE: Test SEO by Uni3X - Oskarqq - 10-08-2021 16:43

Cytat:Czemu nie ma szans? Można spokojnie wbić one page na frazę o liczbie wyszukiwania kilka tysięcy. Kolejna sprawa, nawet jak robi się LP pod jedną frazę to siłą rzeczy i tak łapie kilkanaście-kilkadziesiąt innych pobocznych jeśli treść jest odpowiednio rozbudowana. Jeśli na swoim LP rozbuduje odpowiednio content i wyczerpie dany temat to taka strona jest w stanie szybko zarankować. Oczywiście bez linkowania samym on-page nie zrobi tego.

Jasne, przy kilku tysiącach jest na to szansa, ale autor założył szukanie frazy, która ma 1-1.5mln wyszukiwań, a to już jest nierealne. Czemu? Ponieważ taka fraza praktycznie zawsze będzie miała masę fraz zależnych, powiązanych bardziej i mniej. Konkurencja praktycznie zawsze ma już content rozbudowany na większość tych fraz, przez autorytet jest nie do przejścia przez nową domeną i to onepage. Możesz i milion znaków wrzucić na taki onepage, a pogorszysz sobie tylko inne rzeczy, przez co tak czy siak nie zarankujesz na daną frazę.

Jeśli jest jakaś konkurencja, z bardziej rozbudowanym serwisem na tej frazie kilkutysięcznej to jej nie przebijesz. A jeśli nie ma, to możesz pozycje szybko stracić, jeśli się takowa pojawi.

Cytat:Sandbox sandboxem ale jest jeszcze coś w rodzaju FSB. Z moich obserwacji wynika że stronka z potencjałem (nie wiem na jakiej zasadzie jest on oceniany - może dobra treść, może duży przyrost linków) dostaje boosta który albo się utrzyma albo nie. O tym czy się utrzyma prawdopodobnie decyduje wiele czynników (typu CTR, współczynnik odrzuceń, długość sesji, czy użytkownik wraca do wyszukiwarki czy idzie dalej, dalszy przyrost linków itp.). W każdym razie test jest jak najbardziej realny no ale autorowi zabrakło pewnie zapału Smile

Rozwiń proszę skrót FSB, bo nie znam. Early boost jest bardzo powszechny i zazwyczaj jest to właśnie połączenie dobrego contentu, linkowania wewnętrznego i linkowania od samego początku (porządnymi linkami), jednak dzieje się tak na frazach mało konkurencyjnych, raczej nigdy na frazach gdzie konkurencja jest większa i stabilna. Na zdobywanie autorytetu potrzebny jest czas.

Czyli tak czy siak, test jest nierealny, na założeniach autora Smile Nawet jakby mu zapału nie zabrakło.