Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pierwszy zakup akcji spółek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Pierwszy zakup akcji spółek (/Temat-Pierwszy-zakup-akcji-spolek-170781)



Pierwszy zakup akcji spółek - elrybakov1 - 18-02-2021 15:56

Witam wszystkich, mam takie pytanko. Chcę zainwestować w spółkę konkretnie w EKIPA S.A. I moje pytanko jest takie: gdzie znajdę informacje czy już można te akcje zakupić, ewentualnie kiedy będzie można. Z góry podziękuję za śmiechy i rady apropo tego pomysłu Smile


RE: Pierwszy zakup akcji spółek - Jnvestor - 18-02-2021 16:47

Obecnie spółka nie jest notowana na giełdzie, więc nie kupisz sobie ich akcji. Jednak z tego co zrozumiałem w niedługim czasie mają się oni połączyć z inną spółką, która jest już notowana (Beskidzkie Biuro Inwestycyjne), zresztą ostatnio akcje tej spółki wzrosły po informacji o takim połączeniu.


RE: Pierwszy zakup akcji spółek - itmaster - 18-02-2021 18:41

Tak jak pisze Jnvestor chcą się połączyć z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym, które jest notowane na NewConnect.
Ale trzeba uważać, gdyż to nic pewnego tylko list intencyjny, który nie jest wiążący.

Jakiś czas temu chcieli realizować jakiś projekt z producentem gier komputerowych ALL IN! Games i też był list intencyjny. Ale nic z tego nie wyszło - https://www.bankier.pl/wiadomosc/ALL-IN-GAMES-S-A-Rozwiazanie-listu-intencyjnego-z-EKIPA-S-A-8046991.html


RE: Pierwszy zakup akcji spółek - elrybakov1 - 19-02-2021 16:24

Dzięki, ale jak wejdą na giełdę to będę mógł kupić x akcji EKIPA SA czy tylko akcje firmy Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego?


RE: Pierwszy zakup akcji spółek - itmaster - 19-02-2021 16:51

Zależy, jeśli połączą się z tą spółką to tylko tej jednej (może zmienią nazwę przy połączeniu).
A jeśli zdecydują się wejść na giełdę sami, to będą te dwie spółki notowane i każdej z nich będziesz mógł kupić akcje.