Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Provident dla kogoś - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Provident dla kogoś (/Temat-Provident-dla-kogos-170625)

Strony: 1 2


Provident dla kogoś - Anziej - 04-02-2021 21:59

Cześć, zaznaczę odrazu że nie wiem czy to dobry dział, jeżeli nie proszę o przeniesienie do odpowiedniego.

Mam takie pytanie.

Znajoma dzisiaj zapytała mnie, czy nie wziąłbym dla niej providenta. Chodzi jej o to, że ja biorę providenta, daje jej kase a ona go spłaca co tydzień jakąś tam ratę.

Ona nie może bo spłaca jeszcze innego providenta, a ja jestem czysty.

Mówiła coś o jakiejś umowie pisemnej między nami (zobowiązanie do zaplaty moich rat i ona się pod tym podpisze), czy taka umowa jest wogole cos ważna?

Chciałbym jej pomóc, znam ją od urodzenia ale coś z tyłu głowy jednak mowi żebym tego nie robił.

Czy przy takiej umowie między nami, gdy ona nie będzie tego providenta spłacać mogę isc na policję, czy nawet nie mam po co i ja będę musiał to spłacić?


RE: Provident dla kogoś - twardy - 04-02-2021 22:39

Jesli nie masz kasy zeby jej pozyczyc (ona moze Tobie rownie dobrze oddawac kase, ta sama umowa, zero odsetek) to nie bierz chwilowki ziomek xD


RE: Provident dla kogoś - Anziej - 04-02-2021 22:44

Tak właśnie myślałem. Sam pożyczyć nie mam, a podejrzewam że taka umowa między nami jest gowno warta XD


RE: Provident dla kogoś - twardy - 04-02-2021 22:49

Sama umowa nie jest moze gowno warta, tylko pytanie jak tu kase odzyskac jak kolezanka jest zadluzona po uszy xD


RE: Provident dla kogoś - Anziej - 04-02-2021 22:52

Generalnie chodzi mi o to, skoro nawet nie jest gowno warta i nawet coś tam znaczy, to czy ja będę musiał to spłacać po pójściu na policję? Czy jej coś dowala


RE: Provident dla kogoś - twardy - 04-02-2021 22:54

Oczywiscie, ze Ty bedziesz to musial splacac. Myslalem, ze bardziej chodzi Ci o to zeby jakos pozniej odzyskac kase jak sie zacznie spozniac z ratami.

No wez nie zartuj Big Grin


RE: Provident dla kogoś - Anziej - 04-02-2021 22:58

Dobra, to koleżanka niech spie*dała xD


RE: Provident dla kogoś - rachman - 05-02-2021 01:17

Proste. Kto podpisał ten spłaca. Co ma policja do tego? To nie oszustwo by się mieli tym zajmować ani nie kradzież. Masz papier umowę to idziesz do sądu. Co policja ma jej zrobić...
Windykujesz sam albo pozew składasz do sądu. Mało to fajne. A znając życie Ty będziesz tym złym co ludzi ciąga po sądach Wink

Provident wie jak od Ciebie odebrać swoje plus dodatkowe %. Ty dasz radę ściągnąć od koleżanki? Skoro nawet nie wiesz czy taka umowa ma jakąś wartość to - nie masz szans sam tego zrobić, chyba że radcę zatrudnisz albo się podszkolisz. Nie jest trudne, nawet przed sądem uzyskać wyrok by oddała a nawet zdobyć klauzulę wykonalności... tylko jeśli nie ma kasy to i tak kasy nie odbierzesz. Komornik... No tak ale to wszystko kosztuje czasu nerw itd.
Pokaż jej forum niech zarobi. Nie rybkę a wędkę daj. Jak rybkę to lepiej nie swoją i nie jedyną Wink bo sam zaraz będziesz pożyczkę pożyczką spłacać Wink


RE: Provident dla kogoś - Pysik-89 - 05-02-2021 12:20

Z tego co się orientuję to w providencie możesz mieć 4 pożyczki jednocześnie na jedną osobę. O ile oczywiście wszystko systematycznie spłacasz.
Więc są dwie opcje albo ma już zaciągnięte 4 pożyczki ( co dla ciebie jest już pewnym sygnałem, że ma spore zobowiązania wobec providenta i możesz mieć problem z odzyskaniem swojej kasy i pozostaniesz sam z problemem i kredytem) lub druga opcja. Nie spłaca kredytu w terminie przez co też nie ma możliwości zaciągnięcia kolejnego ( co dla Ciebie też nie jest dobrym sygnałem )

Ps. No i sprawa najważniejsza.Jeśli nadal chcesz utrzymać tą znajomość to raczej bym odmówił jej pomocy i jakoś sensownie się wytłumaczył. Niestety w momencie problemów z spłatą pożyczki przez koleżankę szybko takie przyjaźnie się kończą a nawet przeradzają w coś całkiem innego. Zastanów się czy w razie problemów będziesz się chciał sądzić z kimś kogo znasz całe życie?


RE: Provident dla kogoś - dawid327 - 05-02-2021 14:21

Zawsze się możesz jakoś inaczej rozliczyć z koleżanką Jerk2imprezaSex

A tak na poważnie jak sama nie może wziąć to ma tych chwilówek kilka-kilkanaście Wink i nie jest wstanie tego spłacać. Niech zajrzy na http://www.forum-kredytowe.pl i poczyta Smile