Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Działalność handlowa - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Działalność handlowa (/Temat-Dzialalnosc-handlowa-170460)



Działalność handlowa - Dominik1010 - 20-01-2021 14:42

Witam, chciałbym się zorientować w temacie prowadzenia działalności gospodarczej związanej z handel wirtualnymi przedmiotami (skórki w grach). Handel odbywałby się za pośrednictwem serwisu, który to umożliwia (jest opcja nawet założenia konta firmowego). Handel na zasadzie kupno po cenie X i sprzedaż po wyższej cenie (około 10-20% drożej). I mam kilka pytań.
1. Czy pod tego typu działalność handlową podlega zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 3 proc.
2. Jeśli jestem aktualnie pracownikiem z podpisaną umową o prace, jakie są koszta prowadzenia takiej działalności? Z tego co czytałem odpadają wszystkie składki poza zdrowotną, czy są jeszcze jakieś inne opłaty z tym związane?


RE: Działalność handlowa - PremAccHack - 20-01-2021 15:07

1. 8,5% działalność usługowa.
2. Jeśli pracujesz na etacie to płacisz 360zł co miesiąc i tyle. Dodatkowo księgowa +100zł.

Przelicz sobie prowizję i podatek który musisz odprowadzić i czy Ci się to kalkuluje.


RE: Działalność handlowa - itmaster - 20-01-2021 15:57

I co ciekawe te zdrowotne, będziesz sobie mógł praktycznie w całości odliczyć od podatku z etatu, więc fajny bonus Smile


RE: Działalność handlowa - Dominik1010 - 20-01-2021 19:52

(20-01-2021 15:57)itmaster napisał(a):  I co ciekawe te zdrowotne, będziesz sobie mógł praktycznie w całości odliczyć od podatku z etatu, więc fajny bonus Smile

Co w przypadku Zerowego Pitu (<26 lat) ?


RE: Działalność handlowa - itmaster - 20-01-2021 19:56

Ale ten zerowy PIT jest od etatu, czy od DG też?
Bo zdrowotne można odliczyć od zapłaconego podatku. Jeśli takiego nie musisz płacić, to właściwie nie ma od czego odliczyć.


RE: Działalność handlowa - Dominik1010 - 20-01-2021 20:45

z DG nie ma zerowego pitu, tylko z umowy. Więc zostaje kwestia czy da się odliczyć od tego podatku 8,5% z DG


RE: Działalność handlowa - Dominik1010 - 15-02-2021 13:46

Nie chciałem zakładać kolejnego tematu więc dopytam tutaj. Działalność udało się założyć tydzień temu. Wybrałem sposób opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. I teraz mam pytania, bo o ile główna działalność odbywa się za pośrednictwem serwisu do tego przeznaczonego i poza prowadzeniem ewidencji przychodów i późniejszym rozliczeniem nie muszę się niczym martwić co w przypadku jeśli sporadycznie chciałbym w podobny sposób kupić i odsprzedać przedmiot fizyczny (np. obecnie popularne jest kupowanie konsol w sklepach i odsprzedaż na allegro)
1. Czy przykładowo kupując taką konsolę w sklepie z zamiarem odsprzedaży muszę wybrać opcje "Kupuje jako firma" ?
2. Czy odsprzedając później na allegro możliwe jest użycie prywatnego konta skoro taka sprzedaż nie będzie regularna i później dodanie przychodu do ewidencji ?
3. Czy konieczne będzie wystawienie kupującemu faktury ?


RE: Działalność handlowa - Gremquen - 15-02-2021 15:21

Moim zdaniem jeśli weźmiesz fakturę na towar i ją zaksięgujesz jako towar handlowy to potem przy sprzedaży również musisz wystawić fakturę bo inaczej gdy sprzedasz na lewo to nie będzie ci się stan zgadzał i będziesz miał problem np przy remanencie.

Jeśli jest to jednorazowy strzał z taką konsolą to wydaje mi się ze nie podchodzi to pod działalność i możesz sprzedać to jako osoba prywatna wiec i w sklepie ty bierzesz normalnie paragon.

Jeśli natomiast nie weźmiesz faktury a będziesz chciał sprzedać z faktura to tez masz problem bo na towar który sprzedajesz jako firma musisz mieć kwit. Wiec albo całkowicie bez faktur albo ty bierzesz i potem wystawiasz fakturę/paragon klientowi.

Co do pytania 2 to typ konta Allegro za dużo nie wnosi, to jest tylko platforma, nie ma nic wspólnego z urzędami itp. Jak sprzedasz na prywatnym i wystawisz fakturę to nic się raczej nie stanie.

// mój post dodaje na podstawie własnych doświadczeń w prowadzeniu jdg ale z KPiR na podatku ogólnym. U ciebie może coś tam się różnic, nie jestem pewien jak to jest z ryczałtem.


RE: Działalność handlowa - JakubZakrzewski - 23-03-2021 00:10

1. Tak weź fakturę na firmę.
2. Tak możesz tak zrobić, tylko musisz wystawić fakturę kupującemu, ponieważ mając DG nie możesz korzystać z działalności nierejestrowanej
3. Zawsze musisz wystawić dowód zakupu kupującemu.