Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Dropshipping rzeczy używanych - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Dropshipping rzeczy używanych (/Temat-Dropshipping-rzeczy-uzywanych-170412)



Dropshipping rzeczy używanych - Z3N - 16-01-2021 11:21

Jak ma się legalność takiej praktyki ?
Miało by to działać na zasadzie wyszukiwania przedmiotów po okazyjnych cenach na jednym portalu ogłoszeniowym i wystawianiu tego ogłoszenia na innym po większej cenie.
Pomijąc fakt, że sam mogę trafić na oszustwo bo na to mam sposób.
Teraz pytanie co może zrobić właściciel jeśli znajdzie ogłoszenie swojego przedmiotu na innym portalu ogłoszeniowym, z jego zdjęciami ?
Z góry dziękuje za wszystkie odp Smile


RE: Dropshipping rzeczy używanych - Gremquen - 16-01-2021 13:42

w samym procederze nie ma nic złego dopóki będziesz sie rozliczal z dochodu itp.

Jedyna przeszkoda chyba, którą słusznie zauważyłeś, to zdjęcia - w najgorszym wypadku może zgłosić na policję za użycie zdjęć bez zgody autora.


RE: Dropshipping rzeczy używanych - rachman - 16-01-2021 16:00

Kupić taniej, sprzedać drożej to działalność - świat na tym stoi. Nic nielegalnego. Co innego gdybyś odbierał free rzeczy przeznaczone dla potrzebujących itp. do sprzedaży - właściciel mógłby to zgłosić. Kupując - jest zastrzeżenie o zakazie dalszej odsprzedaży? Jak nie to nie widzę nielegalności. Nawet na tym samym portalu - chyba, że jego regulamin zabrania tego Wink
O zdjęciach wyjaśnił kolega wyżej. Kupując możesz pytać o możliwość wykorzystania zdjęć i zostawiać sobie odpowiedź (jeśli na tak) gdzieś jako dowód zgody.


RE: Dropshipping rzeczy używanych - Z3N - 17-01-2021 10:37

Chodzi właśnie wystawienie ogłoszenia w tym samym czasie co kupujący . Jak ktoś kupi to na innym portalu z mojego ogłosznia za mniejszą cenę. Ja kupie to u właściciela przedmiotu i podam dane do wysyłki osobie która zakupiła to u mnie .


RE: Dropshipping rzeczy używanych - rachman - 17-01-2021 18:51

???
Kupisz drożej, gdy ktoś kupi taniej u Ciebie? Nie widzę tu zarobku ale nie moja sprawa Wink
No tak to bym nie robił bo wychodzi na to, że bez zgody chcesz używać cudzych zdjęć i oferować coś co może zniknąć Ci sprzed nosa. Trochę to ryzykowne.
Wątpię by ktoś Cię ścigał za oferowanie jego towaru i zdjęć bez zgody, ale gwarancji nie ma, że ktoś się wkurzy i zacznie docierać swoich praw.
Takie zjawisko jest/było powszechne wśród biur pośrednictwa w sprzedaży i najmie nieruchomości gdzie niektóre biura bez pytania oferują prywatne oferty kopiując je i zdjęcia. Zazwyczaj kończyło się to na słownych upomnieniach i kiepską opinią biura.