Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy w tej chwili jest sens kopać krypto? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Kryptowaluty (/Forum-Kryptowaluty-374)
+--- Dział: Dyskusje o Kryptowalutach (/Forum-Dyskusje-o-Kryptowalutach-458)
+--- Wątek: Czy w tej chwili jest sens kopać krypto? (/Temat-Czy-w-tej-chwili-jest-sens-kopac-krypto-170275)



Czy w tej chwili jest sens kopać krypto? - sulliwan93 - 03-01-2021 18:54

Hej,

od miesiące wynajmuję mieszkanie, gdzie płacę stałe rachunki za prąd. Tu nasunęła mi się myśl czy mój sprzęt nada się do kopania. Czy to w ogóle w tej chwili bezpieczne?
Znalazłem stronę minergate.com, która reklamuje się jako ta pokazująca którą walutę opłaca się w danej chwili wydobywać za pomocą ich programu. Czy jest legit?

Mój sprzęt to AMD 3600, 400W, Karta graficzna Power Color Red Dragon Radeon™ RX 470 4GB GDDR5

Czy inwestycja w małą koparkę jest opłacalna/da zysk?
Coś jak to:
https://onlybestminers.com/produkt/antminer-bitmain-s9-z-psu-idealne-egz/

Nie liczę na super zyski, ale chciałbym wrzucić w coś pasywny hajs. Brak rachunków za prąd wydaje się być przyjemny dla kopania. Proszę o poradę Smile


RE: Czy w tej chwili jest sens kopać krypto? - hufsmoke - 03-01-2021 18:57

"praktycznie NOWE!"
Powodzenia Huh


Czy w tej chwili jest sens kopać krypto? - DonBawor - 03-01-2021 19:00

Moim zdaniem warto.
Pamietaj ze np teraz gdy kopiesz wydaje sie to nie oplacalne,ale cena tokena moze wzrosnąc o XXX ℅ i wtedy zrealizujesz zyski.


Polecam Ci do kopania swoim sprzetem uzyc tego.

https://api.gamerhash.com/pl/g/y9AWBxnq

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka


RE: Czy w tej chwili jest sens kopać krypto? - sulliwan93 - 03-01-2021 19:01

(03-01-2021 18:57)hufsmoke napisał(a):  "praktycznie NOWE!"
Powodzenia Huh

Z tego co piszą używane pół roku.

Ja jestem raczej ciekawe czy stawianie maszyny na własnym komputerze ma jakikolwiek sens. Inwestycja w maszynę jest drugorzędną opcją.


RE: Czy w tej chwili jest sens kopać krypto? - DonBawor - 03-01-2021 19:04

(03-01-2021 19:01)sulliwan93 napisał(a):  
(03-01-2021 18:57)hufsmoke napisał(a):  "praktycznie NOWE!"
Powodzenia Huh

Z tego co piszą używane pół roku.

Ja jestem raczej ciekawe czy stawianie maszyny na własnym komputerze ma jakikolwiek sens. Inwestycja w maszynę jest drugorzędną opcją.
To wyprobuj ten gamerhash
https://api.gamerhash.com

Wszystko sie wyjasni

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka


RE: Czy w tej chwili jest sens kopać krypto? - bartqqq - 03-01-2021 22:21

Ten cały "Gamerhash" pobiera absurdalne prowizje i jest strasznie nie wydajny. Kolega chyba tylko chciał wyłapać $ z refa. Dla testu zarejestruj się na stronie Nicehash i z niej ogarnij sobie minera, popatrz ile wychodzi doba stawka, odejmij koszty poboru prądu i przekalkuluj opłacalność względem ryzyka padnięcia karty (oczywiście po jakimś dłuższym czasie). Ogólnie chyba zawsze w miarę się opłacało zaczynając od sprzętu ze średnio-wyższej półki, oczywiście widać to dopiero po ostatnim skoku BTC, ale no koniec końców warto było kopać nawet te kilka-kilkanaście złoty dzień w dzień (tak samo jak stukać kraniki).


RE: Czy w tej chwili jest sens kopać krypto? - JulkaGH - 04-01-2021 11:43

(03-01-2021 22:21)bartqqq napisał(a):  Ten cały "Gamerhash" pobiera absurdalne prowizje i jest strasznie nie wydajny. Kolega chyba tylko chciał wyłapać $ z refa. Dla testu zarejestruj się na stronie Nicehash i z niej ogarnij sobie minera, popatrz ile wychodzi doba stawka, odejmij koszty poboru prądu i przekalkuluj opłacalność względem ryzyka padnięcia karty (oczywiście po jakimś dłuższym czasie). Ogólnie chyba zawsze w miarę się opłacało zaczynając od sprzętu ze średnio-wyższej półki, oczywiście widać to dopiero po ostatnim skoku BTC, ale no koniec końców warto było kopać nawet te kilka-kilkanaście złoty dzień w dzień (tak samo jak stukać kraniki).

Tysiące naszych użytkowników ma inne zdanie, aplikacja jest dla każdego, czasem mniej lub bardziej korzystna i warto zawsze sprawdzić Smile Obecnie opłaca się kopać, na przeciętnej karcie graficznej jesteś w stanie zarobić 50-80$, a na superwydajnych nawet 200-250$. Kwestia tego jakim sprzętem operujesz, czy aplikacja i kopanie psuje i wyniszcza kartę? - Nie. Czy używanie jej niezgodnie ze standardami i przegrzewanie jej poprzez podkręcanie, wyniszcza? - Tak. Nasza prowizja wynosi od 2% do 7% dla miningu na GPU i 0% do 2% dla koparek.
Polecam zajrzeć do kalkulatora zarobków, wpisać swoje sprzęty i obadać osobiście.
Dodatkowo mamy swojego discorda ze stałym community i chętnie Ci pomożemy zacząć zabawę z kopaniem Wink


RE: Czy w tej chwili jest sens kopać krypto? - bartqqq - 04-01-2021 12:45

Bajo Jajo