Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatek od dochodu w sieci afilacyjnej - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatek od dochodu w sieci afilacyjnej (/Temat-Podatek-od-dochodu-w-sieci-afilacyjnej-170181)



Podatek od dochodu w sieci afilacyjnej - tumek2 - 24-12-2020 22:08

Witajcie forumowicze,
Będę chciał wypłacić pierwsze drobne po roku czasu z mylead, uzbierało się tego ok 1200 zł. Wobec tego mam pytanie czy powinienem od tej kwoty odprowadzić jakiś podatek?
Jestem zatrudniony na etacie i umowie zlecenie.
Wyczytałem gdzieś na forum że, jeżeli podatnik prowadzi działalność gospodarczą i jest równocześnie zatrudniony na etacie, pierwszeństwo w rozliczeniu kwoty wolnej od podatku ma prowadzona działalność. Nie prowadzę żadnej działalności. Może ktoś ogarnięty jest w tym temacie.
Z góry dzięki,
Pozdrawiam
PS. Wesołych świąt ?


RE: Podatek od dochodu w sieci afilacyjnej - Doom - 25-12-2020 08:49

Oczywiście że musisz, dlaczego niby nie?


RE: Podatek od dochodu w sieci afilacyjnej - tumek2 - 25-12-2020 09:19

Przez kwotę wolną od podatku. Tylko nie wiem czy ta kwota tyczy się jednego z dochodów czyli przykładowo tego dochodu z mylead 1200 zł czy ogólnego dochodu ze wszystkich źródeł.


RE: Podatek od dochodu w sieci afilacyjnej - Doom - 25-12-2020 09:25

Rozliczyć się musisz z każdej zarobionej złotówki, co do zarobków z mylead najprościej będzie jak rozliczysz sobie to ryczałtem 8,5%, poczytaj o tym na forum.


RE: Podatek od dochodu w sieci afilacyjnej - rachman - 26-12-2020 00:38

Oczywiście, że się sumuje przychody itd. Ogólnie piszę z góry zaznaczam.
Weź formularz interaktywny ze stron ministerstwa, powpisuj pi razy drzwi i zobacz czy masz 1 czy każda umowa osobno ma liczoną kwotę wolną...
Pomyśl - jakby każdy dochód miał mieć swoją osobno kwotę wolną to opłacalne byłoby pracować/zatrudniać na etat czy raczej pracować na małe zleceniówki i nic nie płacić podatków? Kto by płacił haracz?
Tu nie trzeba się znać. Jak chodzi o kasę to prawie zawsze przepisy masz na niekorzyść Twojej kieszeni. Proste i logiczne. Wink