Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zmiana wpisu, a seo - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Zmiana wpisu, a seo (/Temat-Zmiana-wpisu-a-seo-170167)



Zmiana wpisu, a seo - Morwa - 23-12-2020 12:25

Witam, o poradę pytam.
Czy edytowanie wpisu na blogu może wpłynąć negatywnie na jego pozycje? Na stronie mam niektóre wpisy gdzie często aktualizuję informacje i zastanawiam się czy to dobry pomysł. Nie wiem czy google ocenia to jako coś pozytywnego, bo niby wpis jest aktualizowany, czy wprost przeciwnie google myśli, że coś kombinuję...


RE: Zmiana wpisu, a seo - Oskarqq - 23-12-2020 12:32

W sumie to zależy, głównie od tego jakie treści we wpisach aktualizujesz. Takie aktualizacje mogą wpłynąć na widoczność negatywnie, ale też i pozytywnie. Jeśli aktualizujesz też URLe tych wpisów, to musisz pamiętać o przekierowaniach 301 ze starych adresów na nowe (akurat URLi jeśli nie trzeba, to lepiej nie ruszać, ale jak trzeba to można).

Jeśli chodzi o treści, to najlepiej aktualizować je, po wcześniejszym przejrzeniu Search Console (interesować Cię powinny zapytania, po których klikają/wyświetlają użytkownicy w danym wpisie). Jeśli np. masz po danej frazie dużo wyświetleń, ale wejść praktycznie zero, to warto skupić się na optymalizacji wpisu pod tą frazę (np. zwiększyć ilość występowania tej frazy w treści i dodanie podobnych fraz z danej grupy). Jeśli jednak masz dużo wejść po danej frazie, albo po prostu pokazuje się już w TOP10 i ogólnie dobrze Ci wpis na nią rankuję, to musisz uważać, by tej frazy i podobnych z jej grupy, a także kontekstu, nie zmienić.

Czyli ogólnie mówiąc, aktualizowanie wpisu może pomóc, zaszkodzić, albo w ogóle nic nie zmienić. Wszystko zależy od tego co edytujesz i w jakim celu.


RE: Zmiana wpisu, a seo - itmaster - 23-12-2020 12:39

Według moich obserwacji, aktualizacja jest pozytywna bo zwiększa tekst na podstronie, a jak wiadomo google lubi dużo tekstu. Oczywiście pod warunkiem że jest wartościowy, a nie jakiś masło maślane, żeby tylko na siłę wrzucać tam słowa kluczowe.

Ale tak jak pisze Oskarqq, trzeba uważać, bo czasami można sobie zaszkodzić.


RE: Zmiana wpisu, a seo - Morwa - 23-12-2020 13:05

Akurat w moim przypadku, aktualizacja nie zwiększa ilości tekstu, a czasem nawet zmniejsza, bo stare informację usuwam i niema nowych. Może trochę rozwinę sytuacje. Są to informacje na temat promocji które się pojawiają na niektórych stronach i znikają, jak to promocje mają w zwyczaju. Osobiście nie zauważyłem problemów ze zmianą pozycji, ale zastanawiałem się, czy jest sens coś z tym robić, bo zawsze lepiej dmuchać na zimne. Jednak skoro wszystko zależy od sytuacji, to pewnie zostawię jak jest, ewentualnie po testuje z wpisami które są słabiej widoczne.


RE: Zmiana wpisu, a seo - Oskarqq - 23-12-2020 15:50

Tak naprawdę to musiałbyś sprawdzić w Search Console, czy nie pojawiały się wejścia/wyświetlenia na daną promocję, ale jeśli dobrze rozumiem, na różnych stronach dodajesz tą samą informację o promocji tak? Coś w stylu box w jakimś sklepie z promocjami, gdzie produkty rotują? Jeśli masz to w takiej formie, to raczej możesz to olać. Jak chcesz, możesz podać link do strony gdzie takie promocje masz, to Ci powiem dokładniej.


RE: Zmiana wpisu, a seo - Viper134 - 15-02-2021 14:43

(23-12-2020 13:05)Morwa napisał(a):  stare informację usuwam i niema nowych. Może trochę rozwinę sytuacje. Są to informacje na temat promocji które się pojawiają na niektórych stronach i znikają.

Ja robię tak, że zostawiam i dopisuje kategorię Archiwalne. Pozostawiam jeden link do podstrony bez promocji lub inną akcją (a nuż ktoś bede chciał jednak kliknąć i zgarnąć ciastecko). Pozostałe usuwam.

Aktualizacja polega na:

* usunięciu większości linków,
* dopisaniu informacji o tym, że promocja się skończyła, ale jest inna lub od tamtego czasu kponskurecnaj ma coś innego i link do nowego/innego wpisu
* Zmiany kategorii i adresu url

Staram się kasować jak najmniej bo często te strony mają bardzo dobre pozaycje w Google na ciekawe hasła i mam ochotę to czasem wykorzystać.

Robię to raz na trzy miesiąca masowo, co zajmuje mi około 1h roboty.


Zmiana wpisu, a seo - bubu93 - 04-03-2021 21:09

Jak są to gruntowne zmiany ale nazwa produktu się nie zmienia to aktualizował bym treści na tym samym URL. Może wygeneruje trochę komentarzy, które by stanowiły pewną niezmienną część opisu i poświęć trochę czasu na ich wzorową optymalizację?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka