Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
W jaki sposób to sprzedac??? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: W jaki sposób to sprzedac??? (/Temat-W-jaki-sposob-to-sprzedac-170054)



W jaki sposób to sprzedac??? - kikuss23 - 13-12-2020 15:32

Witam. Mam mozliwosc zakupu bardzo tanio przedmiotow firmy Logitech. Przykładowo sluchawki, które sa warte 130€ mam mozliwosc zakupu za 75$, z kolei klawiatura, która jest warta 150€ moge ja kupic za 50$. Dodam ze wszystkie przedmioty sa nowe i w 100% orginalne. Jedyny problem to taki, ze osaba która to sprzedaje nie oferuje zadnej gwarancje na dany sprzet. Wiem ze duzo osób kupuje od niego dany sprzet i jeszcze nikt nie nazekal, ze jaki kolwiek byl jakis problem z danym produktem. Mam teraz takowe pytanie w jaki sposób najlepiej sprzedawać te przedmioty, które sa nowe i w 100% orginalne, ale które nie posiadaja gwarancji?


RE: W jaki sposób to sprzedac??? - rachman - 13-12-2020 15:59

Najlepiej to pojęcie względne.
Chcesz najlepiej legalnie, najlepiej z jak najmniejszymi problemami w razie reklamacji, czy najlepiej z największym zyskiem / najmniejszym kosztem... bo to nie wszystko się razem klei Wink Doprecyzuj pytanie, może ktoś coś podrzuci Wink bo bez tego to można książkę napisać na ten temat a i tak wszystkich możliwości się nie przewidzi Wink Poza tym w jaki sposób planujesz to upłynniać (masz zaplecze jakieś?), jakie masz doświadczenie itd itd id.


RE: W jaki sposób to sprzedac??? - krauze5 - 13-12-2020 16:21

Przedmioty które "spadły" z ciężarówki najlepiej upłynniać wśród znajomych, ewentualnie OLX. Problemem może być sposób zapłaty, tutaj polecam otwarcie konta w fintechu DiPocket, który daje nam Polski numer konta, który nie będzie wzbudzał podejrzeń u ewentualnych kupujących. Kolejną kwestią jest sprzedaż nowych urządzeń bez gwarancji, większość kupujących czytając w ogłoszeniu, że masz na sprzedaż sprzęt nowy ale bez dowodu zakupu będzie wiedziało o co chodzi. Z doświadczenia powiem, że tego typu przedmioty kupowałem za maksymalnie 60% ceny rynkowej. Patrząc chociażby na te słuchawki, kupujesz za 75$ (61,92€) żeby mieć jakiś logiczny zysk, musiałbyś je wystawić za około 100€. Kupujący który ma kupić tak wartościowy sprzęt za około 25% taniej jednak bez 2 letniej gwarancji w dużej ilości przypadków się nie zdecyduje.

Btw. Nie jest to ciężki ani skomplikowany temat Wink więc nie wiem, w czym potrzebujesz pomocy. Odrobina kombinatoryki i leci w świat. Pytanie tylko czy znajdą się kupcy lub czy też, ile chcesz na tym zarobić i jakie marże będziesz narzucał klientowi ostatecznemu.


RE: W jaki sposób to sprzedac??? - Micchaleq - 15-12-2020 02:21

Ja osobiście gdybym miał coś takiego w rękawie to poszukał bym paru osób, które wzięły by to w hurcie. Tzn, marża 10-20% w zależności od ilości i po problemie. Wszystko zależy od tego jakie to są ilości. Bo jak po 10 sztuk to spokojnie sobie to sprzedaż na allego czy olx. Jak są to ilości większe 5000 tysięcy sztuk to jest problem.