Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Fotowoltaika - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Fotowoltaika (/Temat-Fotowoltaika-170018)



Fotowoltaika - KaSh99 - 09-12-2020 16:07

Cześć, od jakiegoś czasu ruszyłem z projektem instalacji fotowoltaicznych. Ruch, który generuję jest słaby, klienci są bardzo specyficzni, większość jest grubo po 30 i ich pozyskanie nie jest takie łatwe, szczególnie w tych miesiącach gdzie dotację się skończyły i jest oczekiwanie na następne.

Sam już nie wiem jak promować siebie, na razie mam facebooka i stronę internetową, kupiłem parę tysięcy ulotek, macie jakieś pomysły? Poza reklama na Facebooku praktycznie nie mogę zdobyć leadow.


RE: Fotowoltaika - domi11997 - 09-12-2020 16:54

Jak na poczatek sprobuj jako podwykonawca


RE: Fotowoltaika - itmaster - 09-12-2020 17:43

Ale działasz lokalnie, czy na całą Polskę?
Wydaje mi się że teraz nie warto za dużo inwestować, bo w zimę jest mniejsze zainteresowanie instalacją, a poza tym ludzie czekają na przedłużenie programu Mój prąd lub co tam będzie następne.

I w sumie domi11997 poruszył dobrą kwestię. Jest masa większych firm, którym brakuje wykwalifikowanych ludzi do montażu, a mają dużo zleceń. Jeśli się podczepisz jako podwykonawca, to wypełnisz lukę, gdy sam nie masz robót.


RE: Fotowoltaika - KaSh99 - 09-12-2020 22:13

Działam pod jedną z wiodących firm w Polsce, głównie skupiam się na terenach małopolski i podkarpacia, reklamę tak mam skonfigurowaną, tutaj mam monterów ale możemy wykonać wszędzie instalację.

Właśnie to jest największy problem, dużo ludzi przekłada terminy, boją się, że nie będzie dotacji mój prąd, dlatego szukam jakiś alternatyw do dotarcia przez inne źródła. Wiadomo, że jest to gorszy okres, dlatego szukam jakiś innych możliwości, które możliwe, że przeoczyłem.


RE: Fotowoltaika - Micchaleq - 10-12-2020 09:03

Ja bym doradził zainteresować się youtube. Amatorskie filmy kamerą jak dobrze to montujecie, jak kontrolujecie już wykonaną instalację, która bardzo dobrze działa. Ewentualnie zainteresować się kimś kto buduje dom ma sporo widzów i jemu "za-sponsorować" panele w zamian za reklamę - czyli on sobie to instaluje w swoim wymarzonym domku a wasza firma akurat to bardzo dobrze montuje i autor jest mega zadowolony. Reklama na YT w taki sposób ma olbrzymi potencjał. Oczywiście najtańsza jest gdy sam o to dbasz i publikujesz swoją dobrą pracę, ale jak się zaczyna od niczego to lepiej kogoś poszukać a mimo to w międzyczasie robić swoje.

Sam mam kilka mocno amatorskich filmików i pomimo kilku tysięcy obejrzeń sporo osób do mnie piszę w sprawie płatnej pomocy.


RE: Fotowoltaika - KaSh99 - 10-12-2020 13:57

O tym kiedyś myślałem, ale kompletnie mi z głowy wyleciało.


RE: Fotowoltaika - get_dollar - 12-12-2020 17:03

W twoim wypadku najlepiej znaleźć influenserów yutubowych na pewno jest dużo w tej tematyce, instagramowi pewnie też się znajdą i dogadaj się bezpośrednio z nimi na reklame.