Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zakup w sieci za dużą kwotę. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zakup w sieci za dużą kwotę. (/Temat-Zakup-w-sieci-za-duza-kwote-169988)



Zakup w sieci za dużą kwotę. - SKOR514 - 06-12-2020 18:29

Witam.

Chciałbym kupić kilkadziesiąt sztuk produktu od pewnej osoby w sieci. Ja i on prowadzimy DG, więc on wystawia mi fakturę- ja ją opłacam i wysyła mi towar. Kwestia jest taka. Czy opłacona faktura daje mi jakiekolwiek zabezpieczenie? Zakup opiewa na kwotę 5000zł, stąd nie chciałbym stracić tych pieniędzy. Co byście polecili? Opłacić fakturę i liczyć na to, że wszystko będzie dobrze, czy zawrzeć dodatkowo jakąś umowę? Jeśli tak to jaką?

Pozdrawiam


RE: Zakup w sieci za dużą kwotę. - twardy - 06-12-2020 19:03

(06-12-2020 18:29)SKOR514 napisał(a):  Czy opłacona faktura daje mi jakiekolwiek zabezpieczenie?

Co masz na mysli przez zabezpieczenie? Moze Ci najzwyczajniej w swiecie nie wyslac towaru.


RE: Zakup w sieci za dużą kwotę. - radek0389 - 06-12-2020 19:09

Zawsze możesz osobiście podjechać i odebrać towar, w Polsce w zasadzie nigdzie nie jest przesadnie daleko, odpadnie też koszt dostawy. Pierwszy odbiór osobisty dla sprawdzenia kontrahenta, potem już standardowa dostawa.


RE: Zakup w sieci za dużą kwotę. - itmaster - 06-12-2020 19:30

Proś o terminową fakturę, którą opłacisz dopiero po dostarczeniu towaru. Trochę szkoda ryzykować dla 5k zł, bo potem będziesz musiał się bawić w windykacje.


RE: Zakup w sieci za dużą kwotę. - Ascoran - 06-12-2020 22:00

Zawsze możesz poprosić o wystawienie towaru na allegro - to najbezpieczniejsza forma. Ale skoro sprzedający prowadzi działalność, to są bardzo małe szanse że nie wyśle towaru, bo bardzo łatwo będzie go przecież pociągnąć do odpowiedzialności.


RE: Zakup w sieci za dużą kwotę. - Oskarqq - 07-12-2020 10:14

(06-12-2020 22:00)Ascoran napisał(a):  Zawsze możesz poprosić o wystawienie towaru na allegro - to najbezpieczniejsza forma. Ale skoro sprzedający prowadzi działalność, to są bardzo małe szanse że nie wyśle towaru, bo bardzo łatwo będzie go przecież pociągnąć do odpowiedzialności.

Na allegro jest duża prowizja, więc wątpię by sprzedający chciał stracić kilka stówek. Dodatkowo szanse wcale nie są małe. Może pociągnąć do odpowiedzialności, ale zanim dojdzie do windykacji, to może minąć kilka lat, zanim zobaczy jakieś pieniądze i to w kolorowym scenariuszu, bo windykowanie dłużników nie jest wcale takie proste. Dodatkowo mówimy tutaj o JDG, bo w przypadku sp zoo, krętacz może np. przekręcić kilka/kilkadziesiąt osób i ogłosić upadłość, potem sądy i kolejne wiele lat, a i pieniędzy raczej nie odzyska.

Najbezpieczniej, najpierw produkt, potem kasa. Albo tak jak Radek pisał, możesz po prostu podjechać po produkty.


RE: Zakup w sieci za dużą kwotę. - Vasaki - 07-12-2020 16:48

O jejciu Big Grin
Wystawia fakture i wysyła towar, jeżeli faktura nie idzie na termin to wystawia proforme.

W przypadku opłaconej proformy a nie wysłanego towaru sprawy załatwiasz dosyć szybko.

1. Pismo upominające -> brak odpowiedzi - > windykacja

Btw, nie ma co się bać, gościowi pewnie też zależy na współpracy a nie jednorazowej sprzedaży.
Warunkiem dla ciebie -> przy przelewie sprawdź czy adres konta bankowego jest przypisany do białej listy.


RE: Zakup w sieci za dużą kwotę. - PremAccHack - 07-12-2020 18:38

Sprawdź również dane czy proforma jest wystawiona na jego firmę czy kolegi lub UJ wie kogo. Z tym też bywa różnie.
Jak ci wystawi jakąś lewa to też jest kiepsko.


RE: Zakup w sieci za dużą kwotę. - Vasaki - 08-12-2020 13:04

Wszystkie dane muszą się po prostu zgadzać, jak chcesz to podeślij mi nip na PW lub GG.
Często robię zakupy z nowymi podmiotami i w sumie za większe kwoty.
Dwa razy miałem problem z odzyskaniem płatności po braku dostawy, lecz udało się to szybko załatwić przez mój dział prawny (księgowa XD).