Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Gmail – ile można wysyłać wiadomości dziennie, aby nie trafić do spamu? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Social Media (/Forum-Social-Media-356)
+--- Wątek: Gmail – ile można wysyłać wiadomości dziennie, aby nie trafić do spamu? (/Temat-Gmail-%E2%80%93-ile-mozna-wysylac-wiadomosci-dziennie-aby-nie-trafic-do-spamu-169923)



Gmail – ile można wysyłać wiadomości dziennie, aby nie trafić do spamu? - Soplica - 26-11-2020 15:52

Cześć. Czy na gmailu są jakieś limity ile mogę wysłać wiadomości dziennie, aby nie wpaść do spamu? Czasami piszą do mnie klienci, że odczytali późno wiadomość, bo była w spamie. A ja kilka wiadomości dziennie wysyłam co kilka dni. Od czego to zależy?

Pozdrawiam.


RE: Gmail – ile można wysyłać wiadomości dziennie, aby nie trafić do spamu? - Jnvestor - 26-11-2020 16:20

Po wysłaniu 500 wiadomości w ciągu jednego dnia może pojawić się komunikat, że nie możesz już wysyłać maili. Nie ma to jednak nic wspólnego ze spamem, po prostu te maile nie zostaną wysłane. To, że u klientów wiadomości trafiły do spamu to oznacza, że algorytmy ich skrzynki pocztowej stwierdziły że to spam.
Najlepiej po prostu by było, gdyby dodali cię oni wszyscy to listy kontaktów na skrzynce, wtedy prawdopodobieństwo że wiadomość zostanie uznana za spam jest bardzo niska.


RE: Gmail – ile można wysyłać wiadomości dziennie, aby nie trafić do spamu? - mysc - 27-11-2020 00:03

(26-11-2020 15:52)Soplica napisał(a):  Czasami piszą do mnie klienci, że odczytali późno wiadomość, bo była w spamie. A ja kilka wiadomości dziennie wysyłam co kilka dni. Od czego to zależy?

Ilość wysyłanych wiadomości może mieć wpływ, ale tylko w połączeniu z innymi kryteriami. Dostawcy poczty - np. onet, interia, wp - wyłapią masową wysyłkę - jednak wcale nie jest pewne, że wrzucą ją do spamu.

Filtry analizują:

- Linki w mailach
- Treść wiadomości
- Tytuł
- Adres nadawcy
- Serwer nadawcy

Problematyczne najczęściej są pojedyńcze słowa, które w takim wypadku należy zastąpić synonimami. W przypadku linków, konieczne może się okazać maskowanie z przekierowaniem JS, czasem też z geotargetingiem.

Na początek, sprawdź sobie jak Twoje maila wyglądają w mail-testerze: https://www.mail-tester.com/

.


RE: Gmail – ile można wysyłać wiadomości dziennie, aby nie trafić do spamu? - xdax1 - 27-11-2020 13:02

Myślę też, że wpływ ma ile takie konto istnieje, czy jest nowe itd.
Wiadomo, że jeśli nowym kontem zaczniesz masowo wysyłać to szybko poleci.