Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Optymalizacja wypłat z programów partnerskich w kontekście kwoty wolnej od podatku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Optymalizacja wypłat z programów partnerskich w kontekście kwoty wolnej od podatku (/Temat-Optymalizacja-wyplat-z-programow-partnerskich-w-kontekscie-kwoty-wolnej-od-podatku-169666)



Optymalizacja wypłat z programów partnerskich w kontekście kwoty wolnej od podatku - kariolmax - 02-11-2020 00:23

Witam Was serdecznie!
Dorabiam w internecie promując produkty z sieci partnerskich (dokładnie produkty finansowe) i tak jak kilka lat temu, planuję to rozliczyć na ryczałcie (najem powierzchni reklamowej 8.5%, PIT-28), ale ten typ dochodów nie jest objęty kwotą wolną od podatku. Nie jestem jeszcze zarejestrowany w US jako płatnik takiego podatku, a więc zrodziło się w mojej głowie pytanie (programy partnerskie to mój jedyny dochód na ten moment pomijając stypendia i inwestycje), czy nie lepiej byłoby pierwsze ~8000zł wypłacić bez zgłaszania się w Urzędzie, aby zostało to opodatkowane na zasadach ogólnych (wtedy nie zapłaciłbym od tej kwoty jakiegokolwiek podatku), a pozostałą kwotę rozliczyć na zasadach ryczałtu 8.5%. Dzięki temu zmaksymalizowałbym swoje dochody, ponieważ jak dobrze wiadomo, w Polsce mamy skalę degresywną w przypadku kwoty wolnej od podatku i wypłata większej sumy spowodowałaby jej wyższe opodatkowanie. Czy jest to możliwe i zgodne z prawem? Próbował ktoś takiego "sposobu"? Czy dobrze myślę, że dochody wykazywane na PIT-28 nie wpływają na dochód obecny w PIT-36 (jeśli się nie mylę, tam powinienem umieścić zarobioną kwotę w rubryce "najem/dzierżawa"), który obejmuje zwolnienie z podatku do w/w ~8000zł?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie!