Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wifi - dobry zasięg i słaby internet - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Wifi - dobry zasięg i słaby internet (/Temat-Wifi-dobry-zasieg-i-slaby-internet-169570)



Wifi - dobry zasięg i słaby internet - radek0389 - 21-10-2020 18:16

Witajcie, mam taki problem, że od jakiegoś czasu w pokoju, oddalonego 5 m od miejsca routera i przedzielonego od niego tylko ścianą z regipsa mam bardzo słaby internet po WIFI, mimo że sygnał jest ok, jedna "kreska" mniej niż w salonie, gdzie urządzenie jest podłączone.
Wymieniłem router na nowy (stary miał już 9 lat), działa on tylko jednak na częstotliwości 2,4 Nic to nie zmieniło.
Sprawdziłem za pomocą aplikacji wifi analyzer, jakie kanały na tej częstotliwości będą optymalne, przy skanowaniu wifi, aplikacja co minutę pokazuje mi inne najlepsze kanały. Ustawiałem w routerze niemal każdy możliwy od 1 do 13 i żadnego efektu.

Macie pomysł jak rozwiązać problem?
Myślałem żeby kupić router 5 ghz albo kupić moduły PLC żeby puścić internet po sieci elektrycznej.
Jednak każde rozwiązanie wiąże się z zakupem nowego urządzenia, więc chciałbym mieć pewność, że problem się rozwiąże.


RE: Wifi - dobry zasięg i słaby internet - aron-baron - 21-10-2020 18:40

Kup wzmacniacz sygnału do kontaktu, włóż w drugim pokoju i masz full sygnał
Przykład
https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sygnalu-repeater-wifi-300mb-s-tenda-a9-8148566119?utm_medium=app_share&utm_source=facebook


RE: Wifi - dobry zasięg i słaby internet - radek0389 - 21-10-2020 18:50

Dzięki za podpowiedź. Ale ja nie mam problemu z sygnałem. U mnie wygląda tak, że coś zakłóca poprawne przesyłanie, jakby pozostałe sieci to powodowały.


RE: Wifi - dobry zasięg i słaby internet - itmaster - 21-10-2020 19:05

A na jednym urządzeniu Ci się tak dzieje, czy na każdym w tym miejscu?


RE: Wifi - dobry zasięg i słaby internet - radek0389 - 21-10-2020 19:26

Na każdym.


RE: Wifi - dobry zasięg i słaby internet - Pawlak093 - 21-10-2020 21:36

Jaka masz predkosc zaraz przy routerze (do 1m) na telefonie speedtest i na innym urzadzeniu i jaka masz predkosc za sciana 5m od rutera


RE: Wifi - dobry zasięg i słaby internet - radek0389 - 22-10-2020 04:18

Przy routerze ~30 mbps. W pokoju za ścianą raz 1,5. A czasem zmierzy 0,2 bądź wcale nie nawiążę połączenia z serwerem. Dodam że wszystko działało poprawnie przez 8 lat jak tu mieszkam. Problem zrodził się z kilka miesięcy temu.


RE: Wifi - dobry zasięg i słaby internet - radek0389 - 25-10-2020 18:42

Problem rozwiązany i temat do zamknięcia.
Info dla potomnych:
Problemem okazał się soundbar. Router mam na półce szafki RTV, bardzo blisko soundbara, gdzie belka łączy się z subwoferem na częstotliwości 2,4ghz. Stąd zakłócenia wifi, działającego na tej samej częstotliwości. Po wyłączeniu grajbelki, wszystkie urządzenia w domu wracają płynnie do świata online. Kupiłem router z 5 ghz, powinno być już okSmile.