Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Potrzebuję pomocy w optymalizacji reklam FB Ads - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: SocialMedia (/Forum-SocialMedia-451)
+--- Dział: Facebook (/Forum-Facebook-452)
+--- Wątek: Potrzebuję pomocy w optymalizacji reklam FB Ads (/Temat-Potrzebuje-pomocy-w-optymalizacji-reklam-FB-Ads-169494)



Potrzebuję pomocy w optymalizacji reklam FB Ads - kariolmax - 11-10-2020 18:36

Witam Was serdecznie,
od pół roku próbuję reklamować swój blog (returneo.pl) poprzez reklamy Facebook Ads. Staram się je dobrze targetować, wybieram opcję "Kliknięcia" jako cel reklamy, koszt na kliknięcie oscyluje w okolicach 0,7-1zł, a częstotliwość 1-1,3. Reklamuję produkty bankowe (konta osobiste) w ten sposób i łącznie z wydanych 1000zł na 5 kampanii (różnych produktów-postów z fanpage) udało mi się wygenerować zaledwie kilka rejestracji. Byłbym wdzięczny za pomoc (również płatną) osoby doświadczonej, najlepiej w kwestii promocji bankowych (widzę, że konkurencja również podejmuje działania reklamowe na Facebooku, więc musi się to opłacać).


RE: Potrzebuję pomocy w optymalizacji reklam FB Ads - malpa2 - 13-10-2020 11:44

Nie moja działka, ale do reklam na FB to ten koleś dużo ogarnia i ma sporą wiedzę - https://arturjablonski.com/ Są chyba płatne materiały, ale również newsletter darmowy i dużo można wyciągnąć.


Potrzebuję pomocy w optymalizacji reklam FB Ads - Snaggy - 13-10-2020 17:27

Jak duże grupy odbiorców targetujesz?

Pamiętaj, że im szersza jest grupa odbiorców tym powinieneś mniej płacić za zasięgi.

Nie znaczy to oczywiście że będziesz płacił mniej za kliknięcie.

Masz pixel na stronie?

Tworzysz grupy odbiorców podobnych z osób które zaangażowały się w treść na blogu?

Upewnij się, że masz też dobra kreacje reklamowa.

Czy treść na stronie jest skonstruowana tak aby zadbać o dobrą konwersję?


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


RE: Potrzebuję pomocy w optymalizacji reklam FB Ads - kariolmax - 14-10-2020 18:30

(13-10-2020 17:27)Snaggy napisał(a):  Jak duże grupy odbiorców targetujesz?

Pamiętaj, że im szersza jest grupa odbiorców tym powinieneś mniej płacić za zasięgi.

Nie znaczy to oczywiście że będziesz płacił mniej za kliknięcie.

Masz pixel na stronie?

Tworzysz grupy odbiorców podobnych z osób które zaangażowały się w treść na blogu?

Upewnij się, że masz też dobra kreacje reklamowa.

Czy treść na stronie jest skonstruowana tak aby zadbać o dobrą konwersję?


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Grupy po kilkaset tysięcy, a więc spore, pixela podpiąłem 3 dni temu, więc w najbliższym czasie zgromadzi wystarczającą ilość danych, aby zacząć analizę. Planuję puścić testowo kampanię z celem "sprzedaż" czyli kliknięciem w link do wniosku już w artykule, może to polepszy skuteczność. Tak, tworzę podobne grupy odbiorców. Uważam, że strona jest czytelna i łatwa w zrozumieniu, ale ciągle pracuję nad jej ulepszeniem.


RE: Potrzebuję pomocy w optymalizacji reklam FB Ads - alexandr - 30-11-2020 14:40

Spróbuj przez cel konwersja. Ja dla klientów (fb ads) testuje te dwa typu i w przypadku stron internetowych (ogólnie) lepiej sprawdza się cel konwersja.