Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Działalność niezarejestrowana - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Działalność niezarejestrowana (/Temat-Dzialalnosc-niezarejestrowana-169352)



Działalność niezarejestrowana - SKOR514 - 23-09-2020 20:13

Witajcie drodzy forumowicze!

Mam pewien pomysł na sklep internetowy, człowieka, który mi go postawi, hurtownie, która dostarczy produkty, jednak jest jeden problem. Nie mam DG. Wiem, że można prowadzić działalność niezarejestrowaną do, bodajże 1050zł. (o ile się nie mylę) Chciałbym skorzystać z tego przywileju na początku prowadzenia sklepu. Sprawdzić jego potencjał i jeśli okaże się, że to się jakoś kręci- założyć DG. Tutaj pytanie. To jednak sprzedaż, jest to prawnie dozwolone, jeśli dobrze rozumiem ustawę, jednak w takim wypadku nie mam jak wystawić paragonu. Co miałbym mówić klientowi, kiedy o niego zapyta? Czy przez to nie spotkają mnie nieprzyjemności? Druga sprawa, czy jest ktoś na forum, kto mocno siedzi w temacie DG i mógłby mi doradzić w kilku kwestiach (nawet płatnie, szanujmy swój czas). Jestem kompletnie zielony w temacie, zawsze używałem useme w swojej branży (copywriting) i jakoś wszystko się składało. Teraz tak, czy tak, chciałbym w najbliższej przyszłości założyć DG. Potrzebuje kogoś, kto "poprowadzi mnie za rękę", wytłumaczy co i jak nie tylko z DG, ale i dotacją o którą chciałbym się starać na starcie działalności.



Pozdrawiam!


RE: Działalność niezarejestrowana - Bartezx1997 - 23-09-2020 20:22

Możesz wystawić fakturę / rachunek


RE: Działalność niezarejestrowana - Gremquen - 23-09-2020 21:01

Ja prowadzę działalność od lipca i sprzedaję towar, ale korzystam ze zwolnienia z kasy fiskalnej, nic nie dołączam, na 700 transakcji nie miałem ani jednego pytania o paragon, więc nie szukaj sobie usprawiedliwien na siłe tylko działaj byku Smile

Eksperymentowałem z wydrukiem takiego "potwierdzenia zamówienia" z systemu ale ostatecznie za duzo czasu schodzi, a jest to do niczego niepotrzebne.(przynajmniej w moim przypadku no bo produkt to nie jest cos co np. klient bedzie potem chcial sprzedac za kupe kasy jako uzywane i dolaczyc paragon jak to np. ze smartfonami).


RE: Działalność niezarejestrowana - Jnvestor - 23-09-2020 21:14

To nie jest jakby co 1050 złotych, tylko 50% pensji minimalnej, więc obecnie 1300 złotych.
Mam nadzieję, że wiesz o tym, że ta kwota do której możesz prowadzić działalność nierejestrowaną to jest przychód, a nie dochód. Jeśli więc kupisz towar z hurtowni za 1000 złotych, a sprzedasz za 1300, to mimo że zarobiłeś jedynie 300 złotych, już osiągnąłeś maksymalny limit.


RE: Działalność niezarejestrowana - Oskarqq - 23-09-2020 21:18

Pamiętaj tylko, że jest to 1300zł przychodu, a nie 1300zł zysku. Paragonów i faktur wystawiać nie musisz przy niezarejestrowanej dg, jednakże musisz go wystawić w przypadku gdy klient będzie chciał taki otrzymać. Ale nie potrzebujesz do tego od razu kasy fiskalnej, najlepiej na ministerstwie finansów sobie poczytaj o niezarejestrowanej działalności. Wszystko jest przejrzyście opisane, sam ostatnio zgłębiałem temat.


RE: Działalność niezarejestrowana - JakubZakrzewski - 23-03-2021 00:27

W 2021 roku jest to już 1400 zł przychodu.