Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak działa revolut? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: Revolut (/Forum-Revolut-457)
+---- Wątek: Jak działa revolut? (/Temat-Jak-dziala-revolut-169304)

Strony: 1 2 3 4


Jak działa revolut? - vky - 18-09-2020 18:00

witam.

Chciałbym, abyście się drodzy użytkownicy revoluta wypowiedzieli.

1. czy z revoluta można robić przelewy (płacić rachunki) np. orange, tmobile i inne?

2. czy revolut ma blika?

3. czy można wypłacać z bankomatów?

4. czy mogę podać w pracy konto aby wpływała wypłata?

5. jaka prowizja jest za karte? wpływ do około 2000 netto na miesiąc.


dziękuje za konkretne odp. jeśli zły dział, proszę o przeniesienie.


RE: Jak działa revolut? - Jnvestor - 18-09-2020 18:10

1. Tak
2. Nie
3. Tak
4. Tak
5. 0/msc za podstawową kartę


RE: Jak działa revolut? - vky - 18-09-2020 18:12

super, a czym różni się podstawowa karta od innej?

limitem wypłaty w bankomacie? czy wpływami na te konto?


RE: Jak działa revolut? - Jnvestor - 18-09-2020 18:14

Na podstawowym koncie do 800 złotych masz darmowe wypłaty z bankomatów, na wyższych planach kwota się zwiększa, do tego jeszcze parę innych różnic.
Tutaj masz porównanie:
https://www.revolut.com/pl-PL/nasz-cennik


RE: Jak działa revolut? - vky - 18-09-2020 18:18

dziękuje za odpowiedź.

myśle, że temat się przyda dla innych świeżaków.

a jeszcze mam pytanie, czy rejestrując się na revolucie, uzyskując konto oraz karte, dostaje normalny numer konta, na które mogę wpłacać hajs?

bo czytałem na innym forum o innym podobnym temacie do revoluta, ze w tytule trzeba podać ID. co wyklucza przelewy z zakładu pracy.
oraz czy jest on polski?


RE: Jak działa revolut? - Jnvestor - 18-09-2020 19:00

Tak, dostaje się normalny polski numer konta do przelewów w złotówkach.
W aplikacji gdy wchodzę w zakładkę z informacjami o koncie to jest moje imię i nazwisko, a niżej numer konta - nie ma nic o żadnym ID.
Jest też inny numer przeznaczony do przelewów zza granicy, więc spokojnie można w różnych walutach przyjmować kasę.


RE: Jak działa revolut? - vky - 18-09-2020 19:16

dzieki, perfekcyjnie wytłumaczyłeś Smile


RE: Jak działa revolut? - Eduardo213 - 18-09-2020 20:37

Miałem podobne pytania. Kilka razy myślałem o tym, żeby zalozyc tam konto, często bywałem za granicą, jednak zawsze odrzucalo mnie to, że jest sporo tematów, postów, o tym jak Revolut potrafi za nic blokować konto, potem wysyłasz wszystkie dokumenty, papiery. Na grupie Revoluta na fb, nawet były tematy jak ludzie mieli blokowane konta i w celu odblokowania musieli wysłać umowy o pracę, skad takie zarobki itd. A nawet kilka przypadków gdzie klienci musieli wysyłać do sprawdzenia czy pieniądze są legalne, umowy innych domowników, nie wiem co ma to na celu, ale dziwne sprawy.
Ostatnio sporo na wykopie widzialem osób które pisały, że blokowali im konta, później zeby odblokować to bardzo dużo czasu potrzeba.
Pewnie znajdzie się dużo osob, które będą bronić Revoluta, jednak nie chciałbym nagle mieć zablokowanych oszczędności.
Swoja droga dzięki takim fintechą, nawet w Polskich bankach sa dobre warunki korzystania wymuszone wlasnie przez takie instytucje. Big Grin


RE: Jak działa revolut? - Jnvestor - 18-09-2020 21:56

(18-09-2020 20:37)Eduardo213 napisał(a):  Miałem podobne pytania. Kilka razy myślałem o tym, żeby zalozyc tam konto, często bywałem za granicą, jednak zawsze odrzucalo mnie to, że jest sporo tematów, postów, o tym jak Revolut potrafi za nic blokować konto, potem wysyłasz wszystkie dokumenty, papiery. Na grupie Revoluta na fb, nawet były tematy jak ludzie mieli blokowane konta i w celu odblokowania musieli wysłać umowy o pracę, skad takie zarobki itd. A nawet kilka przypadków gdzie klienci musieli wysyłać do sprawdzenia czy pieniądze są legalne, umowy innych domowników, nie wiem co ma to na celu, ale dziwne sprawy.
Ostatnio sporo na wykopie widzialem osób które pisały, że blokowali im konta, później zeby odblokować to bardzo dużo czasu potrzeba.
Pewnie znajdzie się dużo osob, które będą bronić Revoluta, jednak nie chciałbym nagle mieć zablokowanych oszczędności.
Swoja droga dzięki takim fintechą, nawet w Polskich bankach sa dobre warunki korzystania wymuszone wlasnie przez takie instytucje. Big Grin

To nie jest tak, że oni sami ot tak żeby komuś zrobić na złość blokują konto. Wynika to wszystko z przepisów prawa. Banki i różne inne instytucje finansowe są zobowiązane do posiadania procedur AML (Anti-money laundering), czyli przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy. W związku z tym muszą czasem zrobić taką kontrolę jeśli algorytm wyłapie coś podejrzanego. Gdyby nie sprawdzali ludzi, a potem okazałoby się że jednak ktoś pierze pieniądze, to wtedy Revolut miałby problemy.


RE: Jak działa revolut? - vky - 19-09-2020 01:02

śmiało się wypowiadajcie w temacie Smile