Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Najkorzystniejsze przewalutowanie. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: Inne (/Forum-Inne-334)
+---- Wątek: Najkorzystniejsze przewalutowanie. (/Temat-Najkorzystniejsze-przewalutowanie-168940)



Najkorzystniejsze przewalutowanie. - cashsion - 05-08-2020 12:23

Cześć. 

Gdzie najlepiej przewalutować niewielkie pieniądze po korzystnym kursie (w sensie, bez dużej prowizji)?
Warto korzystać z czegoś innego niż Revolut? (Revolut potrafi sypnąć groszem za założenie konta albo polecenie, czekam aż zrobią jakąś ofertę xD).

Po krótkim researchu wyselekcjonowałem: TransferWise, Monese, Curve i N26. Nie wiem co z tego wszystkiego wybrać. 
Czy może jednak nie warto szukać alternatyw i założyć po prostu Revoluta?


RE: Najkorzystniejsze przewalutowanie. - Jnvestor - 05-08-2020 13:09

Transferwise i tego typu strony to się opłacają jak robisz przelew do kogoś za granicę, a nie jak sam do siebie kasę wysyłasz.

Niekoniecznie do małych kwot potrzebujesz Revoluta, to zależy jakie kwoty masz na myśli, być może dla paru groszy oszczędności wcale to nie jest potrzebne, a wystarczy jakiś zwykły kantor internetowy.
Przykładowo gdy obecnie wymieniasz 100 złotych na euro, to dostajesz:
22,76 euro na Revolut
22,72 euro na walutomat.pl
22,70 euro na cinkciarz.pl

Jak widać różnica nie jest wielka.


RE: Najkorzystniejsze przewalutowanie. - malpa2 - 20-08-2020 13:00

A co konkretnie chcesz zrobić?

Jesli kupić/sprzedać walute to napisz priv, podam ci stronę gdzie wymienisz bez prowizji i bez spreadu do 1000 jednostek waluty.

A oprócz tego to cinkciarz.pl -> transakcje społecznościowe. I są lepsi od walutomatu więc ten post wyżej wprowadza w błąd.


RE: Najkorzystniejsze przewalutowanie. - sheko12 - 20-08-2020 14:21

Dlaczego na priv?
Ja też szukam takiej strony, gdzie korzystne zmienię pieniążki. Można prosić o publiczny link? na priv to nie wiadomo, czy nie wyślesz jakiegoś lewego linku Wink


RE: Najkorzystniejsze przewalutowanie. - malpa2 - 21-08-2020 10:24

Haha spokojnie, mam tu już jakąś renomę a każdy kto ze mną robił transakcje to potwierdzi Wink
Zapraszam do kontaktu Wink