Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Baza e-maili i ograniczenia - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Baza e-maili i ograniczenia (/Temat-Baza-e-maili-i-ograniczenia-168805)



Baza e-maili i ograniczenia - Jestem Warzywem - 22-07-2020 16:45

Witajcie!


Mam pytanie, posiadam ofertę w kampanii reklamowej na fejsie, która kieruje bezpośrednio na adres e-mail. Klienci piszą na G-Maila, jednocześnie zapisuje się wtedy ich e-mail gdy chce wysłać wiadomość do kilku osób na raz.

Na ten moment mam nową ofertę, powiedzmy mam około 200 osób które napisały do mnie na @, jak będę chciał teraz ponownie im wysłać nową ofertę, to muszę gdzieś to zgłaszać lub dodawać dopisek na końcu wiadomości że jeżeli nie życzą sobie, to mogę już nie wysyłać do nich wiadomości?

Jaki jest maksymalny limit osób które mogę dodać do odbiorców aby wiadomość nie trafiła do "SPAMu"?


RE: Baza e-maili i ograniczenia - mysc - 23-07-2020 02:17

Oficjalnie każda baza mailowa powinna być zgłoszona Wink


(22-07-2020 16:45)Jestem Warzywem napisał(a):  Jaki jest maksymalny limit osób które mogę dodać do odbiorców aby wiadomość nie trafiła do "SPAMu"?

Nie ma takiego limitu, wszystko zależy Wink Filtry analizują m.in.:

- Linki w mailach
- Treść wiadomości
- Tytuł
- Adres nadawcy
- Serwer nadawcy

Problematyczne najczęściej są pojedyńcze słowa, które w takim wypadku należy zastąpić synonimami. W przypadku linków, konieczne może się okazać maskowanie z przekierowaniem JS.

Każdy operator pocztowy (onet, wp, o2, gmail,interia) ma inne filtry i inne limity. Dodatkowo im większa liczba odbiorców przy jednej rozsyłce - tym czulsze filtry.

Także nie ma prostych odpowiedzi. Mailing trzeba testować przed rozsyłką -> na wszystkich popularnych skrzynkach. Dobrym pomysłem jest także podział listy mailowej na kilka mniejszych.


RE: Baza e-maili i ograniczenia - O1INKK2973 - 23-07-2020 13:46

najlepiej to stworzyć sobie jakiś prosty skrypt, który wyśle każdego e-maila bezpośrednio do każdej osoby. Dobrze byłoby również gdyby każdy email był podpisany np [Jan Kowalski => [email protected]]


RE: Baza e-maili i ograniczenia - MyLead.pl - 31-07-2020 14:40

Cześć @[Jestem Warzywem],
możesz również uruchomić reklamy na Facebooku, które oparte są na tzw. Lead Generation. W taki sposób, użytkownicy będą wypełniali formularz swoimi danymi, w tym adresem e-mail. Takie dane często są uzupełniane automatycznie przez Facebooka i użytkownik bezpośrednio wyraża zgodę na przetwarzanie danych, dzięki czemu Ty możesz później nimi zarządzać i korzystać z nich do celów marketingowych.

Warto także pomyśleć o automatyzacji takich działań. Narzędzie do automatyzacji mailingu nie jest drogie, więc nie musisz mieć dużego budżetu, a z pewnością uschematyzuje Ci ono działania.

Gdybyś miał inne pytania zapraszamy do kontaktu.

Z pozdrowieniami, Marta, MyLead.


RE: Baza e-maili i ograniczenia - KingaSkyShop - 02-08-2020 23:31

Na początku, kiedy podawali adres mailowy powinieneś zamieścić w jakim zakresie te dane będa przetwarzane. Osoba zaznacza checkbox i się godzi na takie działania.
W dalszych krokach musisz umożliwić komuś wypisanie się z takiej listy np. poprzez przycisk "anuluj subskrybcję" udostępniany przez wszystkie narzędzia mailingowe.