Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
W co inwestować? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: W co inwestować? (/Temat-W-co-inwestowac-168501)



W co inwestować? - patrolpxd - 29-06-2020 11:47

Cześć,
szukam inspiracji w co można zainwestować (kwota ok. 5-7k zł) i dorzucać cyklicznie co miesiąc (3-5k zł) w miarę bezpiecznie (nie spodziewam się że po miesiącu - dwóch kwota mi się zwróci), ale żeby coś tam kapało sobie cały czas Big Grin

Ktoś może ma jakiś pomysł? Rolleyes
Zapraszam do dyskusji!


RE: W co inwestować? - Morwa - 04-07-2020 07:40

Obecnie, to jeszcze srebro jest tanie. No i niektóre Akcje, ETF-y, ale mogą jeszcze spaść i trzeba mieć to na uwadze. Z ETF polecam UUUU (taki skrót, w google znajdziesz), jest tani, od strony kapitałowej dobry, no i jak się trochę poczyta, to widać, że coraz więcej krajów na nowo zaczyna się interesować tym sektorem.


RE: W co inwestować? - Jnvestor - 04-07-2020 09:03

Myślę, że Mintos może cię zainteresować - w skrócie to inwestujesz w pożyczki, większość z nich jest zabezpieczona, więc nie tracisz jak ktoś przestanie spłacać. Kilkanaście % rocznie można spokojnie na tym wyciągnąć.

Jeśli chodzi o coś bardziej ryzykownego to akcje. Dorzucę 2 pomysły od siebie, sam wrzuciłem w to kilka tysięcy złotych, mam nawet dziennik na forum.
Akcje polskich banków - spadły mocno przez spadek stóp procentowych. Upadek im jednak nie grozi, zyski wciąż są, jeśli więc wierzysz, że za jakiś czas stopy procentowe wzrosną, możesz się nad tym zastanowić.
Linie lotnicze, przykładowo któreś z amerykańskich jak American Airlines, United Airlines, Delta Air Lines - poszło mocno w dół, obecnie mają duże straty, jednak jeśli wierzysz, że niedługo wszystko zacznie normalnie latać jak przed pandemią i linie nie zbankrutują to możesz się nad tym zastanowić - dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo fakt, że rząd amerykański daje im jak na razie trochę kasy na przetrwanie.


RE: W co inwestować? - qwerty_89 - 04-07-2020 19:55

Jeśli są to Twoje wszystkie oszczędności to mimo wszystko zacząłbym od czegoś bardziej bezpiecznego. Lokaty i konta oszczędnościowe są dziś bardzo słabo oprocentowane, ale myślę, że inwestycja w kilka bezpiecznych funduszy pozwoli wygenerować ok. 3-5%. Po zbudowaniu poduszki bezpieczeństwa będziesz mógł przejść w nieco bardziej ryzykowne inwestycje.


RE: W co inwestować? - antykt - 05-07-2020 08:41

nie trać czasu na mintosy lokaty i konta zajmij się akcjami i giełdą tam naprawdę można zarobic kasę wejdż i sprawdż


RE: W co inwestować? - barnej - 20-11-2020 12:59

Najlepiej inwestować w ziemię i nieruchomości.