Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wysłanie maila z propozycją współpracy - Rodo, prawo telekomunikacyjne - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wysłanie maila z propozycją współpracy - Rodo, prawo telekomunikacyjne (/Temat-Wyslanie-maila-z-propozycja-wspolpracy-Rodo-prawo-telekomunikacyjne-168468)



Wysłanie maila z propozycją współpracy - Rodo, prawo telekomunikacyjne - Soplica - 26-06-2020 16:02

Cześć, wiecie czy prowadząc np. forum internetowe mogę napisać do firm, które mogłyby być potencjalnie zainteresowane reklamą na nim? Pytałem w grupie o RODO, ale zero konkretów. Nie była by to typowa oferta handlowo-reklamowa tylko po prostu pytałbym takich firm czy chciałyby współpracować.

Jeśli ktoś ogarnia temat to byłoby mi miło Smile


RE: Wysłanie maila z propozycją współpracy - Rodo, prawo telekomunikacyjne - rachman - 26-06-2020 17:25

Nie mam 100% pewności ale na firmowe maile można pisać zapytania. Na prywatne to inna sprawa.


RE: Wysłanie maila z propozycją współpracy - Rodo, prawo telekomunikacyjne - Ascoran - 26-06-2020 19:01

Można bez obaw wysyłać takie maile, przecież maile do firm są publicznie dostępne dla każdego - tak się przecież nawiązuje współprace.
Ale niestety z doświadczenia wiem że 99% takich maili trafi od razu do kosza, a przynajmniej ja tak robię, więc staraj zaciekawić czymś w pierwszych zdaniach swojego potencjalnego kontrahenta Smile


RE: Wysłanie maila z propozycją współpracy - Rodo, prawo telekomunikacyjne - Soplica - 26-06-2020 19:12

(26-06-2020 17:25)rachman napisał(a):  Nie mam 100% pewności ale na firmowe maile można pisać zapytania. Na prywatne to inna sprawa.

Tak, chodzi mi tylko o wyłącznie firmowe, w których nie ma imienia i nazwiska osoby prowadzącej jdg. Np [email protected]

(26-06-2020 19:01)Ascoran napisał(a):  Można bez obaw wysyłać takie maile, przecież maile do firm są publicznie dostępne dla każdego - tak się przecież nawiązuje współprace.
Ale niestety z doświadczenia wiem że 99% takich maili trafi od razu do kosza, a przynajmniej ja tak robię, więc staraj zaciekawić czymś w pierwszych zdaniach swojego potencjalnego kontrahenta Smile

Pewnie jakbym pisał na fanpage'u do firm to byłby większy odzew. Ale kiedyś spróbowałem to nie było źle. Na 100 maili 10-20 firm odpisało a 3-5 było zainteresowanych współpracą. Tylko tak pytam tutaj, żeby w coś się nie wjebać.


RE: Wysłanie maila z propozycją współpracy - Rodo, prawo telekomunikacyjne - Soplica - 27-06-2020 00:36

[Obrazek: komentarz_qqhwpen.png]


RE: Wysłanie maila z propozycją współpracy - Rodo, prawo telekomunikacyjne - Jnvestor - 27-06-2020 09:16

Równie dobrze można powiedzieć, że jak wystawiasz przykładowo ogłoszenie sprzedaży telefonu, to jeśli ktoś napisze ci na maila propozycje ceny to można to uznać za ofertę handlową. Czy miał ktoś z takiego powodu jakieś problemy?
Jak firma podaje na swojej stronie maila kontaktowego, to chyba po to by jego używać, prawda?

W ogóle nikt by się nawet nie chciał bawić w jakieś zgłaszanie tego, że ktoś wysłał komuś maila. Jak nie chce się dostawać maila od konkretnej osoby, oznacza się wiadomość jako spam, blokuje się, nic więcej. Nawet gdyby to było nielegalne, to firma nic by nie zyskała na takim zgłoszeniu.


RE: Wysłanie maila z propozycją współpracy - Rodo, prawo telekomunikacyjne - Ascoran - 27-06-2020 09:24

Serio myślisz że jakaś firma Cie pozwie za jednego maila o współpracę? Nikt nie ma czasu i chęci żeby kogokolwiek pozywać za jednego głupiego maila, bo zajmie im to za dużo czasu... Chyba że planujesz wysyłać 100 maili dziennie do danej firmy, wtedy już mogą się wkurzyć, ale też by Cie nie pozwali tylko wpisali Twój mail na czarną listę...


RE: Wysłanie maila z propozycją współpracy - Rodo, prawo telekomunikacyjne - Soplica - 27-06-2020 17:09

(27-06-2020 09:24)Ascoran napisał(a):  Serio myślisz że jakaś firma Cie pozwie za jednego maila o współpracę? Nikt nie ma czasu i chęci żeby kogokolwiek pozywać za jednego głupiego maila, bo zajmie im to za dużo czasu... Chyba że planujesz wysyłać 100 maili dziennie do danej firmy, wtedy już mogą się wkurzyć, ale też by Cie nie pozwali tylko wpisali Twój mail na czarną listę...

Też tak myślę. Po prostu w takich grupach na FB jak RODO itp ludzie są wyczuleni na takie coś i pewnie po prostu piszą, jak to jest zgodnie z prawem. A że pewnie jest to słabo egzekwowane to ludzie to robią. Też myślę, że jak raz napiszę do danej firmy z ofertą współpracy to nic się nie stanie.


RE: Wysłanie maila z propozycją współpracy - Rodo, prawo telekomunikacyjne - alexandr - 30-11-2020 15:09

Można wysyłać maila, natomiast żeby ktoś mógł otrzymać od Ciebie ofertę handlowąmusi Ci odesłać zgodę na jej wysłanie.