Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Własna Firma (/Forum-Wlasna-Firma-447)
+--- Dział: Działalność gospodarcza (/Forum-Dzialalnosc-gospodarcza-387)
+--- Wątek: Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 (/Temat-Darmowe-5000zl-dla-przedsiebiorcow-Bezzwrotna-pozyczka-Tarcza-4-0-168264)

Strony: 1 2 3 4


Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 - Admin - 08-06-2020 15:02

Heja,

nie wiem czy wszyscy skorzystali, nie mniej informuje i przypominam.

Rząd przewiduje umorzenie pożyczki z PUP dla przedsiębiorców którzy w ciągu trzech miesięcy od jej przyznania, nadal będą prowadzić działalność gospodarczą.

Pożyczka jest praktycznie dostepna dla każdego przedsiębiorcy spełniającym powyższy wymóg, większość moich znajomych prowadzących działalność już otrzymała 5000zł, ja sam dopiero dziś zgłosiłem wniosek, zajęło to dosłownie pare minut (wszystko online). W większych miastach czekało się do kilku tygodni, w mniejszych jak u mnie około 7 dni.


Mikropożyczka dla przedsiębiorców w wysokości 5000 złotych jest jednym ze flagowych elementów ustawy antykryzysowej, co najciekawsze według ostatnich zapowiedzi rządu jej umorzenie będzie możliwe bez składania dodatkowych wniosków.

Według informacji które znalazłem zostało już przyznanych zostało 1,17 mln mikropożyczek na łączną kwotę 5,83 mld złotych.


Tu macie link do wniosku online o mikropożyczkę:
https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup?eform=PSZ-PKDG#/inneSprawy/wyborUrzedu

potrzebny wam będzie podpis elektroniczny LUB podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP, ten drugi bardzo prosto uzyskać, wystarczy weryfikacja przez konto bankowe która zajmuje dosłownie 1 minute.

Profil zaufany możecie stworzyć tutaj:
https://pz.gov.pl/pz/index

Instrukcja ntt znajdziecie tutaj: https://psz.praca.gov.pl/documents/10240/11841826/Instrukcja%20jak%20za%C5%82o%C5%BCy%C4%87%20Profil%20Zaufany.pdf/8d8c2a5d-a62a-4428-9d64-61c3e9917934?t=1585067115066


RE: Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 - kotek34 - 08-06-2020 16:15

Zlozylem i czekam, wniosek zlozylem przez EPUAP 29 kwietnia. Dwoch moich znajomych juz dostalo (czekali okolo poltora miesiaca od zlozenia wniosku). Dostali tyle o ile wnioskowali czyli rowne 5k.


RE: Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 - lyczkus - 09-06-2020 07:51

potwierdzam też mi wpadło tydzień temu. Pytanie czy umorzą na 100% ?


RE: Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 - Admin - 13-06-2020 10:13

umorzą Smile po 2 dniach od momentu zgłoszenia też dostałem Smile


Niedawno pojawiła się poprawka Tarczy Antykryzysowej 4.0, w której jest informacja iż przedsiębiorca będzie miał możliwość umorzenia mikropożyczki bez składania dodatkowego wniosku.
Informacje o tym, czy działalność nadal jest prowadzona, Powiatowe Urzędy Pracy weryfikowałyby na podstawie danych z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Poprawkę można znaleźć na stronach sejmowych w druku nr 390 w art. 15zzd, ust. 7.
Zamiar wprowadzenia tej zmiany został potwierdzony 2 czerwca na konferencji prasowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.


RE: Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 - Alcatrazo95 - 13-06-2020 11:11

Z tego co ja się w tym temacie swego czasu dowiedziałem to jednym z głównych warunków jest również ciągłe prowadzenie DG co najmniej od 28 lutego br. Ja czekałem dokładnie 16 dni Wink


RE: Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 - Twarzy - 15-06-2020 12:10

Należy tylko pamiętać, że są to środki, których przeznaczeniem są koszty bieżące. Sporo osób o tym zapomina, a na w tym momencie nie wiemy czy i jak będzie to kontrolowane.


RE: Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 - Admin - 16-06-2020 18:23

doszedł mi jeszcze pdf na poczte z ktorego wynika ze jednak ten wniosek o umorzenie lepiej wypelnic, cytat:


§ 3
1. Pożyczka podlega umorzeniu pod warunkiem, że Pożyczkobiorca przez okres 3 miesięcy od
dnia jej udzielenia, będzie prowadził działalność gospodarczą.
2. Jeżeli Pożyczkobiorca spełnia warunek, o którym mowa w ust. 1, składa do Urzędu Pracy
wniosek o umorzenie pożyczki w terminie 14 dni od dnia spełnienia tego warunku.
3. We wniosku o umorzenie pożyczki Pożyczkobiorca składa oświadczenie o prowadzeniu
działalności gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia. Oświadczenie
składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
4. Wzór wniosku o umorzenie pożyczki stanowi załącznik nr 2 do umowy.
§ 4
1. Niespełnienie warunku, o którym mowa w § 3 ust. 1 albo niezłożenie wniosku, o którym mowa
w § 3 ust. 2, powoduje obowiązek spłaty pożyczki zgodnie z harmonogramem ustalonym przez
Urząd Pracy.
2. W przypadku niespełnienia warunku, o którym mowa w § 3 ust. 1 albo niezłożenia wniosku,
o którym mowa w § 3 ust. 2, Urząd Pracy przesyła Pożyczkobiorcy harmonogram spłaty
pożyczki wraz z numerem rachunku bankowego do spłaty pożyczki.
3. W przypadku niespłacenia raty zgodnie z harmonogramem spłaty pożyczki, naliczone będą
odsetki ustawowe za opóźnienie od dnia wymagalności raty do dnia faktycznej jej zapłaty.
4. Opóźnienie w spłacie co najmniej 2 rat może być podstawą wypowiedzenia umowy pożyczki.
5. W przypadku wypowiedzenia umowy pożyczki Pożyczkobiorca zwraca pozostałą do spłaty
kwotę pożyczki w terminie 30 dni od dnia wypowiedzenia umowy pożyczki.
6. W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę pozostałej kwoty pożyczki w terminie
wskazanym w ust. 5 nalicza się odsetki ustawowe za opóźnienie.


RE: Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 - Twarzy - 16-06-2020 20:29

(16-06-2020 18:23)Admin napisał(a):  doszedł mi jeszcze pdf na poczte z ktorego wynika ze jednak ten wniosek o umorzenie lepiej wypelnic, cytat:


§ 3
1. Pożyczka podlega umorzeniu pod warunkiem, że Pożyczkobiorca przez okres 3 miesięcy od
dnia jej udzielenia, będzie prowadził działalność gospodarczą.
2. Jeżeli Pożyczkobiorca spełnia warunek, o którym mowa w ust. 1, składa do Urzędu Pracy
wniosek o umorzenie pożyczki w terminie 14 dni od dnia spełnienia tego warunku.
3. We wniosku o umorzenie pożyczki Pożyczkobiorca składa oświadczenie o prowadzeniu
działalności gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia. Oświadczenie
składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
4. Wzór wniosku o umorzenie pożyczki stanowi załącznik nr 2 do umowy.
§ 4
1. Niespełnienie warunku, o którym mowa w § 3 ust. 1 albo niezłożenie wniosku, o którym mowa
w § 3 ust. 2, powoduje obowiązek spłaty pożyczki zgodnie z harmonogramem ustalonym przez
Urząd Pracy.
2. W przypadku niespełnienia warunku, o którym mowa w § 3 ust. 1 albo niezłożenia wniosku,
o którym mowa w § 3 ust. 2, Urząd Pracy przesyła Pożyczkobiorcy harmonogram spłaty
pożyczki wraz z numerem rachunku bankowego do spłaty pożyczki.
3. W przypadku niespłacenia raty zgodnie z harmonogramem spłaty pożyczki, naliczone będą
odsetki ustawowe za opóźnienie od dnia wymagalności raty do dnia faktycznej jej zapłaty.
4. Opóźnienie w spłacie co najmniej 2 rat może być podstawą wypowiedzenia umowy pożyczki.
5. W przypadku wypowiedzenia umowy pożyczki Pożyczkobiorca zwraca pozostałą do spłaty
kwotę pożyczki w terminie 30 dni od dnia wypowiedzenia umowy pożyczki.
6. W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę pozostałej kwoty pożyczki w terminie
wskazanym w ust. 5 nalicza się odsetki ustawowe za opóźnienie.

A skąd otrzymaleś tego pdf? z UP?


RE: Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 - joanna78 - 29-06-2020 14:51

Ja dostałam bez najmniejszego problemu, ale czekałam 4-5 tyg. Każdy dostał kto wnioskował (z tych osób co osobiście znam), jedynie wyjątkiem z tego co się orientuje jest Kraków - bardzo długo się czeka (info od kilku osób).


RE: Darmowe 5000zł dla przedsiębiorców? Bezzwrotna pożyczka - Tarcza 4.0 - Admin - 29-06-2020 16:09

(16-06-2020 20:29)Twarzy napisał(a):  
(16-06-2020 18:23)Admin napisał(a):  doszedł mi jeszcze pdf na poczte z ktorego wynika ze jednak ten wniosek o umorzenie lepiej wypelnic, cytat:


§ 3
1. Pożyczka podlega umorzeniu pod warunkiem, że Pożyczkobiorca przez okres 3 miesięcy od
dnia jej udzielenia, będzie prowadził działalność gospodarczą.
2. Jeżeli Pożyczkobiorca spełnia warunek, o którym mowa w ust. 1, składa do Urzędu Pracy
wniosek o umorzenie pożyczki w terminie 14 dni od dnia spełnienia tego warunku.
3. We wniosku o umorzenie pożyczki Pożyczkobiorca składa oświadczenie o prowadzeniu
działalności gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia. Oświadczenie
składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
4. Wzór wniosku o umorzenie pożyczki stanowi załącznik nr 2 do umowy.
§ 4
1. Niespełnienie warunku, o którym mowa w § 3 ust. 1 albo niezłożenie wniosku, o którym mowa
w § 3 ust. 2, powoduje obowiązek spłaty pożyczki zgodnie z harmonogramem ustalonym przez
Urząd Pracy.
2. W przypadku niespełnienia warunku, o którym mowa w § 3 ust. 1 albo niezłożenia wniosku,
o którym mowa w § 3 ust. 2, Urząd Pracy przesyła Pożyczkobiorcy harmonogram spłaty
pożyczki wraz z numerem rachunku bankowego do spłaty pożyczki.
3. W przypadku niespłacenia raty zgodnie z harmonogramem spłaty pożyczki, naliczone będą
odsetki ustawowe za opóźnienie od dnia wymagalności raty do dnia faktycznej jej zapłaty.
4. Opóźnienie w spłacie co najmniej 2 rat może być podstawą wypowiedzenia umowy pożyczki.
5. W przypadku wypowiedzenia umowy pożyczki Pożyczkobiorca zwraca pozostałą do spłaty
kwotę pożyczki w terminie 30 dni od dnia wypowiedzenia umowy pożyczki.
6. W przypadku niespłacenia przez pożyczkobiorcę pozostałej kwoty pożyczki w terminie
wskazanym w ust. 5 nalicza się odsetki ustawowe za opóźnienie.

A skąd otrzymaleś tego pdf? z UP?

taa na ta poczte gdzie przez https://www.praca.gov.pl/ sie logowalem przyszlo