Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Baza mailingowa - zbieranie maili, zgłaszanie bazy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Baza mailingowa - zbieranie maili, zgłaszanie bazy (/Temat-Baza-mailingowa-zbieranie-maili-zglaszanie-bazy-168162)



Baza mailingowa - zbieranie maili, zgłaszanie bazy - mgll - 01-06-2020 03:15

Witam serdecznie.
Od kilku dni zżera mnie od środka brak informacji na temat baz mailingowych. Może po prostu źle szukałem informacji.
Otóż mój problem polega na tym, czy zbieranie maili do bazy mailingowej trzeba gdzieś zgłaszać? Kiedyś pamiętam, że było coś takiego jak giodo, ale nie wiem jak to obecnie się odbywa.
Mogę po prostu zbierać maile od ludzi w formularzu, którzy zaznaczą ptaszkiem, bądź będzie napisane, że z potwierdzeniem zgłasza się akceptacje na przyjęte warunki newslettera?


RE: Baza mailingowa - zbieranie maili, zgłaszanie bazy - trybulski - 01-06-2020 21:49

Magia Google: autoresponder blog


RE: Baza mailingowa - zbieranie maili, zgłaszanie bazy - wrzochal11 - 07-06-2020 11:31

Od kiedy weszło RODO (ok. dwa lata temu) nie ma już obowiązku zgłaszania baz mailingowych do GIODO. O ile wiem, to od tamtego czasu, nie ma też już takiego organu jak GIODO.
Ogólnie zbierając dane osobowe musisz przestrzegać różnych rzeczy. Poczytaj sobie więcej o RODO.

W wielkim skrócie to przede wszystkim musisz dokładnie poinformować w jakim celu zbierasz dane, co będzie z nimi robione, itd. Osoby zostawiające dane muszą być tego wszystkiego świadome i to zaakceptować - właśnie chociażby poprzez tego "ptaszka" o którym wspomniałeś.


RE: Baza mailingowa - zbieranie maili, zgłaszanie bazy - mgll - 07-06-2020 12:24

(07-06-2020 11:31)wrzochal11 napisał(a):  Od kiedy weszło RODO (ok. dwa lata temu) nie ma już obowiązku zgłaszania baz mailingowych do GIODO. O ile wiem, to od tamtego czasu, nie ma też już takiego organu jak GIODO.
Ogólnie zbierając dane osobowe musisz przestrzegać różnych rzeczy. Poczytaj sobie więcej o RODO.

W wielkim skrócie to przede wszystkim musisz dokładnie poinformować w jakim celu zbierasz dane, co będzie z nimi robione, itd. Osoby zostawiające dane muszą być tego wszystkiego świadome i to zaakceptować - właśnie chociażby poprzez tego "ptaszka" o którym wspomniałeś.

Dzięki wielkie za doprecyzowaną odpowiedź do mojego tematu Smile