Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków (/Temat-Chce-zarabiac-na-sprzedazy-wlasnych-Ebookow-168086)

Strony: 1 2


Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków - eryk12 - 25-05-2020 19:07

Cześć.
Mam taki pomysł zarabiania w sieci, jakim jest sprzedaż własnych ebooków.
Na dzień dzisiejszy mam jednego ebooka, którego sprzedaję od roku, ale robiłem, to zupełnie przy okazji bez żadnej strategii.

W ciągu roku sprzedałem ebooka za kwotę 22400zł. Na początku sprzedaż była wyższa ze względu na płatną reklamę, która wyniosłą mnie ok. 5000 zł. i zbudowała listę adresową 1450 osób.

Na dzień dzisiejszy sprzedaję go tylko za pomocą bloga i sprzedaż waha się między 1000, a 1800 zł. miesięcznie.

Po roku sprzedaży ebooka przyszedł czas na refleksję i zastanawiam się jak wyskalować tą sprzedaż, dlatego chcę napisać kolejne ebooki, aby zarabiać wielokrotność tej kwoty za zupełnym autopilocie.

W ciągu najbliższych 2 miesięcy chcę napisać drugiego ebooka i ruszyć z jego sprzedażą, a ten, który już sprzedaję chcę mocniej rozreklamować.

Będę oczywiście pisał o swoich postępach :-)

dodam jeszcze, że ebook jest z branży bardzo niszowej, bo dotyczy czyszczenia obić tapicerskich i biznesu z tym związanego. Ebook ma ok. 80 stron i kosztuje 97 zł..

Jeśli ktoś z was zarabia w ten sposób, to wymieńmy się doświadczeniami.


RE: Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków - arturito - 26-05-2020 12:27

Facebook ADS i pixel na stronie polecam Wink Dokulanie się do odpowiedniej ilości danych i odpalenie później reklamy na osoby podobne do kupujących i masz autopilot ze stabilnym ROAS. W samym tym roku zarobiłem ponad 120k na czysto na 2 ebookach w ten sposób.


RE: Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków - dzemba - 26-05-2020 12:57

Kurde tylko 2 posty w dzienniku i już mi się podoba Smile

Nie myślałeś o kanale na YT, tylko po to by wrzucić zajawki o czyszczeniu tapicerki, wspomnieć coś o temacie albo jakiś mini poradnik i myk "reszta w moim ebooku" Smile

Odpowiednio dobrane frazy, taliowanie kilku popularnych filmów, dobra treść/miniaturka... i myśle że spokojnie kolejne kilka % więcej sprzedaży. Darmowa i w zasadzie wieczna reklama.


RE: Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków - eryk12 - 26-05-2020 18:48

(26-05-2020 12:57)dzemba napisał(a):  Kurde tylko 2 posty w dzienniku i już mi się podoba Smile

Nie myślałeś o kanale na YT, tylko po to by wrzucić zajawki o czyszczeniu tapicerki, wspomnieć coś o temacie albo jakiś mini poradnik i myk "reszta w moim ebooku" Smile

Odpowiednio dobrane frazy, taliowanie kilku popularnych filmów, dobra treść/miniaturka... i myśle że spokojnie kolejne kilka % więcej sprzedaży. Darmowa i w zasadzie wieczna reklama.

Mam kanał na yt. Miesięcznie mam ok 30 tys. wyświetleń filmików i pod filmikami mam linki do okrojonej części ebooka w zamian za adres email, ale słabo to działa.

Muszę pomyśleć o promowaniu w ten sposób ebooka i nagrać coś konkretnie pod ten temat.

(26-05-2020 12:27)arturito napisał(a):  Facebook ADS i pixel na stronie polecam Wink Dokulanie się do odpowiedniej ilości danych i odpalenie później reklamy na osoby podobne do kupujących i masz autopilot ze stabilnym ROAS. W samym tym roku zarobiłem ponad 120k na czysto na 2 ebookach w ten sposób.

Kurcze mega wynik. Moje gratulacje za taką sprzedaż. Myślałem, że przy tak tanich produktach jakimi są ebooki płatna reklama jest nie opłacalna.

Próbowałem płatnej reklamy w google ads i się nie sprawdziła, ale nie jestem specem od reklamy i dopiero się uczę Google ADS i FB ADS. Dzięki za podzielenie się wynikami :-)


RE: Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków - arturito - 26-05-2020 19:35

Bo google ads na cold traffic jest średnie jeśli chodzi o ebooki, dużo lepiej działa facebook - ma lepsze targetowanie i właśnie genialnie działający pixel, który bardzo szybko się uczy kto jest potencjalnym klientem Wink Moje książki kosztują 39zł, zwykle trzymam ROAS 1,8-2,0. A i sama nisza też nie za duża, bo moja grupa docelowa książek ma ok 250-300k osób na całą polskę.

No i od tego roku VAT na ebooki to tylko 5% więc to też robi robotę Big Grin


RE: Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków - radek0389 - 26-05-2020 19:47

A ruch na stronę sprzedażową jest organiczny?


RE: Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków - eryk12 - 26-05-2020 20:17

(26-05-2020 19:47)radek0389 napisał(a):  A ruch na stronę sprzedażową jest organiczny?

Tak. Ruch na stronę sprzedażową jest organiczny. Głównie z bloga, który ma ok. 70 UU dziennie, a więc bardzo nie wiele.

Buduję też listę adresową poprzez bloga i kanału na YT. Każdy kto pobierze raport, jest w raporcie zachęcana do kupna ebooka. ilość zapisów na listę to również nie wiele bo średnio 2 osoby dziennie


RE: Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków - radek0389 - 26-05-2020 20:47

70 uu dziennie, to wcale nie tak mało, jakieś 2100 miesięcznie. I to w takim niszowym temacie. Może pokombinuj z ceną, jakaś "promocja" itp., sprawdź przy jakiej cenie będzie najoptymalniejsza sprzedaż.


RE: Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków - dzemba - 26-05-2020 21:08

(26-05-2020 20:17)eryk12 napisał(a):  
(26-05-2020 19:47)radek0389 napisał(a):  A ruch na stronę sprzedażową jest organiczny?

Tak. Ruch na stronę sprzedażową jest organiczny. Głównie z bloga, który ma ok. 70 UU dziennie, a więc bardzo nie wiele.

Buduję też listę adresową poprzez bloga i kanału na YT. Każdy kto pobierze raport, jest w raporcie zachęcana do kupna ebooka. ilość zapisów na listę to również nie wiele bo średnio 2 osoby dziennie

Może jestem zbyt świadomym użytkownikiem internetu, ale dla mnie jak mam podać maila za informacje to najczęściej rezygnuje Smile Próbowałeś np. na miesiąc zrezygnować z zbierania maili, tylko samego udostępniania zajawki ebooka i skoncentrować się na sprzedaży?

I jak często aktualizujesz kanał? Robisz to regularnie? Odpowiadasz na komentarze? Dodałeś albo wygenerowałeś automatyczne napisy do filmów? Wykorzystałeś niewielkie fragmenty książki w opisach?

I może trochę to szalone, ale próbowałeś może nawiązać współpracę z jakimś większym youtuberem, np za detailing jego auta (i świeży content na jego kanał) i wspólny film (albo nawet dać za darmo ebooka do oceny), ty byś dostał reklamę, takich mniejszych i większych Youtouberów po kilka/kilkanaście tys subów pewnie by się kilku znalazło Smile akurat motoryzacyjnych kanałów w Polsce jest sporo.

Np ktoś taki, tyko 2k subów ale widać potencjał, i na razie pewnie nakłonić go do współpracy nie było by tak trudno (chyba).
https://www.youtube.com/watch?v=mcF_gnCuuRc

Albo można kanał zrobić w stronę kanału tego pana Smile tematycznie bardzo podobny chyba.
https://www.youtube.com/watch?v=_z9Q9X1jHFE

Ogólnie może monotematycznie o YT mówię, ale dlatego, że to jest chyba coś co umiem najlepiej Tongue

A jako drugi ebook polecam o czyszczeniu/pielęgnacji/naprawie felg, tematyka blisko siebie to byś nie musiał 2 razy zbierać zainteresowanych i łatwo by było rozszerzyć asortyment (chyba łatwo, mogę pleść głupoty) oraz twoja lista mailingowa miała by wtedy więcej sensu Smile


RE: Chcę zarabiać na sprzedaży własnych Ebooków - Mailowiec - 26-05-2020 21:12

Reklama Facebook > Reklama Google > SEO
Możesz też zainteresować się sieciami partnerskimi, że za każdą sprzedaż odpalasz im % z ebooka.

Może warto przetłumaczyć i sprzedawać na Amazonie? Jeżeli to dobra nisza może to być strzał w dyche.