Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Emerytura do 30tki - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Emerytura do 30tki (/Temat-Emerytura-do-30tki-167883)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


RE: Emerytura do 30tki - pshemko666 - 23-08-2020 18:13

Na razie olewam.
Nie wiem czemu, ale funkcja sprzedania długu na rynku wtórnym jest aktualnie zablokowana. Wielka szkoda.
Jeśli jej nie przywrócą to wniosek do e-sądu leci i tyle.


RE: Emerytura do 30tki - Nayeb - 23-08-2020 18:36

(23-08-2020 18:13)pshemko666 napisał(a):  Na razie olewam.
Nie wiem czemu, ale funkcja sprzedania długu na rynku wtórnym jest aktualnie zablokowana. Wielka szkoda.
Jeśli jej nie przywrócą to wniosek do e-sądu leci i tyle.

A jak to wygląda z jakim kolwiek windykiem w sumie?
od lat słyszę chodź nigdy nie korzystałem że idziesz oni płacą Ci czasem nawet 100%
i windykują sobie odsetki

Ja generalnie zaczynając pożyczki zakładałem od razu strate. Czyli zarabiać na dużym procencie i podobnie jak ty starać się trzymać niskich kwot (chociaż kusi)
żeby potem dupa nie piekła i móc sobie 1-2 straty wliczyć w koszty Wink

Ale na pewno darmo nie oddam i albo wtórny albo sąd albo windyk i sąd.

Z innej beczki

[Obrazek: 5DuQktt.png]

kocham te komunikaty od etoro i sugerowanie wpłaty, szkoda że tak nie pucują jak są lossy Smile


RE: Emerytura do 30tki - Jnvestor - 23-08-2020 19:09

@[Nayeb]
Jak ściągasz od kogoś dług przez komornika to nie dostajesz od razu kasy do ręki. Stanie się tak dopiero jak komornik to ściągnie z dłużnika - dostajesz oczywiście 100% + ustawowe odsetki dla siebie + zwrot kosztów sądowych i kosztów windykacji.
Ważny jest też fakt, że niespłaconych pożyczek nie można sobie wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, więc podatku coś takiego nam nie obniży.


RE: Emerytura do 30tki - headhunterz - 23-08-2020 19:36

albo biora prowizje za sciagniecie i to czasami bardzo duza, 40-60% dlugu


RE: Emerytura do 30tki - Jnvestor - 23-08-2020 20:59

(23-08-2020 19:36)headhunterz napisał(a):  albo biora prowizje za sciagniecie i to czasami bardzo duza, 40-60% dlugu

Nie biorą. Komornik to zawód regulowany przez prawo i nie może ot tak sobie ustalać jak tylko chce że bierze 50%. Poza tym to co otrzymuje komornik w ramach swojej prowizji za zajęcie długu nie wpływa w żaden sposób na to co otrzyma wierzyciel - działanie komornika nie zmniejsza tej kwoty. Ktoś ma u ciebie 10 tysięcy długu, komornik gdy to wyegzekwuje to tyle właśnie dostaniesz.
Co innego firma windykacyjna, ale to już co innego, to nie są komornicy.


RE: Emerytura do 30tki - mt2lista - 24-08-2020 00:07

powodzenia Big Grin


RE: Emerytura do 30tki - Nayeb - 24-08-2020 05:29

(23-08-2020 20:59)Jnvestor napisał(a):  
(23-08-2020 19:36)headhunterz napisał(a):  albo biora prowizje za sciagniecie i to czasami bardzo duza, 40-60% dlugu

Nie biorą. Komornik to zawód regulowany przez prawo i nie może ot tak sobie ustalać jak tylko chce że bierze 50%. Poza tym to co otrzymuje komornik w ramach swojej prowizji za zajęcie długu nie wpływa w żaden sposób na to co otrzyma wierzyciel - działanie komornika nie zmniejsza tej kwoty. Ktoś ma u ciebie 10 tysięcy długu, komornik gdy to wyegzekwuje to tyle właśnie dostaniesz.
Co innego firma windykacyjna, ale to już co innego, to nie są komornicy.

Dziękujemy za wiedzę z obu postów Smile


RE: Emerytura do 30tki - TyperekS - 24-08-2020 14:27

Ciekawy dziennik pracy, będę obserwował.

Patrzysz też na inne strony do inwestycji itp czy skupiasz się na tym, co obecnie masz? Fajnie jakbyś dodał do Twojego dzienniczka, że znalazłeś xxx serwi, zastanawiaz się i wypisujesz według Ciebie plusy oraz minusy.


RE: Emerytura do 30tki - pshemko666 - 25-08-2020 01:02

(23-08-2020 18:36)Nayeb napisał(a):  [Obrazek: 5DuQktt.png]

kocham te komunikaty od etoro i sugerowanie wpłaty, szkoda że tak nie pucują jak są lossy Smile

W ogóle nic mi to nie przypomina Big GrinBig Grin

[Obrazek: D50DBbG.png]


(23-08-2020 20:59)Jnvestor napisał(a):  Nie biorą. Komornik to zawód regulowany przez prawo i nie może ot tak sobie ustalać jak tylko chce że bierze 50%. Poza tym to co otrzymuje komornik w ramach swojej prowizji za zajęcie długu nie wpływa w żaden sposób na to co otrzyma wierzyciel - działanie komornika nie zmniejsza tej kwoty. Ktoś ma u ciebie 10 tysięcy długu, komornik gdy to wyegzekwuje to tyle właśnie dostaniesz.
Co innego firma windykacyjna, ale to już co innego, to nie są komornicy.

Dokładnie. Firma windkacyjna a komornik to zupełnie dwie inne rzeczy. Dodałbym tylko że firma ma tutaj większe pole do popisu.


(24-08-2020 14:27)TyperekS napisał(a):  Ciekawy dziennik pracy, będę obserwował.

Patrzysz też na inne strony do inwestycji itp czy skupiasz się na tym, co obecnie masz? Fajnie jakbyś dodał do Twojego dzienniczka, że znalazłeś xxx serwi, zastanawiaz się i wypisujesz według Ciebie plusy oraz minusy.

Dzięki.
Niedawno wszedłem w Finaxa. A jest to świeży temat - szczególnie na polskim rynku. A najlepiej świadczy o tym mail, który wczoraj od nich otrzymałem:

[Obrazek: vNXCfK6.png]

Może to nawet ja jestem tym tysięcznym? hehe
Ogólnie robodoradztwo wydaje się bezpieczne i przyjemne (pasywne), ale obawiam się że będzie tam mały zarobek i zawinę się stamtąd. Ale zobaczymy.

Ewakuuję się też powoli z Mintosa, na którym zarabiam trochę za mało. Ogólnie polecam, ale to nie dla takich narwańców jak ja, co chce mieć zaraz emeryturę i miliony na koncie.

A na giełdzie (eToro) jak akcje jakiejś spółki dają zbyt mały zysk to też się ich pozbywam. Wolę się skupiać na gigantach, przy których wykresy rosną szybko w górę. Strategia na pewno nie dla wszystkich.

Jednak prywatne pożyczki, krypto i hyip (Paraiba) to dla mnie aktualnie priorytety.


RE: Emerytura do 30tki - Nayeb - 25-08-2020 19:05

Pemko ether mówisz?? hihi beka
jak to wiesz pierwsze z mojej ręki to chwilowo smutny będziesz