Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Emerytura do 30tki - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Dziennik Pracy (/Forum-Dziennik-Pracy-352)
+--- Wątek: Emerytura do 30tki (/Temat-Emerytura-do-30tki-167883)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


Emerytura do 30tki - pshemko666 - 09-05-2020 18:39

Cześć wszystkim.

SŁOWEM WSTĘPU
Mam na imię Przemek i niedługo kończę 27 lat. Swoich sił w zarabianiu przez internet próbowałem już wielokrotnie - raz wychodziło lepiej a raz gorzej - wiadomo jak to jest. W każdym razie lubiłem robić pieniądze od kiedy pamiętam, np. moją pierwszą "pracą" było granie w popularne kiedyś mmorpg Tibia - chodząc jeszcze do podstawówki, potrafiłem wyciągnąć 30 - 40 zł dniówki, co na początek XXI wieku było wielkimi pieniędzmi, a zwłaszcza dla dzieciaka. Później była zabawa w importowanie rzeczy z Chin, ankiety, klikanie w reklamy, zakładanie kont bankowych (do tej pory mam ich kilkanaście) czy zamawianie różnych rzeczy przez Internet i sprzedawanie drożej znajomym w szkole.

Do "zabawy" wróciłem 2 tygodnie temu i postanowiłem wziąć się za to na poważnie. I postanowiłem że skupię się na inwestowaniu. Jako że etap konsumpcji i szalonych imprez mam już za sobą, a że dodatkowo jestem oszczędnym człowiekiem i nie mam zbyt wielu materialnych potrzeb, to postanowiłem, że wszystkie swoje wolne środki "wyślę do pracy", aby zaczęły przynosić mi zysk.

AKTUALNE INWESTYCJE
Inwestuję w pożyczki, kryptowaluty, hyip, akcje i fundusze. Na pomnażanie kapitału postanowiłem przeznaczać około 1000 - 1300 zł tygodniowo.

Finansowo - prywatne pożyczki na polskim rynku, mam udzielone 6 pożyczek na łączną kwotę 1600 pln. Jeśli każdy będzie tak miły i odda mi pieniążki to jestem na plusie 270 zł w ciągu 2 miesięcy.

[Obrazek: 48kRzrs.png]

Mintos - również pożyczki, ale jest to łotewska platforma i środki płyną na cały świat. Korzystam z programu "auto" z gwarantowanym zyskiem, 100€

[Obrazek: x5cyWs1.png]

Paraiba - hyip, świeża sprawa, badam dopiero "teren" i uważam że zapowiada się fajnie, więc mam zamiar wejść z większą kwotą; aktualnie mam tam wrzucone 320$, co generuje mi zysk na poziomie 0,71$ dziennie przez 4 dni w każdym tygodniu. Od momentu wejścia zarobiłem 2,92 dolara. Miesięcznie można wyciągnąć od 5 do 8% miesięcznie, więc jest to konkretny potencjalny zarobek. Platforma jest ściśle powiązana z bitcoinem, bo to właśnie za jego pomocą deponujemy środki.

[Obrazek: VbNntOi.png]

Bitcoin - nikomu przedstawiać nie trzeba, posiadam w portfelu skromne 0,00574769 btc, co niecałe 2 tygodnie temu zakupiłem za kwotę 140 zł, a teraz warte jest 237 zł. Ale wiadomo jak to wygląda z tą kryptowalutą - szaleje jak opętana. Nie zdziwię się nawet jak zaraz wartość mojego kapitału zmaleje 10x krotnie, następnego dnia wzrośnie 20x krotnie, a za tydzień nie będzie już żadnych plonów na tym polu.

[Obrazek: ZMThDEx.png]

Beefund - mam zakupioną 1 akcję Wisły Kraków (100 zł) i 4 akcje Benefitfood (147,48 zł).

[Obrazek: SnbB6DU.png]

[Obrazek: gW59DLR.png]

NN TFI24 - posiadam fundusz o bardzo niskim stopniu ryzyka o wartości 200 zł. Sukcesywnie co jakiś czas będę tu coś wrzucał, aby ostatecznie uzbierać na jakieś aktywa, np mieszkanie na wynajem.

[Obrazek: JVIshNI.png]

Myślę, że łatwo zauważyć, że największe kwoty lubię wrzucać w najbardziej ryzykowne miejsca. Mam oczywiście świadomość utraty części a nawet całości kapitału, ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije, czyż nie? Cool

PLANY
KRÓTKOTERMINOWE
W ciągu najbliższych miesięcy mam zamiar wejść w jakiś mały biznes, kolejny serwis pożyczkowy - Peerberry (bardzo podobny do Mintosa, chodzi po prostu o dywersyfikację) i zakupić złoto oraz akcje.

TROCHĘ PÓŹNIEJSZE
Nieruchomości, udziały w galerii handlowej.

CEL
Emerytura w wieku 30 lat Huh
A tak poważnie to chciałbym osiągnąć dochód pasywny na poziomie umożliwiającym mi przysłowiowe leżenie wackiem do góry - tak, aby praca była możliwością, a nie obowiązkiem. Czyli krótko mówiąc - wolność finansowa i skupienie się na swoich pasjach i zainteresowaniach.

PODSUMOWANKO
Jeśli zainteresowałem to zapraszam do śledzenia dziennika. Oczywiście wszelkie sugestie, krytyka i propozycje mile widziane.


RE: Emerytura do 30tki - itmaster - 09-05-2020 19:09

Bardzo ciekawy poradnik, bo koncentruje się typowo na pasywnych inwestycjach, a nie na oraniu w internecie, żeby wyciągnąć trochę groszaSmile

Co do Bessfund, nie lepiej skupić się na jednej najbardziej perspektywicznej? Bo inwestowanie 1 akcji w jakąś spółkę moim zdaniem nie ma sensu. Tych walorów nie tak łatwo szybko sprzedać, jak chociażby na GPW. Raczej jest to nastawienie się na kilka lat jak wejdą na giełdę lub coś podobnego.

Będę obserwował z uwagą i powodzenia.


RE: Emerytura do 30tki - qwerty_89 - 09-05-2020 21:10

Widzę kilka wspólnych elementów względem mojego portfela, ale niestety przegrałem życie - nie zostałem wolny finansowo przed 30 Smile Będę śledził i trzymał kciuki.

Jak planujesz inwestować w nieruchomości / udziały w galeriach - poprzez platformy typu EstateGruru?


Emerytura do 30tki - Chinczykxx - 09-05-2020 21:35

plan dobry , życze powodzenia Smile

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


RE: Emerytura do 30tki - pshemko666 - 10-05-2020 11:01

Dzięki Panowie za miłe powitanie.

Finansowo - otrzymałem pierwszą z dwóch rat udzielonej pożyczki - 141,66 zł. Czyli czysty zarobek w tym przypadku wyniósł 41,66 zł. Taka ciekawostka, nie pierwszy raz udzielam pożyczki tej osobie i zawsze mam z nią jakieś problemy. Po otrzymaniu przelewu, należy to potwierdzić w serwisie i generalnie nie zawsze uda mi się to zrobić tego samego dnia. Wiadomo - praca, zakupy, sport, inne rzeczy - no nie mogę być cały czas online. A ta osoba tego nie rozumie i w ciągu godziny od wysłania przelewu bombarduje mnie wiadomościami, że mam ją odznaczyć, że czemu JESZCZE tego nie zrobiłem. Generalnie niezłe cyrki i mógłbym sobie tym nie psuć nerwów, ale faktem jest że ów osoba daje najwyższy % i bonus. I co najważniejsze - jest wypłacalna. Sami widzicie, za pożyczone 100 zł, dostaję ponad 140. Także z czysto finansowego punktu widzenia, nie mogę sobie pozwolić na stratę takiego klienta Big Grin

Paraiba - kolejny dzionek, więc naliczenie w wysokości 72 centów.

[Obrazek: jjexaDZ.png]

Bitcoin oczywiście szaleje jak koń na rodeo, wczoraj mój portfel miał wartość 237 zł. Dzisiaj natomiast 213 zł. Dobrze, niech świruje.

[Obrazek: Gq0t9zk.png]



(09-05-2020 19:09)itmaster napisał(a):  Co do Bessfund, nie lepiej skupić się na jednej najbardziej perspektywicznej? Bo inwestowanie 1 akcji w jakąś spółkę moim zdaniem nie ma sensu. Tych walorów nie tak łatwo szybko sprzedać, jak chociażby na GPW. Raczej jest to nastawienie się na kilka lat jak wejdą na giełdę lub coś podobnego.

Beesfund traktuję raczej eksperymentalnie. Wisła Kraków już w przeszłości pokazała, że warto na nich postawić, więc czemu by nie spróbować? W dodatku, dostanę od nich plakat na ścianę, więc nie mów mi, że nie było warto beka A Goblin, za zakup akcji, ma mi wysłać 3 buteleczki ich specyfiku. Więc na początek mam z tego mały profit Cool

W tym miesiącu na pewno kupię akcje złota od PKO. Obserwuję od jakiegoś czasu i widzę, że bardzo fajnie idą w górę. Jeśli tendencja się utrzyma
to będzie można fajnie na nich zarobić.

[Obrazek: IclrLbJ.png]

[Obrazek: e3OLPfj.png]

Jak widać, akcje na plus nie od wczoraj:

[Obrazek: CEud6Bl.png]

(09-05-2020 21:10)qwerty_89 napisał(a):  Jak planujesz inwestować w nieruchomości / udziały w galeriach - poprzez platformy typu EstateGruru?

Do tematu chciałbym podejść bezpośrednio czyli bez żadnych platform. Np kupić mieszkanie na własność i wynająć. Udziały w galerii można już mieć za 200k pln, rentowność na poziomie 7% w skali roku. W każdym razie, są to cele na później, więc zbytnio się na tym nie skupiam. Wybrałem akurat takie rodzaje inwestycji, bo myślę, że są one super stabilne i co by się nie działo na rynku, ja i tak swoje zarobię.

Oczywiście zawsze będzie miejsce na agresywne inwestowanie, natomiast z wiekiem chciałbym te ryzyko zmniejszać.

Nie wiem czy mogę tu tak bezpośrednio wrzucać linki, natomiast plądrując otchłań internetu, trafiłem na takie 2 fajne stronki, gdzie można znaleźć ciekawe
oferty inwestycyjne, ale na to już trzeba większy kapitał.

Szukam Inwestora
Biznes oferty

Nie jest to oczywiście żadna reklama, nie korzystam jeszcze z żadnego z tych serwisów, wchodzę sobie tylko po to, aby zorientować się na rynku. Poza tym, pełno tego typu ofert można również znaleźć na allegro czy olx. Tylko warto to wszystko dobrze przeanalizować, czy to działa, czy może przynieść realny zyski. Bo można kupić sobie klinikę medyczną za 2 mln czy hotel za 6 mln, ale co dalej?


RE: Emerytura do 30tki - Pablo1878 - 10-05-2020 11:16

A ogólnie jak wychodzisz na finansowo? Miałeś już niespłacone pożyczki? No i ciekawi mnie kwestia rozliczanie z tego. Mógłbyś coś więcej powiedzieć?


RE: Emerytura do 30tki - dzemba - 10-05-2020 14:28

Zostaw HYIP w spokoju Cool jedyne co mi z tego przyszło to kilka wezwań na policje w charakterze świadka Smile po zabawie i tonie nerwów wypłaci/nie wypłaci, zarobiłem na tym bardzo niewiele.

A świadkowałem, ponieważ ludzie to dekle i wpłacali oszczędności życia w szemrane programy, a potem płacz bo super solidna strona z Panamy zwinęła się z dnia na dzień Tongue pozwy, roszczenie, szukanie świadków i poszkodowanych. Nic wartego twojego czasu.

Zamiast tego lepiej jakiś ETF znajdź z UK/Niemiec/Francji, no jakiegoś rynku który ma regulacje i jest w nim prawo unijne i fundusz gwarancyjny Smile mniejsze prawdopodobieństwo, ze zwinie Ci sie z dnia na dzień, ale oczywiście potencjalny zysk jest mniejszy, ale rzeczywisty może być podobny Tongue


RE: Emerytura do 30tki - pshemko666 - 10-05-2020 20:07

(10-05-2020 11:16)Pablo1878 napisał(a):  A ogólnie jak wychodzisz na finansowo? Miałeś już niespłacone pożyczki? No i ciekawi mnie kwestia rozliczanie z tego. Mógłbyś coś więcej powiedzieć?

Mimo iż ludzie często zrobili mnie w balona to mam duży sentyment do tego portalu. Kiedyś dużo w nim inwestowałem, przewinęło się w sumie dobre kilkanaście tysięcy złotych. Finalny zysk był niewielki, ale był! Także z wielką chęcią tu wróciłem. Aby zminimalizować ryzyko, pożyczam tylko zweryfikowanym użytkownikom, sugeruje się też komentarzami innych pożyczkodawców, sprawdzam stosunek tych pozytywnych do negatywnych. Oczywiście to żadna gwarancja przed stratą, ale zyski potrafią być na tyle atrakcyjne, że i tak mam zamiar się w to bawić. W ogólnym rozrachunku jestem na plus. Nie mam dokładnych statystyk, bo od półtorej roku posiadam w serwisie drugie konto, więc mogę ci podać dane tylko z niego. Tak więc udzieliłem 18 pożyczek na łączną kwotę 4900 zł. Spłacone zostało 15 z nich, co dało mi zysk w wysokości 480,76 zł. Ogólnie to myślę, że przez serwis przepłynęło około 3x więcej z około 8% profitem. Niestety często można trafić na nieuczciwych ludzi, bo jeżeli z jakichś powodów nie mogą oni wziąć pożyczki z banku to trafiają na finansowo. Nierzadko są to osoby z problemami rodzinnymi i zdrowotnymi, nieźle zadłużone i tylko pogarszające swoją sytuację. Ale ryzyko można zminimalizować poprzez indywidualną ocenę profilu. Jeśli widzę, że użytkownik zarejestrował się kilka dni temu i nie ma ani jednego pozytywnego komentarza to z mojej strony nie ma szans na pożyczkę. Prędzej wybiorę kogoś kto ma 300 tysięcy zadłużenia, ale jest polecany przez pożyczkodawców. Staram się też nie pożyczać jednej osobie większej kwoty, wolę dać mniej ale większej ilości użytkownikom. Generalizując, bardziej wypłacalne są osoby pracujące na etacie niż posiadające własną działalność i te posiadające średnie wykształcenie niż wyższe. Ale to tylko takie moje indywidualne obserwacje, absolutnie się tym nie kieruję podczas podjęcia decyzji.

(10-05-2020 14:28)dzemba napisał(a):  Zostaw HYIP w spokoju Cool jedyne co mi z tego przyszło to kilka wezwań na policje w charakterze świadka Smile po zabawie i tonie nerwów wypłaci/nie wypłaci, zarobiłem na tym bardzo niewiele.

Nieźle. Mimo wszystko chcę, aby jakaś część mojego portfela siedziała w HYIP. Te procenty kuszą jak cholera, nic nie poradzę. Oczywiście jestem w pełni świadomy ryzyka.

(10-05-2020 14:28)dzemba napisał(a):  Zamiast tego lepiej jakiś ETF znajdź z UK/Niemiec/Francji, no jakiegoś rynku który ma regulacje i jest w nim prawo unijne i fundusz gwarancyjny Smile mniejsze prawdopodobieństwo, ze zwinie Ci sie z dnia na dzień, ale oczywiście potencjalny zysk jest mniejszy, ale rzeczywisty może być podobny Tongue

Co do ETF to również mam w planie Smile A czemu akurat polecasz rynek angielski i zachodnioeuropejski, jaką ma on przewagę np nad polskim? Miałem kiedyś konto na inPZU, ale to chyba to samo co NN TFI24. Na giełdzie nigdy nic nie lokowałem, mimo iż mój bank wielokrotnie mi to sugerował Big Grin


RE: Emerytura do 30tki - dzemba - 10-05-2020 20:45

Przeważnie większe oprocentowanie w ETF na zachodzie, dywersyfikacja źródeł zarobku, ba nawet krajów w których zarabiasz Smile

I przeważnie ETF to spokój, zwyczajny spokój, wpłacasz i zarabia, nie liczysz ze działa x dni to trzeba się zwijać, albo ze są pierwsze sygnały o nie wypłacaniu i loteria cz mi wypłaci czy nie.

I tak btw, ile uznajesz za ta emeryturę? 1000 miesięcznie ? 2 tysiące ? 3 ? A może inny stosunek, np 2 minimalne, jedna średnia krajowa, a może 5% najlepiej zarabiających Jerk

Bo szukam kogoś z kim się mogę pościągać Smile


RE: Emerytura do 30tki - pshemko666 - 10-05-2020 21:02

Zainteresuję się ETFami niedługo, na pewno.

Co do emerytury to jak chcesz się pościgać to nie będę mówił o swoich planach. Niech to będzie zatem rywalizacja, kto więcej wyciągnie Cool