Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? (/Temat-Jak-rozliczyc-polecanie-np-Revolut-i-innych-podobnych-serwisow-167840)

Strony: 1 2


Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? - kariolmax - 06-05-2020 11:54

Witam Was serdecznie,
na wstępie chciałbym wspomnieć, że planuję w najbliższym czasie wizyty/rozmowy u doradców podatkowych, ale im więcej opinii, tym lepiej - stąd ten temat. Chciałbym polecać produkty bankowe moim znajomym - w przypadku polskich kont bankowych jest to stosunkowo łatwe bo w przypadku sieci afiliacyjnych zgłaszamy się na ryczałt i płacimy 8.5% od wypłaty, a jeśli bierzemy udział w programach danego banku (piszę to na przykładzie Pekao) to wg. ich regulaminu do 2000zł jest to zwolnione z podatku.

Niestety, problem zaczął się w momencie, gdy postanowiłem rozszerzyć moje "portfolio" o instytucje tj. Bitwala, Revolut, Curve i inne. W niektórych nie dostajemy gotówki a kryptowalutę, co dodatkowo utrudnia proces w moim przekonaniu - żaden z nich nie precyzuje, jak powinniśmy się rozliczyć zarówno z otrzymanego bonusu za rejestrację (nawet w przypadku krypto), a tym bardziej z nagród za polecenie znajomych.

Z góry dziękuję Wam za Wasze opinie i pomoc!
Pozdrawiam serdecznie
kariolmax


RE: Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? - rachman - 06-05-2020 12:11

Jak nie ma zapisów jak w przypadku banków - zwolnienie - to wg mnie wrzucasz w inne przychody lub jako działalność nierejestrowana. Pit-36 i płacisz zaliczki na podatek jeśli trzeba.
Co do krypto i prezentów to nie wiem ale na KIS Ci wyjaśnią. Długo sie czeka ale źródło wiedzy solidne.


RE: Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? - itmaster - 06-05-2020 12:21

(06-05-2020 12:11)rachman napisał(a):  Jak nie ma zapisów jak w przypadku banków - zwolnienie - to wg mnie wrzucasz w inne przychody lub jako działalność nierejestrowana.

Orientujesz się na jakiej zasadzie są te zwolnienia w bankach, bo wiem że orientujesz się w tych prawnych tajnikach. Pierwszy raz o czymś takim słyszę.


RE: Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? - rachman - 06-05-2020 12:49

Bonusy które dostajemy od banków np. za założenie konta (nie mylić bonusa od banku z prowizją z sieci afiliacyjnej!) mają związek ze "sprzedażą premiową" i w granicach limitu korzystają ze zwolnienia z podatku. Zawsze szukaj takiwgo zapisu w regulaminie promocji. Ctrl+ F i wpisać np. zwolnienie Wink i szybciej oczaisz czy promo jest jako sprzedaż premiowa - dzięki czemu nie musisz bawić się w podatki Wink

Edit: jeśli znajdziesz ten zapis w regulaminie to masz podaną podstawę prawną, artykuł itd. Wiesz wtedy, że do jakiejś kwoty nie zapłacisz podatku z tego. Jeśli przekroczysz no to już niestety - haracz wymagany Wink


RE: Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? - kariolmax - 06-05-2020 13:03

(06-05-2020 12:49)rachman napisał(a):  Bonusy które dostajemy od banków np. za założenie konta (nie mylić bonusa od banku z prowizją z sieci afiliacyjnej!) mają związek ze "sprzedażą premiową" i w granicach limitu korzystają ze zwolnienia z podatku. Zawsze szukaj takiwgo zapisu w regulaminie promocji. Ctrl+ F i wpisać np. zwolnienie Wink i szybciej oczaisz czy promo jest jako sprzedaż premiowa - dzięki czemu nie musisz bawić się w podatki Wink

Edit: jeśli znajdziesz ten zapis w regulaminie to masz podaną podstawę prawną, artykuł itd. Wiesz wtedy, że do jakiejś kwoty nie zapłacisz podatku z tego. Jeśli przekroczysz no to już niestety - haracz wymagany Wink
Dzięki za pomoc, swoją drogą zastanawia mnie jedna rzecz - na każdym portalu podatkowym widzę informację, że takowe premie są zwolnione do jednorazowej kwoty 760zł, a Pekao podciągnęło promocję z poleceniami pod zwolnienie do kwoty 2000zł z tytułu sprzedaży premiowej. Jakim cudem? Przy takim rozumowaniu, każda promocja bankowa (włącznie z polecaniem jej znajomym poza siecią afiliacyjną) byłaby zwolniona z podatku w zasadzie do dowolnej kwoty (wypłaty zwykle są częściej niż 1x na akcję, więc teoretycznie mogłoby być to nawet 10 przelewów po te 1900zł, aby przepis dalej obowiązywał).


RE: Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? - itmaster - 06-05-2020 13:31

Ale jeśli chodzi o te banki, to widzę że jest rozliczenie na podstawie umowy cywilno-prawnej (umowa zlecenie lub o dzieło), więc jeśli tam będziesz miał ponad ten limit to dostaniesz pit-11 od pp banku z tej umowy i potem prosto to rozliczyć na pit-36.


RE: Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? - rachman - 06-05-2020 21:27

@kariolmax Nie jestem pewien o co kaman, ale jeśli się orientuję to kwota zwolnienia od 1 stycznia 2018 r. to 2000 zł, wcześniej 760 zł. Może stare artykuły wrzucałeś?


RE: Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? - kariolmax - 06-05-2020 22:41

(06-05-2020 21:27)rachman napisał(a):  @kariolmax Nie jestem pewien o co kaman, ale jeśli się orientuję to kwota zwolnienia od 1 stycznia 2018 r. to 2000 zł, wcześniej 760 zł. Może stare artykuły wrzucałeś?

Możliwe, to by tłumaczyło różnicę. Przedzwonię do znajomej, która pracuje w biurze rachunkowym w najbliższym czasie i dopytam, jak oni to widzą. Dzięki za pomoc!


RE: Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? - Pablo1878 - 13-05-2020 15:31

(06-05-2020 22:41)kariolmax napisał(a):  
(06-05-2020 21:27)rachman napisał(a):  @kariolmax Nie jestem pewien o co kaman, ale jeśli się orientuję to kwota zwolnienia od 1 stycznia 2018 r. to 2000 zł, wcześniej 760 zł. Może stare artykuły wrzucałeś?

Możliwe, to by tłumaczyło różnicę. Przedzwonię do znajomej, która pracuje w biurze rachunkowym w najbliższym czasie i dopytam, jak oni to widzą. Dzięki za pomoc!

Dowiedziałeś się już czegoś? Wink


RE: Jak rozliczyć polecanie np. Revolut i innych podobnych serwisów? - kariolmax - 13-06-2020 14:42

(13-05-2020 15:31)Pablo1878 napisał(a):  
(06-05-2020 22:41)kariolmax napisał(a):  
(06-05-2020 21:27)rachman napisał(a):  @kariolmax Nie jestem pewien o co kaman, ale jeśli się orientuję to kwota zwolnienia od 1 stycznia 2018 r. to 2000 zł, wcześniej 760 zł. Może stare artykuły wrzucałeś?

Możliwe, to by tłumaczyło różnicę. Przedzwonię do znajomej, która pracuje w biurze rachunkowym w najbliższym czasie i dopytam, jak oni to widzą. Dzięki za pomoc!

Dowiedziałeś się już czegoś? Wink
Odpuściłem temat z braku czasu, do końca roku jeszcze trochę. Zapamiętam, aby napisać do Ciebie jak już będzie coś wiadomo Wink