Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak najlepiej wymienic euro na pln? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Banki (/Forum-Banki-237)
+--- Wątek: Jak najlepiej wymienic euro na pln? (/Temat-Jak-najlepiej-wymienic-euro-na-pln-167836)



Jak najlepiej wymienic euro na pln? - yakuzi - 06-05-2020 10:25

Witam,

Mam 1000 euro do wymiany na złotowki. Mam dwa konta w ING w tym walutowe. Jak chce zrobic transfer z konta walutowego na zwykle to trace z 20 centow na kazdym euro tak zdzierają. Załozylem tez revoluta, ale tam chyba jest limit dla darmowego konta. Jak by to zrobic zeby najmniej stracic?


RE: Jak najlepiej wymienic euro na pln? - Eduardo213 - 06-05-2020 10:28

Strasznie dużo mi w nest banku, przy korzystnym przewalutowaniu zabieraja doslownie grosze.
Jakiegoś kanotru internetowego nie sprawdzales?
Kiedys chyba na cinkciarzu zamienialem, dobrze w miare bylo, bo praktycznie nic nie pobierał, nie wiem jak teraz.


RE: Jak najlepiej wymienic euro na pln? - yakuzi - 06-05-2020 10:41

(06-05-2020 10:28)Eduardo213 napisał(a):  Jakiegoś kanotru internetowego nie sprawdzales?
Nawet nie wiedzialem, ze cos takiego istnieje. Teraz wygooglowalem, ze w Gdansku jest bankomat ING gdzie mozna wyplacic euro bez zadnej prowizji. Chyba tak zrobie, wyplace i zahacze o jakis kantor.


RE: Jak najlepiej wymienic euro na pln? - rachman - 06-05-2020 11:48

Porównaj stawki w kantorach internetowych a stacjonarnych żebyś nie stracił za wiele na tej wypłacie i wymianie w kantorze.


RE: Jak najlepiej wymienic euro na pln? - unluckyunit - 06-05-2020 13:43

ja dużo wymieniam w cinkciarz.pl i moim zdaniem to bardzo dobra opcja, przelewasz euro na cinkciarza tam robisz zamiana i z cinkciarza przelewasz w pln na konto


RE: Jak najlepiej wymienic euro na pln? - prymul1 - 06-05-2020 14:19

(06-05-2020 10:25)yakuzi napisał(a):  Witam,

Mam 1000 euro do wymiany na złotowki. Mam dwa konta w ING w tym walutowe. Jak chce zrobic transfer z konta walutowego na zwykle to trace z 20 centow na kazdym euro tak zdzierają. Załozylem tez revoluta, ale tam chyba jest limit dla darmowego konta. Jak by to zrobic zeby najmniej stracic?

W ING masz kantor gdzie przy niedużo niższym kursie (niż NBP) możesz wymienić swoje środki. Bez przesyłania. Akceptujesz wymianę i środki same zostaną przelane na konto w PLN. Nawet możesz wystawić ofertę oczekującą aż cena osiągnie oczekiwaną wartość i automatycznie Ci wymieni. Nie ma sensu się bawić w pośredników lub inne kantor, bo tam jest nie duży spread. Sam wielokrotnie korzystałem Smile

Obecnie w ING kurs EUR/PLN sprzedaż 4,5247 / kupono 4,5565. Spread 3 grosze... ciężko Ci będzie znaleźć lepsze oferty bez prowizji.


RE: Jak najlepiej wymienic euro na pln? - Gravitronik - 06-05-2020 15:32

Revolut w darmowej wersji daje przewalutowanie dla 20 000 złotych, dopiero potem wskakuje prowizja, więc możesz śmiało skorzystać Smile

Edit: Obecnie kurs jest o dwa grosze lepszy na jednym euro niż wyżej wspomniany kantor ING, więc jednak łatwo znaleźć lepszą ofertę Wink


RE: Jak najlepiej wymienic euro na pln? - kotek34 - 06-05-2020 16:09

Osobiscie od ponad 2 lat korzystam z platformy walutowej Alior Banku i moge polecic z czystym sumieniem, zarowno do sprzedazy jak i zakupu waluty, kursy praktycznie kantorowe.


RE: Jak najlepiej wymienic euro na pln? - malpa2 - 06-05-2020 17:27

Tylko kantor alior bank. Darmowe konto, darmowa karta (wystarczy płatność nawet na 1grosz w ciagu pierwszego pół roku), dobre kursy. Ewentualnie wypłacasz kasę w oddziale, dzwonisz i negocjujesz kurs w kantorze w swoim mieście i wybierasz najlepszy.


RE: Jak najlepiej wymienic euro na pln? - qwerty_89 - 07-05-2020 21:13

Potwierdzam, że Alior Bank ma naprawdę dobrą ofertę - testowane wielokrotnie.