Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Skradzione środki z rachunku - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Banki (/Forum-Banki-237)
+--- Wątek: Skradzione środki z rachunku (/Temat-Skradzione-srodki-z-rachunku-167735)

Strony: 1 2


Skradzione środki z rachunku - averegen - 28-04-2020 21:03

Dzisiaj z mojego rachunku bankowego zniknęło 3tys PLN tylko dzięki temu że odpowiednio szybko zareagowałem. Wszystkie przelewy poszły w funtach do legalnie działających firm w UK. jak byłem na infolinii pracownik sam widział że na bieżąco próbowano dalej wypłacać środki. Oczywiście zgłosiłem reklamację i pójdę na policję ale z ciekawosci miał ktoś taki przypadek? Myślę, że ze to wina banku, ktoś wypłacił środki bez żadnej autoryzacji. Kartę posiadam przy sobie so


RE: Skradzione środki z rachunku - radek0389 - 28-04-2020 21:12

Jaki bank?


RE: Skradzione środki z rachunku - averegen - 28-04-2020 21:28

Millenium


RE: Skradzione środki z rachunku - unluckyunit - 28-04-2020 21:31

Nie miałem takiej sytuacji, ale mam w domu pracownika banku, którego podpytałem. Jedynie co możesz to blokada, reklamacja i zgłosić na policję. Dużo zależy od konkretnego case. Np. trudniej jest odzyskać jak na swoim komputerze miales jakies wirusy/byłeś ofiarą phisingu niż gdyby skradziono Ci dane karty przez skaner w bankomacie. Karty kredytowe są dodatkowo ubezpieczone, więc jeżeli to dotyczy takiej sytuacji szanse rosną. To byłą transakcja kartą czy przelew?


RE: Skradzione środki z rachunku - radek0389 - 28-04-2020 21:34

Nie mam tam konta, ale wszędzie gdzie posiadam konto jest autoryzacja SMS przy przelewach, tutaj podobnie?


RE: Skradzione środki z rachunku - averegen - 28-04-2020 22:02

Tak gdy robiłem przelew przychodził sms plus dodatkowo musiałem potwierdzić w aplikacji mobilnej poprzez skaner palca. Nie mam pojęcia czy ktoś skopiował kartę i znal pin czy włamał się do konta internetowego. Przelewy szły po 1400 i 1600 pln
Komputer czysty, mam go 2 tygodnie i używałem tylko do pracy. Zero podejrzanych mailów.
Były to przelewy do firm które bez problemu znalazłem w internecie. Dodzwoniłem się tam i przy pierwszej firmie dostałem informację że wysłali zawiadomienie do mojego banku a w drugiej nie mogłem się dogadać. Sami przyznacoe ze to mega dziwna sytuacja?
To było moje konto firmowe oczywiście nikt nie znał hasła ani dostępu do tego konta, a te firmy były zarejestrowane w UK


RE: Skradzione środki z rachunku - radek0389 - 28-04-2020 22:09

Zapytaj banku, co w przypadku gdy ty nie otrzymałeś żadnego smsa z kodem autoryzacyjnym a ktoś jednak zdołał wysłać przelew. Zmienił numer telefonu w profilu? Albo masz jakiś syf w telefonie, sprawdź.


RE: Skradzione środki z rachunku - averegen - 28-04-2020 22:16

Przeskanowałem telefon, jest okej normalnie nie mam pojęcia


RE: Skradzione środki z rachunku - mysc - 28-04-2020 22:29

1. To były przelewy, wypłaty z bankomatu, czy transakcje kartą?

2. Jeśli kartą, to transakcje były dokonane fizycznie, czy w internecie?

3. Dochodzą do Ciebie inne sms'y? U operatora komórkowego można przekierować połączenia/smsy na inny numer - jeśli ktoś znałby Twoje dane osobowe, mógłby to zrobić -> przekierować smsy na jakiś swój numer.

.


RE: Skradzione środki z rachunku - fusek - 29-04-2020 09:07

Kurczę jak to możliwe?
Jak obeszli te weryfikację?